Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drżenie, dudnienie pod silnikiem, Laguna I, 2000r., 2.0 16V+gaz

r-o-b-a-c-z-e-k 29 Dec 2011 10:11 3925 4
 • #1
  r-o-b-a-c-z-e-k
  Level 9  
  Witam. Na początku, jakieś 2 miesiące temu, pojawiło się w mojej Lagunce (B56, 2000r., 225tyś km, 2.0 16V + gaz) drżenie pedałów, gałki zmiany biegów przy przekroczeniu 2000 obrotów. Na luzie/postoju przy dodaniu gazu, czy pod czas jazdy, takie mikro drżenie zawsze się pojawiało i było coraz intensywniejsze przy wyższych obrotach. Po kilkunastu minutach aż "mrówki" po stopach chodzą. Od paru dni do tego doszło takie charakterystyczne buczenie (identyczne jakbym jechał na jakichś terenowych oponach z bardzo grubym bieżnikiem). W moim odczuciu dźwięk z prawego przedniego koła dochodzi a pedały i gałka drżą jeszcze lepiej. Efekt pojawia się gdy jadę co najmniej na trójce i powyżej 50km/h. Gdy delikatnie, minimalnie wręcz (muśnięcie kierownicy;)) skręcam w prawo, buczenie słabnie lub całkiem zanika. Średnie nasilenie ma jak jadę prosto, a najgłośniej jest gdy skręcam w lewo/pochylam samochód na prawy bok.
  Zrobiłem mały test czy silnik ma na to wpływ - przy rozpędzeniu się do 110km/h, zgasiłem silnik, wrzuciłem na luz i skręcałem w prawo i lewo. Buczenie jest nadal. Ale nie ma drżenia pedałów i gałki.

  Ktoś ma pomysł co mogło się uszkodzić? Może to dwie różne usterki a jedna drugą wywołała? Początkowo zakładałem, że to poduszka pod silnikiem/skrzynią ale to buczenie jakoś trudno mi do tego przypisać. Półoś? Łożysko w kole? Zbieżność???

  Z góry dzięki za pomoc.
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  wytrych121
  Level 21  
  Poduszki silnika i skrzyni biegów posprawdzaj.
 • #4
  r-o-b-a-c-z-e-k
  Level 9  
  Poduszki od silnika oglądałem, kolega dawał gazu, wszystko wygląda ok. Nie są jakoś wyklepane, siedzą pewnie na swoim miejscu. A jak mam sprawdzić tą pod skrzynią? Byłem u mechanika z myślą o sprawdzeniu tej poduszki na współpracującej obok stacji kontroli) to powiedział coś ala: "Pan zostawi samochód, my się zajmiemy, my posprawdzamy, naprawimy, będzie Pan zadooowooolony. Sam Pan nic nie zobaczy". Nie lubię takiej paplanki. Jak mogę samem to ocenić?
 • #5
  User removed account
  User removed account