Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba SATELLITE C660-1U4 problem z połaczeniem internetowym

29 Gru 2011 19:34 1997 5
  • Poziom 10  
    Witam,
    Posiadam laptopa z Win7 Home Premium 64-bit. Przed kilkoma dniami pobrał sobie, a następnie zainstalował dość pokaźną aktualizację systemu, gdyż nie był podłączany przez ponad miesiąc do internetu. Po ponownym uruchomieniu sytemu przestał działać internet. 'The DNS server isn't responding' czyli serwer DNS nie odpowiada, taki komunikat mi wyświetla. Wyłączałem zapory, antywirusa i nic. Resetowałem ruter, próbowałem ustanowić nowe połączenia. Na 2 stacjonarnych kompach internet śmiga. Nie jest to mój pierwszy kontakt z laptopem i konfiguracją połączenia, natomiast pierwszy raz stykam się z Win7 czy ten system ma jakieś swoje dodatkowe ustawienia, zabezpieczenia lub jeszcze inne ciekawostki? Szukam na forach ale nic nowego nie znajduje. Czy ktoś może wie o co tu chodzi?
  • Poziom 33  
    Odpal konsolę i zapodaj ipconfig /all - wynik wklej tutaj.
  • Poziom 43  
    Jak łączysz się do routera? Jaki router?
  • Poziom 10  
    Toshiba SATELLITE C660-1U4 problem z połaczeniem internetowym Toshiba SATELLITE C660-1U4 problem z połaczeniem internetowym

Z ruterem łącze się po kablu, a jest to ruter TP-Link WR543G.
    Tak jak pisałem na początku przed aktualizacją wszystko działało.
  • Poziom 33  
    Daaawno już nie ćwiczyłem dosa, ale może spróbuj ipconfig /all > plik.txt, potem go wyedytuj i wywal w kosmos wszystko co ma związek z tunelowaniem i IPv6, resztę wklej.
  • Poziom 10  
    Ostatnio postanowiłem zainstalować nowy system, ze względu na brak tego internetu, ale coś mnie tknęło pobawić się jeszcze. I natrafiłem na opcję przywracania samych ustawień sieciowych. Było tam 2 punkty przywracania, kliknąłem na ten z najpóźniejszą datą, przywracanie i na pasku pokazuje ikonkę łączenia z siecią. Niestety wynik negatywny. Pamiętałem, że kiedyś Explorer poprzez sprawdzanie połączenia pomógł mi je ustanowić. Skorzystałem z tego i nagle szok, jest połączenie. W takim wypadku problemem, są chyba tylko i wyłącznie ustawienia sieciowe, tak mi się przynajmniej wydaje. Cieszyłem się, że po tylu próbach mi się udało, a tu pojawił się teraz następny problem. Przy każdym uruchomieniu komputera, aby mieć internet muszę za każdym razem przywracać ustawienia sieciowe do tamtego punktu. Zapisywałem te ustawienia, zaznaczyłem jako domyślne i nic. Za każdym razem to samo. Czuję, że jest to jakiś banał, ale nie mam już pomysłu na to, jak to zrobić.