Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet ORANGE - zwiększenie prędkości, przedłużenie umowy

Adarq 28 Gru 2011 23:22 1125 4
  • #1 28 Gru 2011 23:22
    Adarq
    Poziom 10  

Witam. Obecnie posiadam 1 mb/s. Płacimy 40 zł/msc. Umowę ojciec ma ważną jeszcze jeden rok, więc nie będziemy zrywać bo się po prostu nie opłaca. Uzbierałem trochę kaski na święta, więc uzgodniłem z rodzicami, że co miesiąc będę dopłacał 6 zł i będzie szybszy internet o ten 1 mb. Chciałbym powiększyć chociaż tą prędkość do 2mb/s, ponieważ lubię sobie pobrać i pooglądać filmy.
    Mógłby mi ktoś powiedzieć na szybko z jaką szybkością będę pobierał pliki? Np. Plik o wielkości 700 mb(zwykły film)?
    Drugie pytanko, czy to prawda, że np. jestem w połowie umowy(umowa na 2 lata) i chcę zwiększyć prędkość to nie trzeba nic dopłacać? Poprostu pod koniec miesiąca przyjdzie do zapłaty jedynie te 6 zł więcej.
    Ostatnie moje pytanie, przeglądając tą stronkę Kod:

Code:
    http://www.orange.pl/portal/map/map/internet_freedom_discover

pisze umowa na 12 miesięcy(54 zł) i umowa na 24 miesiące(46zł) co do 2 mb. Więc zostało rok do końca umowy i podczas zwiększania będę z rodzicami płacił 54 zł czy 46 zł na miesiąc?

Przepraszam, że tak chaotycznie, jednak pisałem to na szybko. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

0 4
  • #2 28 Gru 2011 23:31
    massi
    Poziom 18  

Prędkość pobierania dla 2 Mbitów to max 260 KB/s

Dodano po 58 [sekundy]:

Sprawdz oferty innych operatorów np : Link

0
  • #3 29 Gru 2011 00:07
    Adarq
    Poziom 10  

Dzięki za odp, tylko nie o to pytałem. Przeczytaj jeszcze moje dwa pytania i zostaw odpowiedź jak umiesz. Nie będę zmieniał operatora, ponieważ musiałbym zerwać umowę a to tanie nie jest.

0
  • #4 29 Gru 2011 00:15
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Zadzwoń do operatora, bo to zależy jak masz podpisaną umowę. Możliwe że prędkość możesz zmienić dopiero pod koniec umowy, aby podlegać pod promocyjne ceny.

0
  • Pomocny post
    #5 29 Gru 2011 20:55
    santiraf
    Poziom 10  

ale mu odpowiadacie...

Więc jest tak:
    -zmieniasz na 2Mbps to 256 KB/s to max DL
    plik 700 MB ma 716800 KB
    taka ilość danych przy MAX transferze daje nam 2800 sekund=46min i 40 sek

Co do płatności. Załóżmy, że masz okres rozliczeniowy od pierwszego każdego miesiąca. Zlecisz zmianę która zostanie wprowadzona np. 15 stycznia.
    Po zmianie dostaniesz fakturę następującą:

46 zł za okres 01.02.2011-29.02.2011 r.
    3,29 zł wyrównanie za zmianę w trakcie okresu rozliczeniowego 17 dni 15-31.01.2011 r.
    Każda następna faktura 46 zł
    Pamiętaj, że zwiększy Ci się możliwość pakietu złotówek też z doładowania 20 na 30 złotych miesięcznie. Przypomnij o tym konsulowi na infolinii :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo