Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop + TV + kino domowe

I3iQ 28 Gru 2011 20:21 2254 4
  • #1 28 Gru 2011 20:21
    I3iQ
    Poziom 2  

Witam,
    mam następujący problem, chce podłączyć laptopa ( MSi GT683DXR ) do telewizora SonyBravia ( poprzez HDMI ) - wszystko jest ok, jest obraz i dźwięk na telewizorze. Teraz chciałbym podłączyć kino domowe - podłączam więc kino z telewizorem ( poprzez HDMI ) i nic nie słychać. Próbowałem również podłączyć laptopa do kina domowego poprzez kabel wyjścia słuchawkowego ( jack ) komputera a z drugiej strony dwa czincze - efektem był dźwięk stereo na wszystkich głośnikach ( laptopa i kina ). Co zrobić aby uzyskać dźwięk 5.1?

0 4
  • #3 29 Gru 2011 18:53
    I3iQ
    Poziom 2  

Komputer: MSi GT683 DXR
    TV: Sony Bravia CX52
    Kino domowe: Samsung HT-D 350

Kolega pisze o wejściu optycznym. Jest takie wejście w TV oraz KD. Lecz nie posiadam takiego kabla. Aczkolwiek myślałem że obraz jak i dźwięk idą przez kabel HDMI.

0
  • #4 29 Gru 2011 21:38
    korrus666
    Poziom 40  

Przez HDMI owszem idzie i dźwięk i obraz ale z kina do telewizora a nie odwrotnie. Zatem jeśli podłączasz komputer pod TV przez HDMI to dźwięk masz tylko na TV bo dalej on nie idzie. Jest jednak szansa że jest przesyłany dale przez wyjście optyczne, które to możęsz podłączyć do kina.

0
  • #5 29 Gru 2011 23:07
    mswietkowiak
    Poziom 12  

proponuje karte muzyczna na usb z wyjsciem optycznym, wtedy przewodem z karty do kina i bedzie ok :) koszt takiej karty to wydatek rzędu 50 złotych

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo