Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

21DS74 TX92F nie włącza sie

28 Gru 2011 18:11 1318 6
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam problem z odbiornikiem ,mianowicie telewizorek podejmuje próbę uruchomienia sie 2s po czym sie blokuje.A wiec do konkretow:
    Przetwornica dziala ,wymienione profilaktycznie kondensatory,napiecie lini +85V przy probie startu spada do 60V ,tranzystor w lini wymieniony,scalak w pionie podstawiony,zaniżone napiecia po stronie wtornej trafa WN zamiast +26V jest +12 itd.pamiec zaprogramowana na nowo.Niestety nie mam trafa do podstawienia i zastanawiam sie czy czasami nie kupic - elementy smd pod trafem sprawne (RL08 itp.) podczas startu wyczowalne reka elektryzowanie sie kineskopu wiec jakies tam wysokie pojawia sie :-).Zastanawiam sie kiedy procesor przelacza przetwornice w tryb normalnej pracy (Usys ok 130V)??.Podczas startu na n.4 TDA8139 pojawia sie 5V ,na n.8 9V.Napiecie na transoptorze od strony wtornej nie zmienia sie i wynosi ok 1,2V nie zaleznie od tego czy telewizor jest w stb czy probuje wstac.Spotkaliscie sie z takim problemem??
    Z gory dzieki za sugestie.

Przypominam, że na tym forum obowiązują zasady poprawnej pisowni. Regulamin pkt 3.1.13, pkt 3.3. [lamer.]
  • Poziom 20  
    Cytat:
    tranzystor w lini wymieniony,scalak w pionie podstawiony Niestety nie mam trafa do podstawienia i zastanawiam sie czy czasami nie kupic

A były uszkodzone, czy tak sobie wymieniasz na pałe?
  • Poziom 10  
    Tranzystor nie był uszkodzony,podstawilem tak na pałe a pion to jak narazie to jeszcze nie wiem,w jakims poscie było o pionie ze jak jest uwalony to potrafi zblokowac start.
  • Poziom 43  
    tomasz2424 napisał:
    Tranzystor nie był uszkodzony,podstawilem tak na pałe a pion to jak narazie to jeszcze nie wiem,w jakims poscie było o pionie ze jak jest uwalony to potrafi zblokowac start.
    Jak na " pałe" to nie w tym a nawet nie w początkujących. Chyba ci się działy pomyliły. Podaj wyniki pomiarów.
  • Poziom 10  
    Ok.
    Nie raz miałem przypadek ze tranzystor na mierniku wydawal sie ok a taki niestety nie byl (pare lat w serwisie pracowalem ,zwolniłem sie 4 lata temu i naprawiam teraz laptopy).Niestety nie mam dostepu do czesci wiec dlatego pisze aby zminimalizowac koszty.O jakie dokładnie pomiary chodzi ??

Regulamin pkt 3.1.13. [lamer.]
  • Poziom 43  
    Dostęp do części powiadasz?
    No fakt, problem - na półkach tylko ocet.

Minimalizacja kosztów to maksymalizacja wiedzy.
    Cytat:
    Znaleziono 113 wyników: +tx92f
    Znaleziono 134 wyników: +tx92

Może tylko czytaj to forum. Nic nie pisz, nie ośmieszaj się taką pisaniną.
  • Poziom 10  
    Dzieki za pomoc

Moderowany przez lamer.:

Regulamin pkt 3.1.13, pkt 3.3. Ostrzeżenie.