Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cukier w paliwie vs.VW t4 2.4 diesel

29 Gru 2011 15:54 11109 10
  • Poziom 9  
    Wita.
    Ktoś nasypał mi cukru do mojego VW .Zmieniłem filtr paliwa ,wymontowałem zbiornik paliwa , wymyłem go przepłukałem przewody paliwowe od zbiornika do filtra , od filtra do pompy.Zbiornik zalany nowym paliwem. Mimo to auto za nic nie chce odpalić.
    Próbowałem odpowietrzyć pompę , po przez poluzowanie przewodów na wtryskiwaczach .Zauważyłem że nie poleciało paliwo z przewodów.Właściwie to poszło ale bardzo mało a na jednym w ogóle.
    Ściągnąłem przewód z filtra który zaciąga paliwo do pompy i sprawdzałem czy pompa tworzy podciśnienie , czy zaciąga powietrze .Nic takiego się nie dzieje.Sprawdzałem czy zaciągnie paliwo ze słoika , to też nie zaciągała.
    Chciałem sprawdzić czy może walnięty jest elektrozawór ale na razie nie udało mi się go wytropić.
    Teraz pytanie czy jest szansa na uruchomienie silnika ta tej pompie czy pozostaje wymiana ?
    Co się mogło stać z końcówkami wtryskiwaczy?
    Czy cukier w dieslu ma negatywny wpływ na na zawory , cylindry pierścienie ?
    Bardzo proszę o podpowiedzi.
  • Poziom 39  
    Dziwne bo cukier nie miesza się z ON. Daj pompę zewnętrzną ciś. choć 0,5barów i zobacz czy zaskoczy.
  • Poziom 9  
    Zgadza się nie miesza się .
    Filtr paliwa był cały zawalony cukrem w zbiorniku też trochę było ale niewiele.
    Ta pompka zewnętrzna to może być tzw. kiszka?
    Pompka paliwa z zaworem zwrotnym?
    Nada się do tego?
    Zastanawia mnie też kiedy ktoś mógł nasypać tego cukru .Bo objawy z kiepskim odpalaniem pojawiły się wcześniej tj. około 10 dni .Silnik odpalał ale zanim się nagrzał to na początku nierówno pracował , szarpał.
  • Poziom 30  
    Cukier nie rozpuszcza się w czystym ON ale to co teraz mamy na stacjach pod nazwą ON to przecież mieszanina produktu otrzymanego z ropy naftowej z różnymi biododatkami ( o ile pamiętam w ON może być do 5% bioestrów ) więc możliwe ze jakoś niewielka ilość cukru się w takim paliwie rozpuści.Podejrzewam że w pierwszym rzędzie od takiego paliwa dostaną końcówki wtrysków.
  • Moderator Samochody
    Zbadaj też czym i komu podpadłeś. Mi to kiedyś do komarka nasypali za hałasowanie, nic się nie zepsuło ale zapchane było wszystko co możliwe.
  • Poziom 43  
    Cukier mógł ci zapchać przewody lub smok. Masz możliwość przedmuchania kompresorem. Silnikowi nic się nie stanie, Takie bajki z cukrem w paliwie i zacierające się silniki to na filmach kryminalnych.
  • Poziom 9  
    Smok , przewody bak przeczyszczone.
    Jutro spróbuje z tą pompką z zaworkiem zwrotnym.
    Dam znać co się dzieje.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wtryski masz już do wyjęcia i oczyszczenia o ile nie są zatarte na amen.
  • Poziom 9  
    Kupiłem tą pompkę z zaworkiem zwrotnym.
    Nabiłem paliwa w pompę paliwową - silnik odpalił po kilku sekundowym kręceniu rozrusznikiem.
    Na razie wydaje się, że wszystko jest w porządku.Silnik ładnie pracuje na wszystkie 5 garów.

Za jakiś czas jak zrobię parę kilometrów to dam znać czy coś się dzieje z autem.
    Ps.
    Koszt naprawy na razie 29,90 zł za pompkę .Oby na tym się skończyło.

Dzięki za zainteresowanie tematem.
  • Poziom 19  
    cukier w paliwie nie zatrze silnika tylko go unieruchomi...
    jako ze cukier sie nie rozpuszcza to jego gródki swietnie zatykaja kanaliki, wtryski, zaworki iglicowe, filterki, itp....

jezeli samochod jezdzi to ok, bedzie jezdził :)
    ale ktos cie za to bardzo nie lubi...
  • Poziom 9  
    Przejechałem autkiem około 200 km.Z tego co widzę cukier nie zaszkodził mu absolutnie .
    Nic nie zatkał , żadnych kanalików , wtrysków filterków i czegokolwiek co tam jeszcze jest.
    Jedyna rzecz która była zanieczyszczona to filtr paliwa.
    Reasumując , cukier dosypany do diesla nie szkodzi ani pompie ani wtryskiwaczom , ponieważ nie ma sposobu aby tam się dostał.Cukier osadza się we filtrze którego zatyka przez co następuje zablokowany dopływ paliwa do pompy paliwowej co z kolei powoduje unieruchomienie silnika.
    Więc jeżeli ktoś powie , że cukier powoduje uszkodzenie pompy paliwowej wtryskiwaczy , zaworów , tłoków , pierścieni i Bóg wie czego to niech wpierw postuka się w głowę .
    To absolutnie jest nie prawda .