Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony VAIO VGN-T170p karta dźwiękowa (uszkodzenie)

Eidems 30 Gru 2011 14:30 2084 5
  • #1 30 Gru 2011 14:30
    Eidems
    Poziom 28  

Witam, w laptopie nie działał dźwięk (w ogóle nie znajdował system żadnej karty dźwiękowej, chodzi o windows XP), zresetowałem bios do defaultowych ustawień, i po włączeniu systemu, zobaczyłem że karta soundmax została wykryta, zainstalowałem sterowniki do niej, po resecie dźwięk już działał. Doinstalowałem jeszcze k-lite codec pack i VLC player, i laptop został wyłączony. Po ponownym uruchomieniu, karta dźwiękowa zniknęła (resetowanie biosu do ustawień defaultowych ani "discard" nie pomaga. W biosie nie ma prawie opcji (jest to phonefix bios, wersja R0052G7). Jedyne co można ustawić to głośność głośników (speaker volume). Sprawdzałem kilkakrotnie na ubuntu (też nie znajduje karty dźwiękowej). Próbowałem, znaleźć jakieś ukryte opcje w biosie, ale bez skutku. O dziwo, jeżeli chce zainstalować sterowniki, na końcu wyświetla się komunikat o szczęśliwie zakończonej instalacji. W menadżerze urządzeń, nie ma żadnego urządzenia z wykrzyknikiem, nawet gdy włącze opcje pokaż ukryte urzadzenia, everest też nie znajduje karty (soundmaxa). Czy karta jest uwalona na zawsze? Czy to może być zimny lut? Czy ktoś miał podobny przypadek? Czy wyżej wymieniony problem jest możliwy do naprawy, czy trzeba sie ratować kartą dźwiękową na USB (jeżeli tak, to jak wyłączyć zintegrowaną, czy po podłączeniu karty na usb soundmax się wyłączy? System to WINDOWS XP z SP3. Dziękuje za pomoc.

0 5
  • #2 30 Gru 2011 14:41
    bartosz789
    Poziom 30  

Gdy podłączysz kartę na USB, to dźwięk będzie odtwarzany z niej.
    Co do karty zintegrowanej, prawdopodobnie sam tego nie zrobisz.

0
  • #3 30 Gru 2011 14:45
    Eidems
    Poziom 28  

Ale jak myślisz, czy to zimny lut, czy trwałe uszkodzenie?

0
  • #4 30 Gru 2011 14:46
    bartosz789
    Poziom 30  

Jeżeli masz podstawową wiedzę, rozkręć, zobacz.
    Zapewne układ padł.

0
  • #5 30 Gru 2011 14:49
    Eidems
    Poziom 28  

Nie ma sensu się w to bawić, po prostu myślałem, że będziesz wiedział, masz jakiś pomysł co mogę jeszcze zrobić z poziomu software? Nic mi nie przychodzi do głowy, moim zdaniem także układ padł, i nie ma sensu się z nim bawić, tylko kupić kartę na USB i po problemie.

0
  • #6 01 Sty 2012 18:00
    Eidems
    Poziom 28  

Patrzyłem już we wszystkim (SIW, EVEREST, menedżer urządzeń). karta nie wykrywana, problem został nie rozwiązany (najprawdopodobniej uszkodzenie układu lub zimny lut). Do laptopa została dokupiona karta dźwiękowa na USB. Temat uważam za zamknięty.

0
  Szukaj w 5mln produktów