Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kolumny Tonsil space'86 przerobienie

16 Dec 2004 11:37 2534 12
  • Level 13  
    Witam posiadam takie kolumny jak z temacie postu. Zmieniłem sobie w nich głosniki na 888 150W. Czy przerobić coś jeszcze w srodku. Po co zwrotnice. Dodam, że jestem kompletnie zielony jeżeli chodzi o sprzęt nagłośnieniowy. Może jakieś propozycje przeróbek? Parametry kolumn to :moc znamionowa 50W, moc muzyczna 70W, impedancja 8Ω.
    Pozdrawiam
  • Level 18  
    Ale jaja, ja ten temat tłuczę na elektrodzie od miesiąca. I wiesz co ostatnio zmieniłem w tych kolumnach - miałem basy 888 (dokładnie takie, jak ty), wywaliłem je (bo grają "plastikowo", nieczysto, bucząco, i w ogóle do d...), wstawiłem oryginalne Tonsile GDN 20/60/11 i jest teraz porządny dźwięk. Na minus podam, że jest trochę mniej basu.

P.S. Wciśnij SZUKAJ i poczytaj trochę o space'86, bo kilka postów z ostatniego miecha jest.
    P.S2. Jak jesteś zielony, to nie ruszaj zwrotnic i wstaw sobie takie głośniki, jakie oryginalnie powinny być.
    P.S3. Ewentualnie wpakuj do środka trochę gąbki (żeby wytłumić), bo w moich oprucz szmatki to nie było żadnego mat. tłumiącego.
  • User removed account  
  • Level 18  
    seth81, czy ty chcesz z kolumn na 888 zrobić high-end ? :sm38:
    Najpierw niech wymieni te 888 na porządne głosniki, a potem się bawi w tuning. No i bez przesady z tym srebrem itd. - takie zabiegi to można robić w kolumnach wysokiej klasy, tutaj niewiele poprawią w dźwięku, a kasę lepiej wydać na coś, co faktycznie pomoże.

Ale popieram wymianę kondków, szczególnie tych bipolarnych w średniakach. Kabelki też można dać lepsze - grubsze z czystej miedzi.
  • Level 13  
    Mam jeszcze jedno pytanie: czy znacie jakieś dobre programy do projektowania kolumn. Przejzałem te postyo space'ach. Dzięki, ale po prostu nie myślałem że ktoś się jeszcze tym interesuje, chodzi mi tu o godny wiek tych kolumienek.
  • Level 36  
    Programy najpopularniejszy tutaj to winisd beta albo pro alpha .
    interesujemy sie tutaj i to duzo starszymi kolumnami niz space :)
  • User removed account  
  • Level 20  
    seth ale jak koles wstawil glosniki 888 to chyba nie zalezy mu az tak bardzo na jakosci dzwieku zeby placic za kable po 20 zeta za metr...
    p[ozatym 888 na najlepszych kablach (nawet kierunkowych hahaha :D) nie zagra lepiej jak tonsil na "drutach"

pozdrawiam
  • User removed account  
  • Level 20  
    seth Twoja irytacja swiadczy o Twojej fachowosci :P (sarkazm)
    jakbys mnie nie zrozumial to sie powtorze ....
    dobry kabel w kiepskim glosniku da gorszy efekt jak zwykly kabel w dobrym glosniku

"próbujesz mnie pszekonać że w tanmich kolumnach tunningowanie po prostu niema sensu a ja ci mówie że przerabiałem jamo monitorki po 600zł za pare i była poprawa i co twierdzisz że niemam słuchu i że minołem się z powołaniem?"

a co Ty tu prubujesz udowodnic ?
    dla Ciebie jamo za 600 zlotuwek to kiepskie kolumny ??
    jakbys nie zauwazyl mowimy tu o glosnikach 888

hehe no comment :P

pozdrawiam
  • Level 21  
    seth81 ale on wiecej zaplaci za cm tego kabla ze srebrem niz za glosnik 888 :D
  • User removed account  
  • Level 13  
    Dzięki za obronę w sumie bo poczułem się jakbym popełnił jakieś przęstepstwo kupując te głośniki 888. A skoro już je kupiłem i nie ukryłem tego faktu przed całym światem, to chciałem wiedzieć czy wewnątrz kolumny też muszę coś przerobić, żeby jak najlepiej wspólgrało to zresztą.
    Dziękuje za posty z podpowiedziami.