Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Video 002 Adapter USB2.0 DVR - brak dźwięku przy przegrywaniu VHS.

TAD1 28 Dec 2011 22:29 6328 10
    TAD1
    Level 10  
    Przy przegrywaniu filmu z magnetowidu VHS za pośrednictwem adaptera Video 002 USB2.0 DVR na laptop przez port USB2.0 przy oprogramowaniu "Video Studio 11" , brakuje dźwięku .
    Video VHS nagrywa się dobrze . Wszystko niby już ustawiłem , a brakuje dźwięku.
    Czy ktoś nagrywał na laptop kasety VHS i wie co jest przyczyną braku dźwięku ?
    TAD1
    Level 10  
    Ostatnio pojawił się taki adapter Video DVR USB2.0 na Allegro umożliwiając przegrywanie VHS z magnetowidu na laptopa ,później na DVD.
    Wejście jest audio stereo i video (cinch) oraz SVHS , do wyboru.
    Wszystko jest podłączone O.K. obraz nagrywa , tylko nie nagrywa dźwięku. Nie wiem co jeszcze ustawić w ustawieniach adaptera. Wydaje mi się ,że ustawiłem już wszystko.
    Jutro może jeszcze spróbuje podłączyć audio z magnetowidu , pomijając adapter do laptopa jackiem , choć wydaje mi się ,że audio powinno przechodzić przez adapter mimo ,że dźwięk w adapterze tylko przechodzi , ale z wejściem do laptopa prze USB 2.0 .
    Zobaczę też czy w VS 11 jest ustawienie o jakim piszesz . Być może coś przeoczyłem.
    TAD1
    Level 10  
    Już rozwiązałem problem z dźwiękiem , gdyby ktoś miał podobny , to wyjaśniam.
    Adapter o którym mowa , dźwięku nie przenosi ,ale można go ominąć podłączając magnetowid bezpośrednio do laptopa przez wejście zewn. mikrofonu . Tzw. wejście liniowe.
    W ustawieniach (dot. Windows 7) należy wyłączyć mikr. wewn. ,natomiast aby zapobiec przesterowaniu dźwięku z magnetowidu , poziom wejścia mikrofonu zewn. ustawić na około "30%" ,poziom czułości na "0" . Ustawić też należy odpowiednią dla siebie częstotliwość próbkowania dźwięku np: 44000 kHz.
    W ten sposób niewielkim kosztem sami możemy swoje dawne filmy VHS/S-VHS archiwizować na płytach DVD . (Nagrywamy najlepiej w AVI).
    Karolo1001
    Level 14  
    Możesz zamieścić próbkę zgranego filmu ?
    User removed account
    Level 1  
    TAD1
    Level 10  
    Proponuję "angelica", kupić sobie w/w adapter Video, podłączyć do "Pavilion dv6" później zaś próbować dyskutować na ten temat.
    - Kiedy pytałem , nie było żadnej odpowiedzi ...
    User removed account
    Level 1  
    TAD1
    Level 10  
    Przede wszystkim, jeśli zaglądasz na to forum raz na cztery miesiące albo rzadziej ,to serdecznie dziękuję za Twoje wymądrzanie się, które nic nie wniosło do tematu poruszonego przeze mnie.
    Ponadto "Adapter Video 002 DVR" nie jest zabawką tylko kolejnym zminiaturyzowaniem dotychczas powszechnie stosowanej dużej płyty Video w komputerze stacjonarnym .
    Niestety , elektronika cały czas miniaturyzuje się tak w poszczególnych elementach jak i w całych podzespołach . O tym również należy wiedzieć .
    Dzisiaj ,do obróbki filmy VHS wystarczy w/w adapter i "dobry" laptop ! Nie jest potrzebny już przestarzały dzisiaj wielki komputer stacjonarny .
    Format VHS i SVHS był stosowany wyłącznie do użytku prywatnego,domowego i ewentualnie drobne usługi dla ludności , zaś jakość przetwarzania sygnału video przez w//w adapter jest doskonała ogólnie to ujmując.
    Natomiast gdybyś zajmowała się "angelico" filmowaniem video, następnie obróbką tegoż ,to podejrzewam ,że miałabyś więcej wiedzy na ten temat i takich dyrdymałów nie wypisywałabyś tutaj.
    Zasada jest prosta ; - jak nie wiem ,to nie zabieram głosu ,tylko słucham tych co już ten temat dawno przerabiali.Może się czegoś więcej dowiem.
    Tutaj , na zadawane pytania wymagane są konkretne ,precyzyjne odpowiedzi , które pomogą pytającemu i innym zainteresowanym na rozwiązanie swojego problemu, a nie wymądrzanie się z "autoringiem " na wstępie.
    Pod koniec swojego wywodu coś piszesz o synchronizacji ,o rozjeżdżaniu się dźwięku i obrazu w graberze (pisz po polsku ; przetworniku sygnału analogowego na cyfrowy. Nie musisz się wysilać w nazewnictwie).
    W tym przetworniku nie ma żadnego rozjeżdżania !
    Podobne przypadki owszem ,rzadko się zdarzały ale 25 lat temu,gdy czołówki do filmów tworzyło się na doskonałej wówczas "Amidze 1000" również podłączonej do video przez adapter sygnału video. Tylko wtedy synchronizacja RGB nie była doskonała, a w SVHS szczególnie . Ale mamy już to za sobą.
    Reasumując, jeszcze raz podkreślam ; zadałem konkretne pytanie. Jeden użytkownik próbował mi w tym pomóc, ale bezskutecznie, za co mu jednak serdecznie dziękuję . Chociażby za samą chęć niesienia drugiemu pomocy!
    Natomiast Ty 'aniele' , zamiast przyłożyć się do pomocy, udzielając konkretnej odpowiedzi,choć wątpię w Twoje możliwości, zaczęłaś od wywodów jacy to wszyscy dookoła są tępi, prawie analfabeci ,zaś Ty jedyna "aniele" jesteś alfą i omegą z autoringiem. Na dodatek dopiero po 4 miesiącach(!) od zadania pytania.
    Okazuje się ,że piszesz nieprecyzyjnie, oględnie ,coś gdzieś słyszałaś, ale nie trzyma się to wszystko kupy . Nie dość ,że nic mądrego do tematu nie wniosłaś ,no bo z skąd, to jeszcze wypisujesz bzdury w rodzaju - "Gdzieś dzwonią ,tylko nie wiem w którym kościele".
    Za takie "odpowiedzi" serdecznie dziękuję ,myślę,że inni podobnie.Nie musisz się fatygować.

Ps.Wskaż mi precyzyjnie, a nie gdzieś tam gdzieś tam ,w którym miejscu w laptopie Pavilion Dv6 jest osobne,trzecie jak twierdzisz , wejście sygnału audio ?

Moderated By Matuzalem:

Pkt 3.1.9 i 3.1.11 Regulaminu, choć nie wyczerpują katalogu 'przewin", stanowią wystarczającą podstawę, by Cię ostrzeżeniem ukarać.

.
    User removed account
    Level 1  
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Temat zamykam.