Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drżenie, dudnienie pod silnikiem, Laguna I, 2000r., 2.0 16V+gaz

r-o-b-a-c-z-e-k 29 Gru 2011 10:11 3349 4
  • #1 29 Gru 2011 10:11
    r-o-b-a-c-z-e-k
    Poziom 9  

Witam. Na początku, jakieś 2 miesiące temu, pojawiło się w mojej Lagunce (B56, 2000r., 225tyś km, 2.0 16V + gaz) drżenie pedałów, gałki zmiany biegów przy przekroczeniu 2000 obrotów. Na luzie/postoju przy dodaniu gazu, czy pod czas jazdy, takie mikro drżenie zawsze się pojawiało i było coraz intensywniejsze przy wyższych obrotach. Po kilkunastu minutach aż "mrówki" po stopach chodzą. Od paru dni do tego doszło takie charakterystyczne buczenie (identyczne jakbym jechał na jakichś terenowych oponach z bardzo grubym bieżnikiem). W moim odczuciu dźwięk z prawego przedniego koła dochodzi a pedały i gałka drżą jeszcze lepiej. Efekt pojawia się gdy jadę co najmniej na trójce i powyżej 50km/h. Gdy delikatnie, minimalnie wręcz (muśnięcie kierownicy;)) skręcam w prawo, buczenie słabnie lub całkiem zanika. Średnie nasilenie ma jak jadę prosto, a najgłośniej jest gdy skręcam w lewo/pochylam samochód na prawy bok.
    Zrobiłem mały test czy silnik ma na to wpływ - przy rozpędzeniu się do 110km/h, zgasiłem silnik, wrzuciłem na luz i skręcałem w prawo i lewo. Buczenie jest nadal. Ale nie ma drżenia pedałów i gałki.

Ktoś ma pomysł co mogło się uszkodzić? Może to dwie różne usterki a jedna drugą wywołała? Początkowo zakładałem, że to poduszka pod silnikiem/skrzynią ale to buczenie jakoś trudno mi do tego przypisać. Półoś? Łożysko w kole? Zbieżność???

Z góry dzięki za pomoc.

0 4
  • #2 29 Gru 2011 10:33
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 29 Gru 2011 11:04
    wytrych121
    Poziom 21  

Poduszki silnika i skrzyni biegów posprawdzaj.

0
  • #4 29 Gru 2011 11:54
    r-o-b-a-c-z-e-k
    Poziom 9  

Poduszki od silnika oglądałem, kolega dawał gazu, wszystko wygląda ok. Nie są jakoś wyklepane, siedzą pewnie na swoim miejscu. A jak mam sprawdzić tą pod skrzynią? Byłem u mechanika z myślą o sprawdzeniu tej poduszki na współpracującej obok stacji kontroli) to powiedział coś ala: "Pan zostawi samochód, my się zajmiemy, my posprawdzamy, naprawimy, będzie Pan zadooowooolony. Sam Pan nic nie zobaczy". Nie lubię takiej paplanki. Jak mogę samem to ocenić?

0
  • #5 29 Gru 2011 17:35
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto