Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zniekształcony dĽwięk w słuchawkach HP NC6400

jaros85 29 Dec 2011 21:50 1776 2
    jaros85
    Level 20  
    Dzień dobry.

Mam laptopa HP NC6400
    Gło¶niki zintegrowane działaj± OK i można w nich sterować balansem kanałów prawidłowo.

Problem jest z gniazdem słuchawek. Słuchawki s± sprawne i sprawdzałem w innym urz±dzeniu. Po podł±czeniu słuchawek dĽwięk jest bardzo słabej jako¶ci trudno okre¶lić efekt ale słychać co¶ jakby bulgotanie. Czasami jak słucham muzyki to bywa tak że słychać melodię a słów już wcale. Czy może być uszkodzone gniazdo lub płyta główna :?:
    Zauważyłem że jak w ustawieniach wyciszę jeden kanał to dĽwięk staje się normalny tyle że w słuchawkach słychać dĽwięk w obydwu gło¶nikach. W gło¶nikach zewnętrznych jest normalnie słychać w jednym gło¶niku.

Proszę o sugestię

Lapka kupiłem używanego i od samego pocz±tku tak było.
    tomybb
    Level 26  
    Dobrze by było sprawdzić na innych słuchawkach. Impedancja słuchawek nie powinna być mniejsza niż przewidziana na laptopie.
    jaros85
    Level 20  
    Sprawdzałem na innych słuchawkach Thomsona i efekt był podobny chociaż może nie aż taki zły.
    Gdyby problem był z impedancj± to raczej słychać by było charczenie niż bulgotanie. Same słuchawki s± sprawne i nigdy z nimi nie miałem żadnych problemów. Sprawdzałem je z telefonem i tam bardzo ładnie działaj±.