Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Ericsson cedar (J108i).Telefon po odłączeniu słuchawek nadal je wykrywa.

28 Gru 2011 21:48 4005 7
  • Poziom 2  
    Witam!
    Mam problem z moim Sony Ericssonem cedarem.A mianowicie pewnego razu ,gdy odłączyłem od niego słuchawki telefon nadal je wykrywał jak by były podłączone.
    Dodam ,że miałem uszkodzone gniazdo.Gdy wymieniłem gniazdo na zupełnie nowe i
    je zamontowałem nadal to samo się dzieje.Przeinstalowałem również softa ,ale
    to nic nie dało.Podejrzewałem ,że reinstalka tutaj nic nie da ,ponieważ myślałem
    że to uszkodzenie mechaniczne.Ale mówie przeinstaluje dla pewności może zadziała.Uruchamiałem też telefon bez gniazda i nadal wykrywa słuchawki.Po tym
    teście upewniłem się że sprawa tkwi gdzieś indziej.Pytałem gościa,który naprawia
    telefony w serwisie i powiedział mi że jest to raczej mechaniczne uszkodzenie.
    Mówił że na płycie głównej może być jakiś filtr słuchawkowy ,który jest
    odpowiedzialny za rozłączanie głośnika podczas podłączania słuchawek.Ale nie jest pewny powiedział że musiał by popatrzeć.Dodam ,że nie chciał bym oddawać telefonu do serwisu.Chciałbym sam z waszą pomocą naprawić tę szkodę.
    Jeśli by ktoś mógł to bardzo bym prosił aby ktoś pokazał mi jak wygląda ten filtr.
    Szukałem w necie odpowiedzi na podobny problem ,są odpowiedzi ale do innych modeli telefonów.Żadne ze znalezionych przeze mnie forów nie zawiera odpowiedzi na moje pytanie.Telefon nie doznał upadków.

Sony Ericsson cedar (J108i).Telefon po odłączeniu słuchawek nadal je wykrywa. Sony Ericsson cedar (J108i).Telefon po odłączeniu słuchawek nadal je wykrywa.

Dodam ,że jestem nowy na tym forum.
    Mam 15 lat interesuję się elektroniką.Nie wiem jeszcze wszystkiego w tej
    dziedzinie.Wiem że muszę się jeszcze wiele nauczyć. :]
    A zatem proszę was o wyrozumiałość.Jeśli coś nie tak napisałem to proszę
    o poprawienie mnie.

Z góry dziękuje!
    Pozdrawiam!!!
  • Poziom 11  
    Ten sam problem.
    Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?
  • Poziom 2  
    wokół gniazda które wymieniałeś są tzw "glasy" wystarczy, że w trakcie wymiany jeden utrąciłeś i masz zestaw słuchawkowy włączony na stałe. radze postarać się o dobrą płytę główną(albo jej dokładne zdjęcie), znaleźć czego brakuje i wlutować.
    miałem to samo tylko z se w890i.
  • Poziom 10  
    Ja mam teraz taki sam problem. Telefon zreaktualizowany SEUSem bez skutku. Caly czas ikona sluchawek, wyczyscilem izopropanolem dookola gniazda ale nic to nie dalo. Moglby ktos powiedziec gdzie w tym telefonie jest jakis modul odpowiadajacy za dzwiek?
  • Poziom 2  
    Kawałek czasu nic nie odpisywałem.Sami wiecie szkoła itd.Teraz mam ferie więc się biorę do roboty ;D.Na temat tych glasów czytałem troszkę w necie.Wiem jak one wyglądają.Takie małe szklane.Od ich powierzchni odbija się światło.Glas od słuchawek znajduje się po prawej stronie gniazda.Czytałem o podobnych sytuacjach w których właśnie działo się to samo co w moim przypadku z powodu uszkodzonego glasu.Myślę o tym aby go zdjąć lecz nie wiem za bardzo jak.Nie wiem w jaki sposób on jest umocowany do płyty głównej.Nie chcę nic na siłę żeby czegoś bardziej nie uszkodzić.Bardzo bym prosił aby ktoś mi wytłumaczył jak go ściągnąć i skąd mogę dostać tę część na wymianę.Wspomnę ,że telefonów nigdy nie naprawiałem więc wszystkiego nie wiem co i jak.Cały czas się uczę ;] a elektronikę i prądy od małego kocham ;).
  • Poziom 40  
    Jak nie naprawiałeś to sam nie naprawisz.
    Układ leży na kulkach w technologii BGA.
    Potrzebny jest hotair ale i dodatkowe narzędzia i umiejętność lutowania BGA.
    Układ można pozyskać z dawcy lub kupić ( o ile są dostępne ).
  • Poziom 2  
    Ostatnio byłem u fachowcy,który naprawia telefony.Powiedziałem mu jaki mam problem.Powiedział,że on nie naprawia wszystkich modeli telefonów,ponieważ do niektórych nie można znalezć części na zamianę.Ja szukałem tego układu (glasu) do kupienia,ale nigdzie nie można go dostać.Przeszperałem allegro i inne strony i nigdzie nie ma.Więc złożyłem mu propozycję,że mogę załatwić płytę główną i czy mógł by mi przelutować ten układ powiedział,że takich rzeczy się nie robi,ponieważ przy wylutowywaniu uszkadzają się kulki układu.Powiedział,że jeśli chcę,żeby mi przelutował glas to muszę mu załatwić fabrycznie nową część.Chciałbym się dowiedzieć czy nie ma jakiegoś delikatnego sposobu
    wylutowania tego układu,aby zapobiec uszkodzeniu tych kulek.Gdyby nie było możliwości przelutowania to już kupiłem cały telefon z uszkodzonym wyświetlaczem za 30 zł.Jeśli nie będę przelutowywał tego układu to przełożę płytę główną do swojego cedara.Bo sprzedawca zapewnia,że płyta jest sprawna tylko,że padł wyświetlacz po zawilgoceniu.
    Dodam,że miałem taką sytuację,gdy mojej mamy telefon SE K550i zepsuł się
    pod koniec umowy.Oddaliśmy go do salonu ery i stamtąd pojechał do ich
    serwisu.Po 2 tygodniach przyszła wiadomość,że telefonu nie naprawili a,że w
    w salonie czeka na nas nowy telefon.
    Wniosek:Telefon nie był już młody.Wtedy tego modelu już nie produkowali.
    Po prostu może nie mieli części na zamianę.Tylko,że telefon był na gwarancji
    to musieli dać nowy.Nie wszystkie telefony da się naprawić,ponieważ do wielu
    modeli nie można dostać części na zamianę.Co jakiś czas wchodzą nowe modele
    a tych starych już nie produkują.No to jeśli nie produkują tych starych modeli
    no to jak mogą produkować do nich części na wymianę zepsutych.
    Jeżeli napisałem coś źle to proszę mnie poprawić.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 19  
    Kolego świetne rozważanie na tematy marketingu i opłacalności produkcji części do telefonów które wyszły już z produkcji. Co do tego cedara po tym niby zawilgoceniu nie byłbym taki pewien ponieważ sam nie zawilgotniał tylko musiał być zalany/podlany jakąś cieczą. Co do niego byłbym ostrożny. Na temat kulek w układach BGA poczytaj o reballingu a te glassy można przelutować lecz bez hot aira i wiedzy na ten temat nie wiele zdziałasz.