Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Webasto HL 18D - wkład palnika

DRAIVER 28 Dec 2011 23:09 2742 3
    DRAIVER
    Level 13  
    Witam

Posiadam Webasto HL 18 diesel. Mam problem ze zużytym wkładem palnika.
    Jest tam coś w rodzaju waty szklanej lub jakiś włókienek sprasowanych w okrągłą jak by podkładkę. Zaraz pod nią jest otwór którym podawane jest paliwo. Niestety połowa tej wkładki spaliła się "jak dostałem webasto już tak było" i teraz płomień źle się pali i wycieka mi nadmiar niespalonego paliwa.
    Teraz pytanie: Czym mogę zastąpić tą wkładkę. Jakoś mogę ją wykonać? Nie musi być długo wieczne byle wytrzymało to jeden sezon. Myślałem nad watą szklaną, może z niej coś da się zrobić?
    Wpadł mi do głowy jeszcze jeden pomysł - sznurek ceramiczny. Wytrzymuje wysoką temperaturę i ma właściwości nie wiem jak to nazwać " przenoszące płyn.

Pozdrawiam
    House777
    Level 2  
    Nowa kosztuje ok 60-70 zł. Zastąpienie czymkolwiek raczej nie da pewnosci że sezon przetrzyma, za szybko to sie wypala
    skwari
    Level 11  
    a wełna stalowa nierdzewna ? probował ktos. Niby tego wkładu nie da sie kupić (tak twierdzą "fachowcy" od webasto) a sami oferuja regenerowane palniki. Ciekawe co tam wkładają :) niestety nigdzie nie można doczytać czym tą oryginalną włókninę można zastąpić. Jakaś dziwna zmowa milczenia wśród znawców webasto...