Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[STM32][BTM222] Połączenie i działanie

ElSpaw 29 Gru 2011 09:16 1761 2
  • #1 29 Gru 2011 09:16
    ElSpaw
    Poziom 2  

Witajcie!
    Przeczytałem już kilka tematów na forum ale nie uzyskałem jednoznacznej i rozwiązującej mój problem odpowiedzi :(

Sprawa wygląda tak:
    1) Mam moduł BTM 222 zamontowany na płytce wykonanej przez VGJElektronika http://vgj.pl/index.php?pokaz=btm222pl
    2) mikro kontroler na płytce STM32VLDISCOVERY

Wedle mojej wiedzy diody na plytce z modulem: zielona - sygnalizuje oczekiwanie na polaczenie (gdy mruga) polaczona (gdy modul nawiazal polaczenie)
    żółta - transmisja danych.

Z tego co wyczytalem wystarczy podpiac zasilanie 5V i moduł powinien zaczac dzialać co sie dzieje. System wykrywa mi go jako Serial Adaptor łączę się z nim używając kodu parowania 1234 i zostaja przydzielone porty COM5 (Komputer nawiązuje polączenie) COM6 (urządzenie nawiązuje połączenie).
    Jednak gdy używam termianala Hercules COM6 się otwiera i i tyle nie mogę wydać żądnej komendy AT a raczej zostaje bez odzewu. Gdy łączę się z COM5 dostaje error podczas otwierania portu
    terminal Terminal 1.9b(chyba) wogóle nie widzi żeby COM5 był aktywny.
    Dodam jeszcze że dioda na płytce z BTM222 nie przestaje migać czyli wydaje mi się że tak na prawdę nie jest podłączony.
    Pisałem program w Keilu żeby zmienil mi poleceniem AT nazwę modułu też nic nie dało
    RX z BTM polaczylem z TX na uC
    TX z BTM z RX na uC
    odwrotnie też nic nie daje .
    Co robię źle?
    Jak mogę sprawdzić czy płytka nie jest uszkodzona?
    Z Góry dzięki za pomoc

0 2
  • #2 13 Lis 2013 16:47
    Oln299
    Poziom 1  

Mógłby ktoś się wypowiedzieć w temcie? ;)

0