Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Biały ekran i czarny na zmianę

29 Gru 2011 10:25 1029 6
  • Poziom 8  
    Witam,
    dziś po zmianie taśmy IDE (z 150V na 300V - musiałem ponieważ w poprzednim delikwencie został wtyk a taśma straciła z nim kontakt ) przy starcie systemu pojawia mi się raz białe tło a raz czarne (pulpit jest normalny). Napęd (DVD R/RW) działa lecz nonstop dręczy mnie właśnie to raz białe raz czarne tło.

Procesor: AMD Athlon XP 2600+
    Karta Grafiki: Ati Radeon x1650 256mb AGP
    Pamięć ram 1,5 gb (1 gb Kingston DDR1 - dwie pozostałe pamięci tzw. no-name 2x256mb DDR1)
    Zasilacz Tracer 4Life Silent 230V 4A 50Hz
    Płyta Główna MSI K7N2 Delta-L

P.S Zauważyłem że przy dostawieniu klapy i uruchomieniu przyśpieszenia sprzętowego okno ładowania windowsa na początku jest pół oknem które wszyscy znamy a dolna połowa jest biała
  • Poziom 35  
    Zrób zdjęcie tej usterki bo tak chaotycznie napisane, że nie wiadomo o co chodzi i w którym momencie Ci to wyskakuje.

Dysk i napęd optyczny są podłączone na jednej taśmie ?
    Jeżeli nie to podłącz dysk pod taśmę z DVD i zobacz czy problem występuje. Spróbuj też na drugim kanale.

W jakiej kolejności wkładasz pamięci ( licząc od strony procesora ) ? Pierwsze dwa sloty to pewnie dual channel. Jeżeli tam włożysz 1 GB Kingston i 256MB No Name to też mogą być jakieś problemy.
  • Poziom 8  
    Kolejność pamięci - dual channel 2x256mb No Name a później Kingston.
    Taśmę wypiąłem już całkowicie - został pusty slot a komputer uruchamia się prawie normalnie (są zacięcia przy starcie ale to można wybaczyć).

Odnośnie widoku na ekranie to mogę powiedzieć że przy ładowaniu windowsa (pasek zielony na dole - wielkie logo windows XP trochę wyżej) było całe czarne a później był efekt pojaśniania się aż do białości - po tym nastąpił kolorowy pulpit i wszystko na pulpicie jest cacy.

Teraz tylko małe pytanie - czy właśnie taśma (na wcześniejszej taśmie pisze 150v a na tej pisze 300v) mogła spowodować takie a nie inne zachowanie się na pulpicie ? Czy może to mogło być coś innego ?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Ten obraz prędzej wskazywałby na psującą się kartę graficzną, i nic w tym dziwnego by nie było- masz tragiczny zasilacz, a z przypadkiem, żeby to było zależne od użytej taśmy, to się jeszcze nie spotkałem.
    Czytałem gdzieś, że używając 300v można spalić dysk. Spróbuj użyć 150v
  • Poziom 8  
    Ok - kartę powinienem za jakiś czas wymienić a taśmę nawet jutro zakupię :)
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Zacznij od taśmy, później zasilacz- tylko zapytaj zanim ktoś znowu ci wciśnie taki bubel.
  • Poziom 8  
    Ok ok - temat do zamknięcia :)