Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie internetu (dialog) do TV (samsung)

86wisniowy 29 Dec 2011 11:47 9173 13
    86wisniowy
    Level 9  
    Witam...
    Posiadam telewizor Samsung UE46D6750 i internet w dialogu z modemo-routerem INNBOX V50... I mam problem z odbiorem internetu w TV tak jak przewodowa tak i bezprzewodowo.. Telewizor z modemem konfiguruje się bez problemu wyszukuje wszystkie adresy automatycznie ale wyskakuje komunikat, że konfiguracja przebiegła pomyślnie ale nie można się połączyć z internetem sprawdź serwer DNS i skontaktuj się z usługodawcą. W dialogu oczywiście mi nie pomogą. Telewizor odbiera protokół IEEE 802, 11a/b/g i n lub IEEE 802,11n, a Dialog nadaje protkół PPPoE. Telewizor działa poprawnie jeżeli prędkość internetu nie jest poniżej 10mb- ja mam 10. Czy istnieje jakaś możliwość skonfigurowania tego wszystkiego, czy kupno normalnego routera może rozwiązać problem???
    pacafon
    Level 2  
    Czy kolega posiada jakiś komputer (laptop) w którym działa internet ?
    86wisniowy
    Level 9  
    Tak tak....
    Oczywiście na komputerze stacjonarnym jak i na laptopie internet działa bez problemowo... Już nawet nie chodzi mi o to żeby połączyć się bezprzewodowo bo ten ,,modemo-router'' to niewypał niby stwarzam swoją sieć a nie mogę się połączyć z internetem. Już tu na forum czytałem trochę na ten temat i mnie tylko głowa rozbolała :P
    pacafon
    Level 2  
    To w przypadku gdy używa windowsa na działającym komputerze otworzy sobie konsolę (Start -> uruchom -> CMD)
    i wpisze polecenie
    C:...>ipconfig /all

A potem odnajdzie w tym co komputer wypisze adresy serwerów DNS
    Te adresy trzeba "ręcznie" wpisać do TV (Nie znam tego modelu ale
    powinna być taka możliwość).

Generalnie jeśli router pracuje jako serwer DHCP
    to powinien przydzielić telewizorowi następujące ustawienia:
    -Adres IP w sieci lokalnej
    -Adres bramy domyślnej (gateway) - czyli adres routera
    -i jeden lub dwa adresy serwerów DNS
    Pierwsze dwa ustawienia to minimum dla protokołu TCP/IP
    adresy DNS potrzebne są by zamieniać nazwę www.... na adres.

Pozdrawiam.
    gzres
    Level 1  
    Czy podobna procedura dotyczy tv samsu ps 50 b 850,we współpracy z livebox wi-fi E2 e, czy trzeba dokupować LAN adapter i wtyknąć w tv czy ew. inne użądzenie
    86wisniowy
    Level 9  
    Dzięki wielkie... Jutro wyjeżdżam, ale po weekendzie będę kombinował.
    W TV jest możliwość ręcznego wpisywania.

Pozdrawiam i życzę szczęścia w nowym roku... :D
    matis057
    Level 33  
    86wisniowy wrote:
    Telewizor odbiera protokół IEEE 802, 11a/b/g i n lub IEEE 802,11n

To oznacza połączenie bezprzewodowe (WiFi) a PPPoE to protokół łączenia się modemu z siecią zewnętrzną.
    86wisniowy
    Level 9  
    Nie udało mi się skonfigurować tego, znowu to samo- Połączenie lokalne zostało skonfigurowane, jednak nie można połączyć się z internetem. Aby skorzystać z usługi internetowej sprawdź konfigurację serwera DNS i skontaktuj się z usługodawcą bla bla bla....

A może przez to nie mogę się połączyć że w komputerze muszę klikając na ikonkę dopiero się łączyć w TV takiej opcji nie ma albo że adresy są zmienne- IP itd...

Ah nie wiem chyba będę musiał rozwiązać umowę...

Dodano po 58 [minuty]:

Rozmawiałem niedawno z konsultantem z samsunga i on stwierdził że modem blokuje telewizor że trzeba skonfigurować w modemie mac adres karty telewizora... Tylko weź tu coś ustaw w tym ograniczonym routerze...
    intenso
    Level 39  
    Próbowałeś podpiąć jakieś inne urządzenie do teko router,np. bluray-a?
    86wisniowy
    Level 9  
    nie próbowałem..
    intenso
    Level 39  
    To spróbuj,. zobacz czy bluray nawiąże połączenie
    Dolesz
    Level 10  
    Ja bez problemu łączę swój TV SAMSUNG D7000 do netu przez innboxa V50. Najpierw konfiguruję innboxa - zgodnie z załączoną instukcją - może być jako user, a jak ktoś potrafi to można też jako admin. Tv podłączam do innboxa kablem pod LAN 5. Następnie wchodzę w ustawienia TV-sieć i wybieram konigurację połączenia kablowego. Chwila i jest połączone :-)))
    86wisniowy
    Level 9  
    No to fajnie ze Ci działa, ale może byś mi pomógł jakoś konkretniej w tej sprawie. Ja to samo robię co Ty i mi jakoś nie działa. Jakiego masz dostawce internetu, i co konfigurujesz w innboxsie do połączenie przez kabel, ja nie mam takiej instrukcji która mówi o połączenie przez kabel coś- po prostu podłącza się kabel sieciowy w odpowiednie wejścia i tyle. Co tam trzeba w nim skonfigurować????