Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rozbudowa kompa za ~800zł

przemek1209 29 Dec 2011 16:58 2555 50
    przemek1209
    Level 9  
    Witam, to mój drugi post (pierwszy wylądował w koszu więc jak ten jest w złym dziale to proszę o przeniesienie). Więc mam +/- 800zł na rozbudowę mojego kompa który teraz ma taką konfiguracje:
    AMD Sempron 3400+ 1.8 Ghz
    MSI K9AGM2 AM2
    1 GB RAM 800mhz
    ASUS EAH4670 512mb DDR3
    Więc proszę was o doradzenie co mam wymienić i na co mam wymienić.
    Mi się wydaje ze najsłabszym ogniwem tu jest procesor, więc jak go wymienię to wymianie ulegnie także płyta główna , a co za tym idzie także ram. Teraz mogę najwyżej pograć w COD MW2, no a chciałbym pograć w BF3.
    Kasek21
    Level 43  
    Podaj markę i model zasilacza?
    Napędy są na PATA czy SATA?

Jeżeli myślisz o BF3 to do wymiany jest cała platforma.
    przemek1209
    Level 9  
    Na wtyczce wychodzącej od dysku pisze SATA
    Zasilacz to Deer 400W
    A i ram ma 533MHz
    bodziom257
    Level 21  
    W BF3 będzie ciężko coś tutaj zwojować. Po pierwsze zasilacz do wymiany, poza tym procesor, 1GB ramu zdecydowanie za mało. Karta na minimalnych może pociągnie...
    przemek1209
    Level 9  
    Moim zdaniem to narazie procesor (AMD FX 4100 bo x4 955 już nie produkują), płyta(870S-C45 (FX) lub MSI 760GM-P23), no i jakieś 4gb ram, ale chce tez poznać wasze zdanie. A jak się kasa uzbiera no to możne zasilacz karta HD 6850.
    luki176b
    Level 15  
    Nie ma mowy że coś zdziałasz takim zestawieniem.
    Najlepiej wymień płytę główną wraz z procesorem i pamięcią.
    Kup płytę z 2-rdzeniowym prockiem z minimalnym taktowaniem 2.6ghz i cash minimum 2MB. Max 300zł.
    Do tego kup więcej ram, płyta zapewne będzie miała DDR2 więc na ram 4GB wydasz do 200zł.
    Zasilacz jaki bym wybrał to jakiś czterystu watowy BeQuiet który jest bardzo stabilny. Cena do 150zł.
    Dysk na sata z 250gb kup za maks 180zł.
    Przy tej konfiguracji już byś mógł coś zwojować.
    przemek1209
    Level 9  
    Nie że wybrzydzam, ale ja bym chciał coś bardziej przyszłościowego. Co najmniej cztery rdzenie i pamięć DDR2 raczej odpada.
    A jakbym kupił jakąś tanią płytę na AM3+ tego FX-4100 i conajmniej 2Gb ram DDR3 a w przyszłości zasilacz i nową kartę to mogło by tak być?
    luki176b
    Level 15  
    http://allegro.pl/asus-m5a78l-m-lx-v2-phenomii-x4-960t-4gb-ddr3-i2020076268.html
    Tutaj masz procesor 4 x 3.0 - PHENOMII x4 960T
    Płyta główna ASUS M5A78L-M LX V2
    Ram 4 GB, co prawda kości nie chodzą w dualu.
    Ale procesor obsługuje prace w systemie 64-bitowym.
    Więc spokojnie zainstalujesz Windows 7 64bit i Ci te ram obsłuży.
    Ale zasilacz to trochę za słaby.
    http://allegro.pl/be-quiet-straight-power-e5-450w-box-premium-i2019882256.html
    Ten jest bardzo dobry.
    przemek1209
    Level 9  
    Procesor mi się podoba i ram niczego sobie , płyta obsługuje 8 Gb ram ale chyba więcej przez 4 najbliższe lata nie będzie do niczego potrzebne. ten zestaw wykorzystuje prawie cały budżet, więc mam pytanie czy nie mógłbym zaczekać z tym zasilaczem jeszcze trochę i czy mój zasilacz pociągnie to teraz?
    kacperb1
    Level 1  
    hmm wiesz jak to jest z zasilaczem.. może pociągnie, a może nie pociągnie. a może pociągnie i w pewnym momencie nie wytrzyma. radziłbym dołożyć ta stówkę do budżetu i zmienić.
    przemek1209
    Level 9  
    Rozumiem, a czy w najbliższym czasie szykuje się jakiś spadek cen, czy warto poczekać do lutego czy marca. Bo wolałbym trochę poczekać a może ten zasilacz wyszedł by mi za darmo.
    luki176b
    Level 15  
    Nie, no jak najbardziej zasilacz wytrzyma.
    Możesz spokojnie poczekać, nie musisz się gonić.
    Tylko że w przyszłości nie wsadzisz mocniejszej karty graficznej.
    Jeśli chcesz jednak zmienić to napisz, a znajdę Ci trochę tańczy i w miarę dobry.

Dodano po 13 [minuty]:

http://allegro.pl/markowy-zasilacz-modecom-logic-520w-pfc-sklep-wwa-i2014578448.html
    To jest Medecom, w miarę zasilacz.
    Nie najlepszy ale i nie najgorszy.
    Montowany praktycznie w każdym zestawie komputerowym na allegro bo jest tani i nie jest najgorszy.
    Wybór zależy od Ciebie.
    Albo w miarę Medecom, albo dużo lepszy BeQuiet który jest droższy.

Dodano po 4 [minuty]:

http://allegro.pl/promo-huntkey-550w-green-power-120mm-i2007345468.html
    To jest okazja. Ten jest bardzo dobry i niedrogi.
    fiend_
    Level 43  
    luki, polecanie modecom'a i to w chyba najgorszej odmianie- logic to rada szkodliwa. O ile huntkey jest jeszcze ok (i tak straszna nędza w porównaniu do jakichś nowych OCZ, Seasonic itp) to i tak rozsądnym minimum jest jakiś chieftec gps lub fortron 400~w z nowszej serii (mocna 12v i odpowiednia ilość wtyczek)
    przemek1209
    Level 9  
    Zasilacz jak dla mnie będzie wystarczający. A jak procesor płyte i ram kupie wczesniej to moge to złożyć jeszcze na starym zasilaczu?, bo sie boje zeby nic nie spalic. A jak oceniacie ten procesor i płyte co podał luki176b?
    przemek1209
    Level 9  
    Mówiłem o tym logic'u, niedrogi a 520W by wystarczyło, ale ja na zasilaczech sie nie znam. Na pierwszy rzut oka ten mój Deer 400w niewygląda tak zle ale jak mówiłem, jestem zielony
    luki176b
    Level 15  
    Najlepszy wybór to BeQuiet, mówiłem już więc zasilacze powinniśmy już zamknąć.
    Ja mam BeQuiet 550W to nigdy nie miałem z nim problemów a moje podzespoły potrzebują mocnej elektrowni a bequiet radzi sobie doskonale.
    przemek1209
    Level 9  
    Widze ze ten Modecom jest tani i jezeli mówicie ze jest dobry to sprawe z zasilaczami uwazam za zakończoną. A reszte podał luki176b. A co myślicie o fx 4100, i czy ten ram co mam teraz będe mógł wpiąć w nową płytę?
    fiend_
    Level 43  
    Procesor jest krótko mówiąc beznadziejny i nie powinieneś się nim interesować. Nie dorównuje on starszemu phenomowi 955 więc zakup bez sensu- jak chcesz rozwojowy system, to musisz interesować się socketem 1155- am3 jest już przestarzałe, a am3+ to po prostu porażka.
    przemek1209
    Level 9  
    Ale kiedyś gdzieś wyczytałem ze INTEL to procesor co prawda szybki ale biurowy, a AMD ma procesory starszej konstrukcji ale lepsze do gier, no i AMD są tańsze. Czy powinienem się tym kierować?
    przemek1209
    Level 9  
    Więc ile teraz bym wydał na zestaw z socket 1155 z sensownym procesorem do gier 2011
    przemek1209
    Level 9  
    No a ja mam właśnie ten niższy budżet i chyba wolałbym AM3+. Do AMD jestem bardziej przekonany. A jak wezmę AM3+ to później nie będę miał problemu z lepszymi i tanimi procesorami. A podobno AMD za rok może więcej wypuści kolejną serie procesorów na AM3+, mam nadzieje ze będą mogły konkurować z Intelem.
    http://www.frazpc.pl/aktualnosci/919530,Kolej...cja_procesorow_AMD_juz_w_3_kwartale_2012.html
    wariato
    Level 43  
    To lepszym rozwiązaniem będzie chyba kupno starszego CPU AMD na AM3 ale z płytą przygotowaną pod AM3+.
    Poza tym za rok może AMD już odejdzie z dziedziny procesorów desktopowych i skupi się tylko na APU, procesorach mobilnych i kartach graficznych.
    fiend_
    Level 43  
    am3+ jest bez przyszłości i nie ma sensu brać tych płyt, bo są droższe niż am3. Z resztą kolejna generacja procesorów am3+ ma być niby 10% szybsza od obecnych, czyli pewnie dopiero nowe procesory będą w grach tak szybkie, jak stare AM3... Daje to chyba do myślenia, nieprawdaż? Po za tym FX'y żrą niemiłosiernie dużo prądu, grzeją się i potrafią stopić plastiki na wtyczkach zasilających...
    Odejść nie odejdą, ale intel od czasu core 2 duo ma nad amd ogromną przewagę i nic nie zapowiada tego, by miało się zmienić.
    przemek1209
    Level 9  
    Być może, więc proponujesz żeby kupić lepszą płytę i słabszy procesor?
    Ale jak kupie AM3, a okaże się że nowa seria procesorów AMD pod AM3+ będą niebo lepsze od FX to będę sobie pluł w brodę, prawda :?: A żeby przejść na platforne Intela trzeba dużo kasy której niemam.