Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolejne dyski wykazują błąd Ultra DMA CRC. DFI lanparty

28 Gru 2011 19:12 1314 8
  • Poziom 28  
    Witam.
    Mój problem z którym sobie już nie radze jest następujący:
    HD502HJ na którym mam poinstalowane gry zaczął płakać w SMART iż ma problemy z ULTRA DMA CRC Error.
    Gra (kilka gier, każda ma to samo po każdym dłuższym graniu) zaczęła się lekko zacinać,potem coraz bardziej,aż dźwięk zostawał przycinany aż do kompletnego zawieszenia.
    Niby taśma.
    Zmieniłem taśmę razem z gniazdem,to samo...
    Przydało by się wysłać go na gwarancję?
    Otóż ten sam błąd pojawił się w dysku na programy ATA oraz dysku od kopii zapasowej (SATA).
    CO się dzieje w Windowsie?
    LED od HDD ciągle świeci, programy reagują po znacznym czasie,siada explorator windowsowy sie zawiesza,windows łapie różnie-od 10 sekund do półtorej minuty zwiechy,ale działa,nie idzie zamknąć windowsa,bo dysk pracuje i lipa,trzeba od sieci -.-
    Google chrome gdy kontrolka od HDD świeci ciągłym światłem odpala się po czasie,ale strony się w nieskończoność ładują.
    Wyłączyłem "uszkodzone" dyski,a dane z D przeniosłem na dysk sprawny.
    Może to systemowy ?
    Ale jest problem ze SMART od początku bo to macież na Silicon Image 3114 i nie wyświetla SMART'u w żadnym programie.
    System to Windows 7 64-bit, RAM bez błędów,zasilacz w normalnych napięciach, MoBo to DFI LP T3RS X48 LT,posżły już 2 sloty PCI,jak padnie trzeci,to jestem bez macieży.
    podejrzewam,że to przez płytę główną,ale maciez jest na zewnętrznym kontrolerze.
    Pomóżcie,bo nie daje rady :/
  • Poziom 13  
    I chyba zostaniesz , podejrzewam że to właśnie ten zew. kontroler smrodzi.
  • Poziom 28  
    Ale zewnętrzny kontroler ma tylko RAID,reszta jest na dwóch wbudowanych.
  • Admin grupy komputery
    Adrian_1591 napisał:
    zasilacz w normalnych napięciach

Marka, model, moc?
    Podaj pełną konfigurację sprzętu.
  • Poziom 28  
    A czy jest sens skoro znając się trochę na tym mówię,że wszystko z tej strony oki :?:
    Q9300
    DFI LP T3RS X48 LT
    4x XMS3
    OCz ModXTream 700W Pro
    Sil Image 3114
    HD6970 Asus DC II
    Dysków teraz nie jestem w stanie "zapytać" o imię.
  • Poziom 13  
    dalej nie rozumiem dlaczego padły ci te 2 sloty PCI czy wcześniej siedział w nich ten kontroler ?
  • Poziom 28  
    Patrząc na płytę gdy "wisi" zamontowana.
    W pierwszym od góry był sb0730 X-Fi Xtreme Gamer.
    Karta była używana jakiś czas (2-3 miesiące) i przestało ją widzieć w Windowsie,myślę w tedy sobie,że szlag ją trafił,to odłączyłem i leży na półce.
    W drugim slocie był kontroler SATA z RAID 0.
    Ostatnio tj. około pół roku po złożeniu PC'ta wywala mi,że Boot Failure.
    Wchodzę w BIOS,grzebie w BOOT i stan przedzawałowy-nie ma macierzy :|
    Myślę sobie - któryś z czterech dysków oddał ostatnią posługę, ale za chwilę widzę ,jak próbowałem z zimną krwią oszacować co się dzieje (utrata danych z C mnie nieco przeraziła,chociaż miałem dwa dyski z kopiami ;) ) po Post Screen,że jak zawsze jego BIOS się odzywał,to teraz mogiła.
    Myślę sobie,ze przestała działać dźwiękowa na PCI,teraz kontroler,to może przez płytę.
    Przełożyłem grafikę na najwyższy slot celem odsłonięcia ostatniego PCI na samym dole,podłączyłem tam kontroler i działa do dziś.
  • Admin grupy komputery
    Wyczyść dokładnie gniazda PCI, odłącz zbędne elementy od płyty gł. jak i wszelkie karty PCI.
    Zaopatrz się w jakiś system LiveCD i podpinając jedną 100% sprawną kartę PCI, testuj ją we wszystkich slotach.
  • Poziom 28  
    Skoro oba urządzenia PCI działają,były od razu montowane przy składaniu komputera na nowej płycie,to jak mogło by zaśniedzieć,skoro pierwszy slot poszedł po 2-3 miesiącach,a drugi po pół roku,a trzeci odkryty (bez urządzenia) działa normalnie :?:
    Trzeci jako pierwszy jeśli już powinien się "zabrudzić" (śniedź).