Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki tani rejestrator CCTV do małego sklepu /domu BCS-0404LE-A ?

krzys-iek 05 Mar 2012 16:26 26200 110
    krzys-iek
    Poziom 20  
    Bacaland napisał:
    Jeśli chcesz zrobić to tanio i dobrze to polecam taki rejestrator: Raiden HDR 7004
    Cena to ok 600zł. Raiden to produkcja Aper'owska, coś z niższej półki cenowej. Nie chcieli widocznie wypuszczać tak taniego sprzętu pod swoją banderą, dlatego nazwali to Raidenem. Wiem, że w Olsztynie można to kupić w tej firmie: http://www.prots.pl na rozsądnym rabacie. Dowiedz się tylko czy prowadzą sprzedaż wysyłkową. Ja kupiłem HDR7008 i póki co jestem zadowolony. Serwis i gwarancja Apera, wiec nie powinno być z tym rejestratorem problemów.

Znalazlem model HDR 7004 nawet za ok 400zl...

RAIDEN 7204 z kolei wyglada identycznie (specyfikacje podobne) jak Hikvision 7204 no nawet nazwa modelu podobna.

Tak wiec Raiden to tani Aper a Hikvision to Aper? Sami widzicie ze mozna dostac bzika :-/ ? SPS elekctronic sprzedaje i APER i Raiden wiec pewnie jeden pies tylko czemu to wyglada jak hikvision (ten jest tylko drozszy) ?

Jakies demo menu Raiden masz? Wystarczy kilka zrzutow ekranu OSD/Menu.
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    crunky
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Nie ma nic dziwnego w tym że rejestratory produkowane są w jednej fabryce jako OEM i sprzedawane pod wieloma markami. Różnią je często drobne aczkolwiek istotne zmiany w sofcie i niekiedy w hardware. Kiedyś w ultraku sprzedawali rejestratory kompakt tłumacząc wszem i wobec że to to samo co ganz. Skądinąd wiem że były problemy z softem i po roku zrobiło się cicho. A ganz jak produkował tak produkuje te rejestratory i z softem sobie poradzili.
    Tak więc choćby z wyglądu urządzenia były identyczne mogą zupełnie różnie pracować.
    Tak na marginesie różnica w jakości zapisu między Raidenem a Aperem XM jest kolosalna, na Twoim miejscu nawet bym się nie zastanawiał. Od kart katalogowych zdurnieć można bo wszystkie parametry mają takie same : kompresja, rozdzielczość, ilość klatek, ale jak porównasz zapis organoleptycznie to przepaść. W raidenie (i hikvision zapewne też) dostajesz gratis potworny kontrast, zero detali w półtonach, ciemne partie obrazu są czarne gdzie w Aperze nadal rozróżnisz szczegóły. Do tego fatalne wyjście VGA i obsługa jakiej nikomu nie życzę. Generalnie kosztuje tyle ile powinien.
    Pozdrawiam
    bobi1326
    Poziom 19  
    Podłącze się aby potwierdzić słowa poprzednika, jeżeli chodzi o porównanie apera xm z raidenem. Przepaść w obsłudze. Nawet jakość wykonania obudowy jest lepsza w aperze. Nie ma co się zastanawiać. Wiadomo cena odpowiednia, ale tutaj cena idzie razem z jakością.
    krzys-iek
    Poziom 20  
    Dziękuje crunky.

Wzialbym tego XM 3004 ALE, ALE, ALE (zawsze k... ale) on ma lacznie 25 klatek w D1 !!!
    A chce dac trzy kamery i te 12 klatek by sie przydalo w D1 na kazda z kamer. Czyli 3x12 to 36 :(
    A więc troche mało...

Teraz tu demo APER XM 3004 http://77.252.80.4:7000/webserver ( User1 / 000000 ).
    Panel dostepu przez http jest fatalnie prosty, prymitywny - w glupim BCS mozna cyfrowo powiekszyc, zrzut klatki itp. A tu sie nie da chyba ze admin tego APERA zablokowal takie funkcje (tj jest taka opcja) bo to demo z jednego ze sklepow internetowych. To jak to jest w Aperze 3004?

Jedyne co to mala ilosc klatek, cene przelkne jeszcze (< 1000). Mam kamery dobrane (Samsung 2000 z dobrym szklem), mam zasilanie, mam kable ;) nie mam najwazniejszego - rejestratora.
    Zmartwiliscie mnie tym ze Raiden to totalny nie wypal...

Hikvision 7204HVI ST/M (dipol) to 790zl, APER XM 3004 990zl. Roznica do przezycia ale HIKVISON lyka 12klatek w D1 a jak juz pisalem APER jedynie 6 na sekunde. Troche malo :-(

Menu APER nie widzialem, HIKVISION jest na youtube i jest paskunde (nie jest to OSD polprzezroczyste).

No i ktos pisal ze mu sie starly przyciski na APER (jakies bajeranckie dodtykowe menu, komu to potrzebne...). Wiec jakosc chyba nie do konca wysoka.
    crunky
    Przy okazji zagadka, co to jest :
    Odpowiedź: fragment kostki brukowej i śnieg na niej leżący.
    Zrzut z ekranu jednego z wymienionych rejestratorów.

A tak to samo wygląda na innym sprzęcie:
    krzys-iek
    Poziom 20  
    Crunky co mial pokazac ten test? Na obu jakas czarno biala sieczka, oba obrazy do d....y ale ten drugi z lekkim rozmyciem czyli moze blizszy prawdy.
  • OptexOptex
    crunky
    Kontrast Kolego i detale w cieniu, to tylko wycinek obrazu.
    maly_smok
    Poziom 21  
    hik ma menu OSD przezroczyste wystarczy sobie włączyć taką opcje, nie każdemu ona odpowiada.
    krzys-iek
    Poziom 20  
    Ten drugi faktycznie ladniejszy no ale nie napisales np 1 obraz rejestrator XXX a drugi YYYY (ta sama kamera, te same warunki "srodowiskowe" to chyba sie rozumie samo przez sie). By ludzie widzieli jaki sprzet jest wart rozwazenia.

Hikvison jesli ma menu typu OSD (model do ktorego linkuje nizej) to bym sie skusil moze ale ktos pisal ze HIK ma fatalne wyjscie VGA (ale czym to sie objawia?).

Crunky widze ze zjadles zeby na CCTV - daje rade
    http://www.dipol.com.pl/cyfrowy_rejestrator_4...on_ds-7204hvi-st-m_h_264_alarm-ptz_M72041.htm ?
    12 klatek mnie kusi... APER drozszy a ma mniej klatek o polowe.

Chyba ze jest taka duza roznica w nagraniu jak przedstawiles na porownaniu :(
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe
    "krzys-iek".... jesteś niesamowity..... tyle się zastanawiać nad zakupem rejestratora... no masakra.

W rejestratorach analogowych w przedziale około 1000pln (nie biorę pod uwagę 960h), tak naprawdę wszystko jest to samo.... różnice są +-15% co najwyżej (jak chodzi o obraz).
    Jeden ma nagrywarkę, inny ma 2 dyski itp itp itp itp.

Na taki mały obiekt, najważniejsze są wg mnie:
    *łatwe zgrywanie materiału (jak przyjdzie policjant, żebyś mógł mu to zgrać w paręnaście minut do .avi)
    *łatwy dostęp przez siec (okna żeby były możliwie największe w przeglądarce/programie , możliwość powiększenia, pełny ekran, odtwarzanie nawet na przeglądarce)
    * i np programy na komórki - czyli podgląd z kamer na komórce.
    * możliwość szybkiego przeglądania zdarzeń

Prędkość jest ważna, bo 12kl/s jest na pewno lepsze niż 6. A różnica tych szczegółów w twoim przypadku jest niepotrzebna bo i tak kamery wszędzie "mają blisko".

Generalnie nikt ci tutaj nie poleci cuda... takiego że kupisz za 1000pln i jakościowo przebije to hikvisiona czy apera o 50%. Wg mnie będziesz wręcz zdołowany jakością kamer cctv.... pomyślisz sobie że za taką kasę to ty kupujesz kamere w supermarkecie i ma ona obraz 100x lepszy :)
    Zrob sobie testy ostateczne, spróbuj podejść do tych rejestratorów pod względem łatwości użytkowania i bierz to co ci się podoba.

A żeby ci jeszcze bardziej zamieszać w głowie, to ostatnio instalowałembo klient sobie już kupił takie coś

100kl/s D1 obraz żyleta, przyciski, zwykły zasilacz 12VDC (jak padnie to kupie inny), 2 lata gwarancji. Rejestrator zap****, sam byłem w szoku, bo myślałem że to jakaś kicha... a tu mega zaskoczenie, rejestrator przez sieć śmiga lepiej niż aper'y, hikvisiony, dahua i inne.

I bądz tutaj mądry....
    bobi1326
    Poziom 19  
    kreslarz napisał:
    Z mojej praktyki (BCS 8 kanałowy) zraziło mnie kilka rzeczy:
    - w opcję programową był wpisany raz na dobę autorestart (można określić o której godzinie to się stanie)
    - problemy ze zgrywaniem i poszukiwaniem materiału do zgrania
    - wieszanie się z byle powodu.
    Zamontowałem 2 sztuki i te były ostatnie. Rozwód z BCS-ami chyba, że klient sam sobie to "cudo" kupi. Wtedy trudno.

Co do zwłoki w rejestracji wyzwalanej wejściem alarmowym, lub detekcją ruchu:
    Nagrywane jest 10 sekund PRZED zdarzeniem, bo taka sekwencja jest stale przechowywana w buforze cyfrowym. Oczywiście nie wszystkie rejestratory mają taką opcję.

Przepraszam, że cytuję tak starą wiadomość ale:
    - automatyczny restart można wyłączyć, a swoją drogą zawsze ustawiam na godzinę nocną, cały restart trwa ok 30 sekund i jest zapisywany w logu urządzenia
    - co do zgrywania to jak dla mnie najprzyjemniejszy rejestrator ze wszystkich
    - założyłem kilkanaście sztuk jak nie więcej i żaden nigdy się nie zawiesił, ale to pewnie dzięki temu że włączyłem restart raz w tygodniu.

Jednak najtańsza opcja ze 100kl/s w D1 to BCS-0404HE-AS
    krzys-iek
    Poziom 20  
    No wiem ze wybieram dlugo ale sumarycznie wychodzi ok 2500 za sprzet (montuje sam) co jest nie malo. Kamery Samsunga HD (takie do reki, konsumenckie) sa po 700zl ,tylko ze nie nagrywaja na HDD a to sprzet konsumencki i na pewno doluje jakoscia nagrania nad PALowskim badziewiem 600lini... nie wiem dlaczego rynek CCTV tak trzyma dzielnie ceny :)

Menu nie moge nigdzie zobaczyc, faktycznie. Moze menu OSD nie da sie powiekszyc na pelen ekran i by wybrac nagranie trzeba przewijac myszka 10h... wiec albo ktos poradzi/ odradzi konkretne modele albo zostaje na lodzie albo "chybil-trafil" i wybiore sprzet najlepszy za tysiaka :).
    bobi1326
    Poziom 19  
    jpl masz może instrukcje w pdf'ie żeby sobie poczytać jakie opcje są w menu?
    crunky
    bobi1326 napisał:
    - co do zgrywania to jak dla mnie najprzyjemniejszy rejestrator ze wszystkich

To zadanie domowe dla Ciebie - ustaw rejestrator 16 kanałowy na zapis ciągły, wielkość pliku 1h i zgraj na płytę DVD jednominutowy fragment z wszystkich kamer jednocześnie :-) (w przypadku LE-A może być i na pendrive)

Dodano po 4 [minuty]:

bobi1326 napisał:

Jednak najtańsza opcja ze 100kl/s w D1 to BCS-0404HE-AS

Tylko kto tak na prawdę potrzebuje te 100kl w D1 na cztery kamery? Wydaje mi się że tylko Ci co za bardzo wertują po Internecie.
    bobi1326
    Poziom 19  
    A kiedy potrzebowałeś zgrać z materiał z 16 kamer i to materiał z tej samej minuty? Mam pozakładane 16 na obiektach i zgrywałem już wielokrotnie materiały, najczęściej na prośbę policji. Zgrywam zawsze godzinne paczki materiałów, a i tak jak chcą od 11-12 to im zgrywam od 10 do 13 ;) Nigdy nie jadę tego zrobić za darmo także mi pasuje.
    jpl
    Bobi1326... no właśnie była papierowa, i to taka na 4 stronach... dla mnie najważniejsze jest hasło :P instrukcji już nie czytam. Napisz, dostaniesz.

Generalnie menu... zalatywało mi bcs/dahua. Ale podgląd przez sieć mnie rozłożył - na chrome nic nie instalowałem - odpalił od razu, zgrywanie itp itp wszystko działa.
    Żadnych wtyczek i pierdół. To samo firefox.

A właśnie takiego podglądu mi w dahua (bcsy, simtec, fortec'i i alkamy) brakuje (wkur*** mnie IE, bo klienci po pół roku zapominają o activex itp, potem dzwonią żeby serwisować( bo na gwarancji), a przez telefon prowadzenie jak odpalić to i tamto... czasami ręce opadają.

Wracając do wątku - ja bym brał hik'a
    crunky
    bobi1326 napisał:
    A kiedy potrzebowałeś zgrać z materiał z 16 kamer i to materiał z tej samej minuty?
    Może nie z 16 od razu ale bardzo często na policję jako materiał dowodowy. Przykład? Masz delikwenta który wszedł do sklepu (spożywka) potrzebujesz nagranie z jednej kamery(rozpoznanie), później jegomość przechadza się między alejkami z towarem, przeważnie w jednej z alejek (np kosmetyki) wkłada towar do koszyka, w innej z kolei dla niepoznaki (np alejka z pieczywem) towar z koszyka przekłada do kieszeni ,rękawa kurtki, za pas, do skarpetki (itp) po czym odkłada koszyk i przechodzi przez linię kas bez płacenia. Chyba nie muszę wyjaśniać dlaczego potrzeba wtedy zgrać materiał z wielu kamer jednocześnie. I co gdy zajście miało miejsce w 43 minucie danej godziny? Szlag trafia przy odtwarzaniu! A ile taki materiał będzie zajmował? Około 1 GB, a nagraj na płytę DVD to się mundurowi wrócą że im na komisariacie albo u sędziny nie czyta płyt DVD i trzeba nagrać na CD...
    Samo życie Kolego
    maly_smok
    Poziom 21  
    Ja również nieraz potrzebowałem zgrać taki materiał w sklepie monopolowym :) ale tam nie ma bcs, tylko hik 16 kanałowy , wszystko leci 25kl/s w d1, sciagalem nagrania przez sieć, w sumie byla plyta dvd :), to jest problem policji nie twój czy oni to odtworzą na komisariacie czy nie, ważne aby dostali odpowiednie kodeki, bo wtedy będą wracać. Jak nie odtworzą na komisariacie to wyślą dalej, nie raz tak miałem, również jeździłem z nagraniami i im odtwarzałem, przy mnie pisali protokoły bo nie mieli odpowiedniego komputera :), a płytę dołączali do protokołu.
    crunky
    maly_smok napisał:
    to jest problem policji nie twój czy oni to odtworzą na komisariacie czy nie

Zgadza się, ale tylko pośredni problem bo przeważnie zdarzenie (kradzież) przynosi straty Klientowi. A temu chyba nie powiesz że to nie Twój problem?
    bobi1326
    Poziom 19  
    crunky napisał:
    bobi1326 napisał:
    A kiedy potrzebowałeś zgrać z materiał z 16 kamer i to materiał z tej samej minuty?
    Może nie z 16 od razu ale bardzo często na policję jako materiał dowodowy. Przykład? Masz delikwenta który wszedł do sklepu (spożywka) potrzebujesz nagranie z jednej kamery(rozpoznanie), później jegomość przechadza się między alejkami z towarem, przeważnie w jednej z alejek (np kosmetyki) wkłada towar do koszyka, w innej z kolei dla niepoznaki (np alejka z pieczywem) towar z koszyka przekłada do kieszeni ,rękawa kurtki, za pas, do skarpetki (itp) po czym odkłada koszyk i przechodzi przez linię kas bez płacenia. Chyba nie muszę wyjaśniać dlaczego potrzeba wtedy zgrać materiał z wielu kamer jednocześnie. I co gdy zajście miało miejsce w 43 minucie danej godziny? Szlag trafia przy odtwarzaniu! A ile taki materiał będzie zajmował? Około 1 GB, a nagraj na płytę DVD to się mundurowi wrócą że im na komisariacie albo u sędziny nie czyta płyt DVD i trzeba nagrać na CD...
    Samo życie Kolego

Ja nigdy nie użyczyłem jeszcze żadnej płyty wymiarowi sprawiedliwości. Jak coś chcą to mi zostawiają płyty i im nagrywam na ich ;)
    maly_smok
    Poziom 21  
    A mój problem i klienta, że nie mają odpowiedniego komputera aby odtworzyć na komisariacie??, jeżeli nagranie dostali....(tak naprawdę to nie wolno im instalować na komputerach żadnego obcego oprogramowania), przerabiałem to wielokrotnie ale wszystkiego za nich nie da się zrobić.... mają odpowiednie działy które im rozwiązują problemy przy odtwarzaniu nagrań z różnych źródeł...
    crunky
    maly_smok napisał:
    (tak naprawdę to nie wolno im instalować na komputerach żadnego obcego oprogramowania)

A to kolejny plus dla apera i raidena a przeciwko BCS bo te urządzenia kopiują razem z nagraniem odtwarzacz którego nie trzeba instalować.
    A oprogramowanie mogą czy nie mogą ale instalują :-)
    maly_smok
    Poziom 21  
    bcs ma player którego nie trzeba instalować ;)
    bobi1326
    Poziom 19  
    I player jest nagrywany razem przy zgrywaniu materiału. Dodatkowo umożliwia on eksport do pliku avi. A przez sieć od razu można do avi ściągać.
    crunky
    Ha! To mea culpa, ale za czasów mojego romansu z tymi zabawkami nie było czegoś takiego.
    Pozostałe argumenty jednak jak najbardziej w mocy.
    Pozdrawiam
    bobi1326
    Poziom 19  
    crunky a kiedy miałeś romans z BCS'ami?
    jpl
    krzys-iek
    Zrób finalne porównanie - bitrate na kanał.

Który rejestrator ma większy maksymalny bitrate na kanał. Jak któryś ma powyżej 2mbit - bierz. Im większy bitrate tym lepiej - bo jak będziesz miał dużo ruchu na kamerach, to nagrasz szczegóły w wysokiej jakości a nie kwadraty po-kompresyjne....
    jpl
    Każdy producent powinien to podawać w karcie katalogowej, a jak nie w karcie, to po np mailu.
    Ostatino się spotkałem z bcs'em - bitrate miał maksymalny 2mbit na kanał... i jak nagrywal ruch - było pełno artefaktów kompresji. Bo wyrabiał tylko 1mbit.
    crunky
    jpl napisał:
    Ostatino się spotkałem z bcs'em - bitrate miał maksymalny 2mbit na kanał... i jak nagrywal ruch - było pełno artefaktów kompresji. Bo wyrabiał tylko 1mbit

Zgadza się, a na moje oko to pewnie mniej niż 1mbit. Przykłady? Proszę bardzo:
    http://eserwis.rzeszow.pl/attachments/Image/foto/BCS-PTZ/BCS_PTZ1.jpg
    http://eserwis.rzeszow.pl/attachments/Image/foto/BCS-PTZ/BCS_PTZ2.jpg
    Obrotówka w ruchu a w zasadzie chwilę po wykonaniu obrotu. Zatrzymasz kamerę i kompresja jeszcze przez jakieś pół sekundy - sekundę nie wyrabia (procesor).
    A tak wygląda obraz przy dłuższym postoju:
    http://eserwis.rzeszow.pl/attachments/Image/foto/BCS-PTZ/BCS_PTZ5.jpg
    bobi1326 napisał:
    crunky a kiedy miałeś romans z BCS'ami?

Kiedyś... ale do tego już nie wracam i jestem zdrowszy.