Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawianie od nowa routera Pentagram P 6362

29 Gru 2011 11:55 2791 7
  • Poziom 8  
    Witam, kupiłem niedawno ten router. Wszystko działa super tylko dwa pytania: jak go odłączę to muszę ustawiać wszystko od nowa, a chciałbym go na noc wyłączać, żeby zawsze to trochę prądu oszczędzić. Jak zapisać na stałe sieć/ustawienia? Po drugie, jak ustawić podział prędkości ? Np. żeby stacjonarny komputer miał 1mb, a laptop 512? I czy fabrycznie router dzieli po połowie ? a w wypadku trzech urządzeń dzieli prędkość na 3 ? Proszę odpowiedzcie na wszystkie pytania.
  • Poziom 39  
    Nie powinien tracić ustawień, traci je wszystkie tzn wifi, lan, wan ?
    Co do wyłączania routera i oszczędności prądu to wybacz ale praktycznie nie zauważysz różnicy w rachunku za prąd bo to bierze najmniej prądu ze wszystkiego co masz w domu
    Co do dzielenia łącza to router bez dobrego QoS'a nie dzieli wcale po równo
  • Poziom 8  
    Dobrze, więc pytanie: jak ustawić, żeby ten router dzielił tak, jak chcę? Ten dany model ? I czy da się na stałe zapisać w nim ustawienia? Wczoraj odłączyłem, dzisiaj tworzyłem od nowa- to nie jest uciążliwe 10 min i jest ok, ale jak miałbym robić to codziennie......
  • Poziom 39  
    Każdy zapisuje ustawienia bo są one zapisywanie w pamięci flash nie ram, jak twój traci wszelkie ustawienia to router do wymiany, w tym routerze nie masz dobrego QoS wiec nie ustawisz konkretnej prędkości dla danego komputera w sieci
  • Poziom 8  
    Tak, tylko na opakowaniu jest napisane, że ma funkcje przydzielania do danego urządzenia danej predkości, może ma ktoś pomysł, jak to zrobić?
  • Poziom 39  
    No fakt spojrzałem w instrukcje i te nowsze Pentagramy mają, ta opcja się nazywa Traffic Control
  • Poziom 8  
    No to, jak się opcja nazywa to wiedziałem, problem, jak to podzielić? Już nie chcę spamować, czy zaśmiecać forum, więc najprościej, jak się da wrzucam fotkę i proszę powiedzcie jak podzielić, że tu tyle jest prędkości, a tu tyle...

Ustawianie od nowa routera Pentagram P 6362
  • Poziom 39  
    Interface WAN wpisujesz prędkość uploadu i downloadu swojego neta w jednostkach KiloBitowych, tam gdzie masz IP wpisujesz ip komputera lub zakres ip komputerów na których chcesz włączyć ograniczenie prędkości

BW Range wpisujesz maksymalna prędkość jaka ma mieć dany lub zakres komputerów i dajesz Add

Dokładny opis masz w instrukcji obsługi dostępnej np na stronie producenta routera, instrukcja jest po Polsku