Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programator czasowy HWD-EF01 - czy da się przerobić i jak

28 Gru 2011 20:24 3143 6
  • Warunkowo odblokowany
    Witam, mam oto taki programator czasowy i nie jestem zadowolony z jego pracy . Ma on możliwość ustawienia do 8 programów czasowych ale co do czego to ma możliwość załączenia wszystkich programów na raz przy pomocy przycisku on-auto-off. W związku z tym chciałbym się dowiedzieć czy można przerobić ten programator by można było oddzielnie załączyć i wyłączyć każdy z tych 8 programów poprzez klawiaturę numeryczną i podłączyć wskaźnik LED załączenia każdego programu.
    Programator czasowy HWD-EF01 - czy da się przerobić i jak Programator czasowy HWD-EF01 - czy da się przerobić i jak Programator czasowy HWD-EF01 - czy da się przerobić i jak Programator czasowy HWD-EF01 - czy da się przerobić i jak Programator czasowy HWD-EF01 - czy da się przerobić i jak
  • Poziom 16  
    Nie ma takiej możliwości trzeba by to zrealizować programowo ,a samo dobranie się do mikroprocesora wydaje się już nie możliwe.Prościej byłoby zbudowanie tego od nowa niż jakiekolwiek przerabianie. :wink:
  • Warunkowo odblokowany
    Wiem o co chodzi . (płytka po lewej do "wywalenia") tylko czy nowa płytka z układami zmieści się w miejsce starej? Pozostaje problem wyświetlacza i części przycisków gdyż pasowałoby gdyby mogły zostać tam gdzie były do tej pory.
  • Poziom 31  
    Przyciskiem "Timer" wchodzisz do ustawiania godziny załączenia/wyłączenia. W tym momencie przyciskiem "Res/Rcl" aktywujesz/deaktywujesz dany program.
  • Warunkowo odblokowany
    Dobrze by było ale nie ma tak lekko . Ten przycisk to usuwa ten program ale go nie wyłącza . Chciałbym by każdy program można było oddzielnie załączyć lub wyłączyć a nie wszystkie na raz.
    Programator czasowy HWD-EF01 - czy da się przerobić i jak Programator czasowy HWD-EF01 - czy da się przerobić i jak
  • Warunkowo odblokowany
    Temat śledzi 0 użytkowników
    Autor
    Wiadomość
    WoerGi
    Poziom 9
    Poziom 9

Miasto: Czestochowa
    punktów: 24.44
    Ofiarowanie punktów

Nowy post#1 Post autora tematu 19 Sty 2012 12:08
    Re: Programator czasowy HWD-EF01 - czy da się przerobić i jak
    Cytowanie selektywne - zaznacz tekst wiadomości i kliknij Odpowiedz z cytatem
    Nie rozumiem, skoro nie chcesz używać danego programu to po co go wyłączać nie lepiej skasować ?

[Regulamin, punkt 3.1.11 (dawniej 10.2). Mariusz Ch.]

----
    Wydzielono z tematu: Programator czasowy HWD-EF01 - czy da się przerobić i jak
    przez Mariusz Ch. dnia 19.01.2012 12:31

Nie chodzi mi o to że nie chcę korzystać z tego programu ale o to że chcę aby pozostał w pamięci ale załączał się wg mojego uznania a drugi pozostał wyłączony.
    Chodzi mi o to abym mógł korzystać z ciepłej wody kiedy jej potrzebuję.
    Taki tryb pracy o jakim piszę 2 posty wcześniej pozwalałby mi na załączenie ogrzewacza kiedy potrzebuję ciepłej wody.
    Mam w domu w kuchni w piecu kaflowym CO i cegiełkę do ogrzewania wody w bojlerze. A pali się u mnie w taki sposób że wkłada się rano takie ruszta {półka z grubych prętów zbrojeniowych } dzięki którym ogień pali się przy cegiełce i grzeje się woda w bojlerze ale kosztem tego w domu jest zimno.
    Po południu wyciąga się te ruszta i przerzuca się ogień na dolne ruszta przez co w domu jest ciepło ale kosztem wody w bojlerze która niestety dość szybko stygnie.
    Późnymi godzinami wieczornymi to nie ma ciepłej wody by wziąć prysznic. Programator ma ustawione kilka przedziałów czasowych które są dobrane tak jak przebiega taryfa z tańszą energią elektryczną (13.00-15.00)(22.00-06.00 a programator z bojlerem to chodzi około godziny od 10 wieczorem ) .Latem nie pali się w piecu więc bojler się grzeje od 13 do 15 i trochę po 10 wieczorem a zimą to grzanie w godzinach popołudniowych(13.00-15.00) jest zbędne bo bojler jest jeszcze ciepły ale po 10 to musi "pochodzić" więc sytuacja mało komfortowa (dodam że jest jeszcze program {niedziela 04.00-06.00}by również była ciepła woda oraz program 22.00 -06.00 do ładowania akumulatorów przez pozostawienie ich do ładowania małym prądem w nocy)