Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mam problem z ogrzewaniem podłogowym - jak instalować

30 Gru 2011 00:01 2510 4
  • Poziom 8  
    Witam. Mam mały problem z ogrzewaniem podłogowym a w zasadzie z zainstalowaniem rozdzielacza. Kupiłem rozdzielacz pięcio sekcyjny z układem mieszającym i przepływomierzami i mam pytanie czy na zasilaniu muszę montować jeszcze jedną pompę obiegowa do zasilania czy wystarczy ta co jest w rozdzielaczu i do której belki zamocować kapilarę termostatu? Drugie pytanie dotyczy zbiorniczka ciśnieniowego czy mam go montować na zasilaniu rozdzielacza czy na powrocie? Trzecie pytanie dotyczy rur z których będzie zrobione zasilanie i powrót - czy mogą to być rury stalowe bo ogrzewanie napełnię glikolem a jak nie, to jakie one mają być? Proszę o szybką pomoc, bo chociaż mamy ciepłą zimę to jednak w domu jest konkretna lodówka. Z góry dziękuję.
  • Poziom 19  
    Witam

Wystarczy pompa która jest w układzie mieszającym , zakładam , że kocioł ma swoją.Kapilara termostatu na powrót, przewaznie niebieskim kolorem jest oznaczany powrót a czerwonym zasilanie-przyjrzyj się instrukcji twojego mieszacza.
    Naczynie na powrocie instalacji, nie w rozdzielaczu.
    Oczywiście naczynie musi byc odpowiednie do wspóółpracy z glikolem (czytaj drogie)
    Rury moga byc stalowe, moim zdaniem lepiej miedziane-odpowiednio zabezpieczone. Glikol jest środkiem silnie penetrujacym , więc bedzie bardzo cięzko uszczelnić wszystkie połączenia skręcane -pozostaje nić teflonowa lub zywice.
    Jeżeli układ będzie wykonany z rur Cu , rozsądnie jest wykorzystać zaprasowywane półśrubunki i odpowiednio grube uszczelki w niezbędnych miejscach połączeń.
    Glikol w podłogówce-sprawa dyskusyjna.

Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Pakujesz się w glikol , same problemy wyjaśnij przyczyne stosowania glikolu w ogrzewaniu podłogowym w twoim domu pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Dzięki za wiarę w moje umiejętności. Pocieszę Was i powiem że nie będę zawracał głowy serwisantowi odnośnie tego ogrzewania bo złożyłem dziś wszystko do kupy i działa świetnie (nieźle jak na pierwszy raz). Napełniłem układ glikolem dlatego że jest to ogrzewanie posadzki na samochodowej myjni bezdotykowej i woda by zamarzła. DZIĘKI i Pozdrawiam.