Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie tuby Blaupunkt do wieży Sony

28 Gru 2011 20:39 2675 23
  • Poziom 8  
    Witam. Nie za bardzo się znam na rzeczy, dlatego opisze wszystko szczegółowo i proszę o wyrozumiałość.
    Mam tubę Blaupunkt (nie znam modelu) z takimi oto wejściami:
    http://dropmocks.com/m5iyF
    Ponieważ leży nieużywana to chciałbym podłączyć ją do wieży Sony MHC-EC55
    Wieża posiada zwykłe wejścia tzn. dwa kabelki przyciskam czerwonym i czarnym przyciskiem. Tuba, (jak widać albo i nie) mam dwa wejścia gwintowane.
    Chciałbym się dowiedzieć jak nazywają się te wejścia w tubie i czy do dołączenie do tuby wzmacniacza da lepszy efekt.

• Poziom 33  
    To są złącza typu Jack (6mm)
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    To na pewno nie są złącza jack..
  • Poziom 8  
    Jesteś pewny że to jack? A gwintowania są w takim razie zbędne? Patrzyłem z tym jackiem i nie wchodzi.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    matis057 napisał:
    To są złącza typu Jack (6mm)

Jakie Jack???To są zakręcane zaciski tak zwane banan,po prostu nie masz kolego nakrętek,jak chcesz to podłączyć pod wieże to możesz jedynie sprawdzić czy działa,wieża tego nie pociągnie na dłuższą metę.
  • Poziom 8  
    A no właśnie. A mogę prosić o dokładne wyjaśnienie krok po kroku jakie wtyczki są potrzebne i jak to wszystko złączyć? Coś mi się zdaje że mam kilka tych złączek, muszę tylko poszukać.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Nakrętkę można dać byle jaką, powiem Ci jak to sprawdzić.
    Bierzesz zwykły podwójny kabel, jeden koniec podłączasz do wieży, drugi koniec zdzierasz na końcu izolację z niego i dotykasz do tych złącz, powinna zagrać. Jednak na dłuższą metę z wieżą to nie może grać, gdyż wieża jest do tej tuby po prostu za słaba.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Dopasuj nakrętki na ten gwint,wkładasz kabel zakręcasz nakrętkę (TYLKO PALCAMI) i śmiga
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Najnormalniej łączysz + głośników z wieży i podłączasz do jednego tego zacisku, bierzesz - i podłączasz pod drugi, to tak na chłopski rozum.
  • Poziom 8  
    Nie no na tyle to jeszcze ogarnąłem i wcześniej sprawdzałem czy działa :) Chodziło mi o konkretne złączki żeby to jakoś wyglądało. A gdybym dołączył do tego wzmacniacz miałoby to sens?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Mialo by gdybyś doprowadził do tego wzmacniacza sygnał z wieży,a ma ta wieża jakieś wyjścia sygnału??
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Jeśli to jest jakaś normalna Sony a nie Chińska podróbka, to powinna mieć chociaż wyjście słuchawkowe.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    NO mieć to ma na pewno,tylko ze jak podłączy się pod słuchawki to mu odłączy głośniki
  • Poziom 8  
    Nie no oryginał z saturna czy innego mediamarktu :D
    Ma wyjścia audio in i phones.
    W takim razie co radzicie?
  • Poziom 35  
    " Audio in" to wejście jest...
  • Poziom 20  
    Audio in to jest wejście, Phone to wyjście na słuchawki, ale tak jak kolega wyżej napisał wtedy zostanę odłączone głośniki...
  • Poziom 39  
    chyba nic z tego nie będzie ja u siebie w Philipsie mam wejście Aux,wyjście RCA L I R kanał,wyjście na aktywny subwoofer i wyjście cyfrowe coaxial.U mnie by nie było z tym problemu :D
  • Poziom 20  
    No u kolegi by nie było, ale u autora tematu jest i to niezłym, wgl po co podłączać to pod wieżę? Będzie tylko łubudu, to tuba samochodowa przeznaczona do użytku w SAMOCHODZIE! A nie w domu!
  • Poziom 39  
    AC230V napisał:
    No u kolegi by nie było, ale u autora tematu jest i to niezłym, wgl po co podłączać to pod wieżę? Będzie tylko łubudu, to tuba samochodowa przeznaczona do użytku w SAMOCHODZIE! A nie w domu!

Kolega ma racje głośniki samochodowe są przeznaczone do samochodu maja inna specyfikacje,inaczej się z nich dźwięk rozchodzi i takie tam.
  • Poziom 20  
    No nie do końca, są przystosowane do pracy w przestrzeni wielkości kabiny samochodowej, a sądzę że tak małego pokoju to kolega nie ma. Proponuję sprzedać tubę i zainwestować w domowy subwoofer.
  • Poziom 39  
    AC230V napisał:
    No nie do końca, są przystosowane do pracy w przestrzeni wielkości kabiny samochodowej, a sądzę że tak małego pokoju to kolega nie ma. Proponuję sprzedać tubę i zainwestować w domowy subwoofer.

Oto mi chodziło :D

Ma kolega jeszcze możliwość podłączenia tego wszystkiego tylko ze wzmacniacz musiałby mieć wejścia wysokopoziomowe.Takie wejścia maja subwoofery aktywne kina domowego.Tylko ze nie wiem czy jest sens w to wszystko inwestować i kombinować
  • Poziom 8  
    No ale spróbować mógłbym, zwłaszcza że sprzęt i złączki mam na miejscu. Dobra pokombinuje coś jutro i najwyżej napisze co z tego wyjdzie. Thx za pomoc
  • Poziom 20  
    Spali to jego sprawa ;) Jemu będzie żal d... ściskał :D Mówię lepiej zainwestować w subwoofer aktywny z wbudowanym wzmacniaczem, a tubę sprzedać :)