Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Awaria alternatora czy akumulatora - Opel CorsaB 1.5TD silnik ISUZU

29 Gru 2011 15:58 2820 3
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie!
    Dzisiaj rano w drodze na miasto zgasł mi samochód. Przy próbie odpalenia silnika zauważyłem, że akumulator jest kompletnie rozładowany (nic nie działało).Przy próbie rozruchu nawet rozrusznik nie kręcił. Wówczas sprawdziłem czy klemy nie przyspawały się do bolców akumulatora, ale okazało się, że w tym względzie jest ok. Następnie spróbowałem odpalić samochód za pomocą kabli. Gdy tylko podłączyłem odpalił od razu. Jednak po chwili (do 10s.) ponownie zgasł i akumulator był zdechnięty. Zanim jednak zgasł silnik obrotomierz przestał działać i nie zauważyłem święcących kontrolek.
    Po odcholowaniu auta sprawdziłem miernikiem jakie jest napięcie na akumulatorze. Pomiar pokazał 11.6V, a po wyciągnięciu 11,9V. Ponownie spróbowałem odpalić samochód przez kable,ale z podłączonym miernikiem. Po odpaleniu napięcie akumulatora wynosiło 11,9V, a gdy tylko odłączyłem kable napięcie odrazu spadło do ok. 5V i silnik zgasł przy 4,5V. W tym wypadku także obrotomierz przestał działać.
    Mój akumulator jest fabrycznym akumulatorem z Renault. Jest on chyba firmy MUTLO. Jest to akumulator 4 letni, 55Ah, 510A, 12V,bezobsługowy.
    Dosyć dokładnie opisałem dolegliwość mojego samochodu, więc chciałbym teraz Wam zadać kilka pytań:
    1.Czy podstawową dolegliwością jest awaria alternatora mimo ze nie zapaliła się dioda akumulatora na desce rozdzielczej?
    2.Czy jest możliwe aby padł akumulator przy sprawnym alternatorze?
    3.Mam prosty prostownik 6A/12V,a w moim przypadku prąd łądowania to 5,5A,więc jak długo mam ładować akumulator, aby był w pełni nadałowany oraz żeby go nie uszkodzić?

• Sklep HeluKabel
  • Poziom 29  
    Najpierw podmień aku i zobacz co się będzie działo.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 28  
    Ładowanie powinno być w zakresie ok. 13,5-14,1V jeżeli nie ma to alternator do naprawy.