Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wzmacniacz Denon PMA-680R - zniekształcony dźwięk na PHONO

kacper1916 29 Gru 2011 16:44 1494 2
  • #1 29 Gru 2011 16:44
    kacper1916
    Poziom 7  

[...]
    Kupiłem na powyższej aukcji wzmacniacz Denon PMA-680R i podłączyłem do niego gramofon MEDION P69001, który można zobaczyć tutaj.

Niestety mam z nim problem. Przy podłączeniu gramofonu pod wejście PHONO dźwięk jest strasznie zniekształcony, coś jakby słuchać mp3 w jakości 16kbps. Gdy podłączam gramofon pod wejście AUX problemu nie ma.

Co może być przyczyną? Powinienem to reklamować? Sprzedający z Allegro udziela 3 dni gwarancji rozruchowej.

Moderowany przez Grzegorz Markowski:

Link do aukcji usunąłem.
    3.1.18. (10.11) Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    GM

0 2
  • Pomocny post
    #2 29 Gru 2011 16:53
    Grzegorz Markowski
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sprawa jest chyba jasna. Ten gramofon ma już wbudowany przedwzmacniacz korekcyjny RIAA i na jego wyjściu otrzymujemy sygnał "pasujący" do wejść liniowych wzmacniacza. Podłączanie go do wejścia "Phono" nie ma racji bytu.
    Czytałeś instrukcję obsługi?

GM

0
  • #3 29 Gru 2011 17:27
    kacper1916
    Poziom 7  

Dostałem to badziewie na prezent, instrukcję ma tylko w języku niemieckim i nic nie mogłem zrozumieć. Nie wysilili się nawet na przetłumaczenie na angielski. Po Twojej odpowiedzi spróbowałem prześledzić instrukcję, żeby zobaczyć czy uda mi się zrozumieć jakiś fragment dający jakąś podpowiedź w tej kwestii i znalazłem "Schließen sie das Gerät nicht an den Phono-Eingang an", czyli wg tłumacza google "Podłączenie urządzenia nie do wejścia phono". :)
    Wielkie dzięki za odpowiedź, bo jestem zielony i nie znalazłbym tego w instrukcji bez wskazówki czego mam szukać.

0