Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przeróbka Vaillant VU 180 na VUW

karp2 29 Dec 2011 08:40 1634 3
    karp2
    Level 11  
    Mam pomysł przebudowy kotła VU 180/1 XE z wersji VU na VUW z wykorzystaniem dawcy, czyli innego kotła z uszkodzoną elektroniką. Z tego co wyczytałem w innych tematach, elektronika jest ta sama. Ponieważ mój kocioł jest mało używany, chciałbym dodać wymiennik + czujniki z tego uszkodzonego.
    Nie mam jeszcze możliwości obejrzenia tego dawcy, pytanie czy będzie pasowała hydraulika, wie ktoś ?
    delgo
    Level 13  
    Oba piece to właśnie różnica w układzie hydrauliki. Jeden pracuje z zasobnikiem CWU a drugi bezpośrednio, tak jak przepływowy podgrzewacz
    DARIUS67
    Level 24  
    Zły pomysł. Albo kocioł CO albo CWU ale jeżeli chcesz bezsensownie przeabiać kocioł to powodzenia.
    karp2
    Level 11  
    Chciałem tylko wiedzieć czy się da.
    Wiem na czym polega praca VUW, szukam oszczędności, niepotrzebnie grzeję prądem bojler w budynku gdzie często mnie nie ma kilka dni.
    A podłączenie VU do zasobnika wiąże się również z kosztem przeróbki instalacji, zakupu zasobnika, dodatkowo nikt już nie potrafi powiedzieć jak podłączyć VU180 do zasobnika z wykorzystaniem jego elektroniki (co pracuje na niskiej temp.).
    Więc przepływowy byłby w tym przypadku jak znalazł.

Pozdrawiam