Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TOYOTA COROLLA 1,4 DIESEL - SKRZYNIA MMT

onetwo72 29 Gru 2011 14:53 6280 6
  • #1 29 Gru 2011 14:53
    onetwo72
    Poziom 5  

WITAM, mam problem ze skrzynią, przebieg niewielki bo 100tyś.
    Dwa miesiące temu podczas jazdy włączył mi się neutral i klapa, zero jazdy. Po godzinie resetowania odjechałem. Problem powtarzał się kilkakrotnie. znajmomy na warsztacie pamiętając podobne zdażenie z prtzeszłości przeczyscił styki i o dziwo do dziś autko jeździło bez takich komplikacji.
    Dziś stało mi się to kilkakrotnie znowu. Czy to wina komputera czy samej skrzyni? skrzynia serwisowana, olej wymieniany podobnie jak filtr. Skrzynia nie zawodziła, wiem ze ma jakąś ala inteligencje i podobno dostosowuje się do jazdy, czasem przeciąga biegi a czasem przy 60km/h już włącza 5 bieg więc raczej zwalam wine na elektronikę.
    czy wjazd na serwis i komputer wyjaśni mi to? czy ktoś może coś doradzić?
    Piotrek

0 6
  • #2 29 Gru 2011 19:49
    zima
    Poziom 12  

Witam. Nie koniecznie serwis, ale zczytanie błędów na pewno rozjaśniło by trochę sprawę.

2
  • #3 29 Gru 2011 19:56
    onetwo72
    Poziom 5  

Poszukam kogoś moze ktoś ma program do Toyoty bo ceny serwisowe są niezbyt zachęcające. Popatrzyłem na części typu skrzynie w całości i komputery - sytuacja podobna. Skrzynia z gwarancją to koszt 2 tyś a sam moduł 1800, robi się paranoja. Miałem kiedyś Mazdę Xedos 6 i dwukrotnie wymieniałem skrzynię. Wieczne problemy, myślałem że Toyota to ma mniejsze problemy z tymi skrzyniami a tu odkąd zacząłem się tym interesować z "musu" to problemy sa dość często widzę a fachowcy nawet nie chcą się za ten rodzaj skrzyni brać :(

0
  • #4 30 Gru 2011 17:29
    robert56
    Poziom 16  

część aut została objęta przez toyotę specjalną kampanią serwisową, podjedź do aso niech sprawdzą czy twój się nie kwalifikuje

0
  • #5 30 Gru 2011 18:13
    onetwo72
    Poziom 5  

Juz po temacie ale nie wiadomo na jak długo.
    Byłem w serwisie we Włochach. zadzwoniłem w kilka miejsc w warszawie i ONI byli najtańsi. Kampania jak piszesz była już jak mnie poinformowali robiona choć wcześniej nie obejmowała samego sprzęgła. w tym przypadku pomaga najczęściej kalibracja (inicjacja jak mówili w serwisie) sprzęgła - koszt we Włochach jedyne 150zł - dla porównaniana Żoliborzu za to samo 400zł.
    gdyby nie pomogło jako pakiet zaproponowano mi za 1400zł wyjęcie skrzynii, czyszczenie wału i założenie go na "sucho" nie nasmarowanego jak podobno robiło się kiedyś. dodatkowo za te koszta dojdzie nowiusieńka tarcza sprzęgła.
    Stosują to i jakoś wychodzi na dobre dla skrzynii która podobno jest niewypałem Toyoty która już od tego odeszła.
    jak się dowiedziałem komputer kosztuje 5 tyś nowy na allegro 1800zł uzywka.
    Miło jak koszta nie przewyższają wartości samochodu.

Miałem jakieś 7 lat temu Calibrę 204KM z napedem 4x4 i jak padła mi skrzynia manualna w serwisie krzyknęli mi cenę 27 tyś (mój samochód wtedy przedstawiał wartość 12 tyś) i nie pamiętam kto smiał się głośniej, ja czy facet z serwisu opla przed jankami. aha i czas oczekiwania na skrzynię tydzień czasu. Dolałem oleju i chodziła jak nowa, okazało się że były mikroskopijne szczelinki w obudowie i stąd wycieki.
    ale co tam, Toyota sprawna, ciekawe na jak długo.

0
  • #6 25 Maj 2014 00:47
    krzysielLichfield
    Poziom 1  

Czesc napisałe powyżej ze wystarczyło przeczyscic styki i już było lepiej. Mam pytanko jakie styki?? gdzie one sa??? bo na razie się nie orientuje mam corolle verso z mmt dopiero miesiąc dzięki

6
  • #7 25 Maj 2014 08:56
    profesjonalista55
    Poziom 15  

wiec zrób kalibrację

2