Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Belkin 54g a adres wewnętrzny od dostawcy z puli 192.168.x.x

30 Gru 2011 12:37 2812 5
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam problem z konfiguracją routera Belkin 54g.
    Mam w domu gniazdko do którego podłączam komputer, wpisuję odpowiednie dane i wszystko działa. Internet jest od dostawcy który w ten sposób przydziela adresy (na dachu budynku jest antena i zbiorczy ruter dla mieszkańców kamienicy).
    Adres jaki muszę wpisać to:
    192.168.42.5
    255.255.255.0
    192.168.42.1

No i problem jest w konfiguracji tego routera. Kiedy wybrałem opcję w WAN - static i wpisałem powyższe dane to wyskakuje mi Error - że to adres wewnętrzny.
    Czy to możliwe, że nie da rady ustawić tego rutera żeby działał i muszę kupić nowy?
    Jeśli tak to jaką funkcję musi mieć nowy aby obsługiwał taką sieć?
    Może polecacie jakiś?
  • Poziom 43  
    Nie wklepałeś go przypadkiem też w adres LAN IP? Pokaż zrzut ekranu tego komunikatu.
  • Poziom 10  
    Screena będę mógł wysłać dopiero za kilka dni - bo nie ma mnie obecnie w domu.
    Router był po twardym resecie igłą - nic tam nie wpisywałem - odrazu wszedłem w zakładkę WAN\static.

Komunikat był po angielsku ale znaczyło to tyle, że błąd bo adres jest z puli adresów wewnętrznych.
  • Poziom 10  
    Scany
    Na drugim obrazku widać komunikat błędu.

Router Belkin 54g a adres wewnętrzny od dostawcy z puli 192.168.x.x Router Belkin 54g a adres wewnętrzny od dostawcy z puli 192.168.x.x Router Belkin 54g a adres wewnętrzny od dostawcy z puli 192.168.x.x [/img]

Czy router tp-link TR-WR340G będzie działał w takiej sieci jeżeli okaże się, że nic nie można zrobić z tym belkinem?
  • Poziom 23  
    Aktualizuj firmware do najnowszej wersji i wtedy proboj.
  • Poziom 10  
    dzięki - trzeba było zrobić update firmwaru. Teraz wszystko gra. Temat do zamknięcia.