Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Whiteenergy ATX 2.2 400W - po montażu brak stabilności systemu, resety komputera

Verteks 29 Dec 2011 12:30 1736 8
    Verteks
    Level 2  
    Od zamontowania wymienionego w tytule tematu zasilacza, mam duży problem ze wszelkimi aplikacjami. Wyłączają się kiedy chcą, bądź w przypadku przeglądarek, Flash Player odmawia posłuszeństwa i notorycznie ulega awarii. Choćby przykładem crashujących się programów mogą być: Mozilla Firefox, Google Chrome, GG, Steam, Avast antivirus, Zone Alarm, nawet regulacja głośności i sterowniki od karty dźwiękowej. Kompletnie nie wiem co robić, szukałem już pomocy w Google (w szczególności informacji od osób, które miały podobny problem) a nawet przeinstalowałem system (Windows XP + SP3, oryginał). Dodatkowo raz na jakiś czas (czasem po np. dwóch godzinach, czasem po 15 minutach) komputer się resetuje, a Windows po prawie każdym resecie wywala na pulpit informacje "System odzyskał sprawność działania po poważnym błędzie".
    Proszę was o pomoc, bo pracowanie na sprzęcie, który nie wiadomo jak się za chwile zachowa to żadna przyjemność...
    Kasek21
    Level 43  
    Pełna konfiguracja komputera.

Kto doradził Ci zakup tego urządzenia zasilaczopodobnego?
    Z jakiego powodu wymieniałeś zasilacz?
    Wszystkie kable zasilające podpięte? Podpięte prawidłowo?
    Verteks
    Level 2  
    Procesor - Intel Celeron 326 2.53GHZ
    Kości ram - 512 MB DDR 400 Elixir + 128 MB DDR 333 Kingston
    Karta graficzna - Nvidia GeForce 5500 128mb DDR
    Płyta główna - AsRock 775VM800
    Dysk twardy - WDC Caviar 80GB
    Do tego jeszcze jeden napęd DVD. I to wszystko...

Co do kupna, to nikt nie doradzał. Jak na razie miałem szczęście do no-name'ów, jeden wytrzymał 3 lata, drugi trochę ponad 2 lata. Dodatkowym czynnikiem motywującym do błyskawicznego kupna było to, że akurat potrzebowałem komputera (wiadomo, szkoła) więc poszedłem do pierwszego lepszego sprzętu komputerowego i kupiłem właśnie tą zasiłkę...

Powód wymienienia zasilacza - pewnego dnia komputer nie uruchomił się, pożyczyłem dla sprawdzenia zasilacz i okazało się, że to on jest przyczyną problemu. W zasiłce były uszkodzone kondensatory - większość z nich się wylała.

Kable dla pewności podpinałem 3 razy, patrzyłem czy któryś nie jest uszkodzony ale niby wszystko gra.

BTW: Po montażu zasilacza BIOS nagle wywalił "CMOS checksum error" i podejrzewałem, że te problemy to może przez rozsynchronizowany zegar, jednak wymiana baterii nic nie naprawiła oprócz wcześniej wspomnianego problemu.
    User removed account
    User removed account  
    Verteks
    Level 2  
    Wartości napięć:
    12 V - 11,37
    5 V - 5,16
    3,3 V - 3,31
    -5 V - 3,80
    -12 V - 11,86
    5 V fioletowy - 4,95
    5 V szary - 5,19
    User removed account
    User removed account  
    Verteks
    Level 2  
    Napięcia mierzone w stresie, podczas działania Stress Prime ORTHOS + SuperPI
    To, że te wyłączanie sie komputera tyczy sie zasilacza to w sumie byłem przekonany. Jednak mi bardziej chodzi o ten drugi problem z crashowaniem sie programów. Czy to też na pewno dotyczy zasilacza?
    Kasek21
    Level 43  
    Verteks wrote:
    Napięcia mierzone w stresie, podczas działania Stress Prime ORTHOS + SuperPI
    To, że te wyłączanie sie komputera tyczy sie zasilacza to w sumie byłem przekonany. Jednak mi bardziej chodzi o ten drugi problem z crashowaniem sie programów. Czy to też na pewno dotyczy zasilacza?

Zasilacz daje napięcia poza normą ATX więc jak najbardziej możliwe.