Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Yamaha DVD-S540 silnik napędu płyty FC08C20T16-2 trzeba popchnąć palcem!

29 Dec 2011 17:59 3137 7
 • Level 37  
  Sprzęt jak w temacie. Czy Ktoś może wie, na jakie napięcie jest ten silnik? Ewentualnie jakiś zamiennik. Byłem w sklepie i nie potrafili rozszyfrować tego symbolu.
 • Moderator
  Wstaw od innego napędu na napięcie +5,9V, oby pasowała tylko długość ośki.
 • Level 37  
  No to teraz już nie wiem, czy 3V, czy 5,9V a może pójdzie na obu?
 • Level 37  
  Wstawiłem silnik 5,9 v, bo taki udało mi się kupić. Niestety jest to samo. Po włożeniu płyty próbuje odczytać, ale nie kręci płyta. Jak ją się popchnie ("rozkręci") palcem, to zaskoczy i potem już idzie. Czyźby niewłaściwy silnik, czy przyczyna jest zupełnie inna? Klient mnie zaczyna poganiać. Znalazłem silnik na 3V w sklepie internetowym, ale nie wiem, czy się pchać w następne koszty.
 • Service technician RTV
  2005 rok produkcji i Philips w środku.Wygląda raczej na 5,9V.Sprawdź,czy w momencie startu nie grzeje się driver silnika.
 • Level 16  
  Tam na pewno jest silnik 5,9V, bo wymieniałem u siebie. Sprawdź stary na omomierzu kręcąc jednocześnie ośką. Jak schodzi poniżej 10 omów to jest uszkodzony, można sprawdzić pod napięciem 1,5-3V i sprawdzić czy ruszy (może byc komutator wytarty, przerwa) i pobierany przez niego prąd , 100 mA go dyskwalifikuje Po wymianie silnika konieczne jest ustawienie silnika śrubami na sprężynkach i talerzyka na odpowiedniej wysokości, by laser mógł się zogniskować , a płyta była solidnie centrycznie umocowana i nie obcierała o tackę.
 • Level 37  
  Stary ma 10Ω, nowy 12Ω. Driver jest ciepły, ale nie gorący. Jak mu się zachce, to wystartuje sam bez popychania (raz na 10). Jak nie startuje, to drgnie 3 razy i koniec. W tym momencie pojawia się jakieś szczątkowe napięcie. Silnik jest raczej na 100% dobrze ustawiony. Jak już wystartuje, to dalej czyta bez problemu. Driver jest cały czas ciepły. Niestety na wymianę nie mam szans, bo mam tylko zwarciówkę. Coraz bardziej jestem przekonany, że to wina sterowania. Jeżeli tak, to pozostaje mi odpuścić :cry: Żeby nie było wątpliwości, to elektrolity w przetwornicy są nowe.