Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter Motobi. Wycieka paliwo z gaźnika.

30 Gru 2011 12:33 5238 10
  • Poziom 13  
    Witam mam problem w związku z skuterem. Polega to na tym ze gdy mam go na bocznej stopce postawiony to benzyna się wylewa nie wiem nawet skąd. Na początku dostała się tam gdzie jest filtr powietrza i gdy odkręciłem osłonę wylała mi się benzyna oraz filtr był nasączony. Gdy się go mocniej przechyli benzyna dalej wylatuje tylko dokładnie nie wiem skąd. Co może być tego przyczyną.
  • Poziom 27  
    A może kranik podciśnieniowy? Zapala, jeździ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1210551.html
    3.1.15. (11) Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.
    Autor za pomocą funkcji ZMIEŃ jest zobowiązany do poprawy tematu!
  • Poziom 13  
    Tak, skuter bez problemu zapala i jeździ.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Zawór iglicowy nie domyka się w gniazdku
  • Poziom 13  
    Doszliśmy do tego ze zawór iglicowy jest nieszczelny i pytanie, w związku z tym, jak wyciągnąć to gniazdo.
  • Poziom 27  
    Gniazdo tylko spoleruj papierem ściernym 400 lub 600, a zaworek jak nie będzie trzymać to go wymień, bo gniazda raczej się nie wymienia, prędzej cały gaźnik.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    helena33 napisał:
    Gniazdo tylko spoleruj papierem ściernym 400 lub 600

To może niech od razu młotkiem poprawi? Próbuj dotrzeć na pastę do docierania zaworów. Papierem ściernym narobisz rys i wtedy to już zupełnie nie uszczelnisz. Ideałem byłoby wymienić, jeśli się da, albo przynajmniej przefrezować i założyć nowy tłoczek.
  • Poziom 27  
    Jakoś za każdym razem poleruje papierkiem w pilarkach, podczas badania na szczelność gaźnika, zawsze jest ok. Jak dla mnie może i pastą, ale nie raz się na paście przejechałem.
    A jak użyje P 2000, to może trzonek w młotku nie pęknie.
  • Poziom 13  
    Już ok jest, zawór iglicowy koszt 8 zł. Dzięki za podpowiedzi.