Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki tani rejestrator CCTV do małego sklepu /domu BCS-0404LE-A ?

krzys-iek 06 Mar 2012 18:43 26176 110
    bobi1326
    Poziom 19  
    Czyli nawet jak jest napisane 2mbit'y w karcie to może być gorzej. Ale oglądając to tylko tak na oko idzie stwierdzić czy to dobry obraz bo nie ma innej opcji zmierzenia tego?

No nieładnie to wygląda ;/
  • OptexOptex
    maly_smok
    Poziom 21  
    crunky napisał:
    jpl napisał:
    Ostatino się spotkałem z bcs'em - bitrate miał maksymalny 2mbit na kanał... i jak nagrywal ruch - było pełno artefaktów kompresji. Bo wyrabiał tylko 1mbit

Zgadza się, a na moje oko to pewnie mniej niż 1mbit. Przykłady? Proszę bardzo:
    http://eserwis.rzeszow.pl/attachments/Image/foto/BCS-PTZ/BCS_PTZ1.jpg
    http://eserwis.rzeszow.pl/attachments/Image/foto/BCS-PTZ/BCS_PTZ2.jpg
    Obrotówka w ruchu a w zasadzie chwilę po wykonaniu obrotu. Zatrzymasz kamerę i kompresja jeszcze przez jakieś pół sekundy - sekundę nie wyrabia (procesor).
    A tak wygląda obraz przy dłuższym postoju:
    http://eserwis.rzeszow.pl/attachments/Image/foto/BCS-PTZ/BCS_PTZ5.jpg
    bobi1326 napisał:
    crunky a kiedy miałeś romans z BCS'ami?

Kiedyś... ale do tego już nie wracam i jestem zdrowszy.

a jaki chcecie mieć obraz przy zmiennym bitrate ??? bo te screeny nie pochodzą z ustawionego na stałe...a ze zmiennego , no chyba że się mylę... :)
    tanie bcs'y mają tylko do 1Mbita, przy zmiennym naprawdę potrafi zjechać nisko, a jeszcze jak będzie dynamiczna scena artefakty murowane :)
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe
    przy D1, zmienny bitrate - minimalnie powinien sie trzymać - tak 600-800Kbits. W ruchu powinien spokojnie podejść na 2,5 mbit a w najlepszych rejestratorach idzie na 5mbit.
  • OptexOptex
    maly_smok
    Poziom 21  
    przepraszam nie zaznaczyłem że chodzi o bcs'a, te tanie mają duża kompresje przy zmiennym bitrate nie wyrabiają...
    2,5 w górę to można uzyskać tylko przy lepszych rejestratorach nie przy bcs za 500 zl, on ma tylko możliwość 1Mbita, 6kl przy zmiennym bitrate i dodatkowo "chinskiej" kompresji robi swoje...kompresja różnicowa w tym wypadku bardzo widoczna, BCS'y wyświetlają na jakim poziomie jest bitrate, 0404lea uzyskiwał w szczycie ok 900kbit przy D1 i zmiennym bitrate, dlatego przy ustawieniu stałym bitrate 1Mbit nie nastąpi przekroczenie maksymalnej wartości, więc nie skompresuje tak mocno jak przy zmiennym, BCS będzie miał ładniejsze nagranie ;) ale więcej zajmie nam miejsca... , coś chińczycy przekombinowali z ustawieniami ramek dla bitrate zmiennego stąd takie skwary...
    jpl
    bobi1326 napisał:
    Jednak najtańsza opcja ze 100kl/s w D1 to BCS-0404HE-AS

Proszę wg karty - bitrate 1mbit max na kamerę, a to porażka, jak coś się będzie działo na obrazie - to będzie kasza taka jak crunky pokazał.
    1mbit - to tragedia na taką rozdziałkę i klatki, bawię się streamingiem, i na 1mbit - to przechodzi vga, i 10kl/s max :)

A kończąc rozważania to można to pokazać tak:
    BCS-0404HE-AS - bitrate na kanał max 1mbit - porażka - no chyba że jak ustawi się 6kl/s w D1, to może będzie lepiej...
    Hikvision DS-7204HVI-STM - 3mbit max na kanał - dobrze
    aper - nawet nie pisze producent....
    krzys-iek
    Poziom 20  
    JPL, dzieki i to sa konkrety ;)

Jak np jest napad/kradziez to mozna sie spodziewac nerwowych ruchow napastnika i mamy dodatkowy problem z pikseloza i artefaktami.
    scandaliks
    Poziom 25  
    bobi1326 napisał:
    Jak coś chcą to mi zostawiają płyty i im nagrywam na ich :wink:

Ja daję pendrive i odwożą mi do domu :) A ściąganie nagrania przez net z BCS-a - Hmm... Nie wiem, kto ma na to czas. :/
    jpl
    krzys-iek napisał:
    JPL, dzieki i to sa konkrety ;)

Jak np jest napad/kradziez to mozna sie spodziewac nerwowych ruchow napastnika i mamy dodatkowy problem z pikseloza i artefaktami.

oczywiście, gosciu zaświeci światło, to będziesz miał pikseloze, będzie się ruszał, coś robił - pikseloza....
    crunky
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    krzys-iek napisał:

Dobrze kombinujesz :-)
    Ja jak zwykle ze swojej strony wrzucam przykład:

Dodano po 10 [minuty]:

jpl napisał:
    aper - nawet nie pisze producent....

Ale nigdy nie wystąpiła taka pikseloza jak w BCSach!
    Ale czy to parametr miarodajny? Możesz mieć rejestrator "A" który zapisze strumień 2mbit i rejestrator "B" który również zapisze strumień 2mbit, ale okaże się że ten pierwszy posiada znacznie lepsze algorytmy przez co będzie miał też lepszy obraz.
    Myślisz że obraz z hika czy apera nawet gdyby miał taki sam bitrate osiągnie równie dobry obraz co np taki rejestrator: http://www.sawel.com.pl/upload/Kopia%20WJ-HD716HD616-DS.pdf
    Moim zdaniem, NIESTETY, wszystko trzeba potestować, porównać w wielu okolicznościach i dopiero wtedy możemy mieć coś do powiedzenia.

Dodano po 7 [minuty]:

Tak sobie przypominam że kiedyś robiłem porównania i BCS (nie pamiętam na jakim to było konkretnie modelu, albo LNH-S, albo LE-A) zaczyna generować ładniejsze obrazy jak ustawisz mu po jednek klatce/sekundę i rozdzielczość D1 na każdy kanał.
    scandaliks
    Poziom 25  
    crunky napisał:
    zaczyna generować ładniejsze obrazy jak ustawisz mu po jednek klatce/sekundę i rozdzielczość D1 na każdy kanał.

Tak ustawienie tego chinola ma znaczenie i to duże :)
    Crunky rozumiem,że to zbliżenie cyfrowe na rejerku a nie obraz real??
    jpl
    scandaliks napisał:

real nie :) bo real wygląda pięknie - na podziale :)

to jest materiał nagrany już :) jak się go sciągnie i oglądnie to wtedy takie kwiatki wychodzą.

crunky napisał:
    albo LNH-S, albo LE-A) zaczyna generować ładniejsze obrazy jak ustawisz mu po jednek klatce/sekundę i rozdzielczość D1 na każdy kanał.

No tak - bo ma wtedy 1mbit :) na tą jedną klatke, hehe to obraz wtedy będzie ok.

BCSY/ k2/ dahua i inne klony - mają słabe procesory H.264 - potrzebują one duuużo bitrate żeby skompresować wszystko dobrze i zachować jakośc... a wiadomo, przez cene - ten bitrate jest obcięty :)
    crunky
    scandaliks napisał:

Żadne zbliżenie tylko jak pisał Kolega wyżej nagranie 1:1 z rejestratora wyeksportowanie jako obraz.
    Jak w kadrze nic się nie dzieje jest przyzwoicie:
    Im więcej ruchu tym większe artefakty:
    Najgorsze jest właśnie to co występuje na przykładach powyżej, ustawiasz kamerę zgodnie z normami do identyfikacji, postać zajmuje znacznie więcej niżeli 120% kadru a okazuje się że zmiany w obrazie wywołane przez osobę którą powinna być zidentyfikowana są na tyle duże że rejestrator dostaje czkawki i wszelakie założenia biorą w łeb. Nie zamazywałem twarzy osób na pierwszym planie bo BCS zrobił to za mnie, ciężko kogokolwiek rozpoznać - jedynie dziecko w pierwszym zamieszczonym obrazie było wyraźne bo siedziało nieruchome. Tak samo zauważ że wszystko co statyczne w tle jest wyraźne, na przyzwoitym poziomie.
    Taki "chwyt marketingowy" czyli prezentacja nieruchomych obrazów i cudowne działanie cyfrowych redukcji szumów stosują (niestety) także producenci kamer. I nie mam tu na myśli producentów z dolnej półki a np samsunga który wiedzie prym w "chwytach marketingowych". Oto co mam na myśli:
    Słabe oświetlenie, obraz silnie zaszumiony nieco zniszczony przez kompresję, kamera Panasonic CP294
    Poniżej identyczne warunki obraz na pierwszy rzut oka o wiele lepszy, praktycznie nie ma szumu, tylko właśnie ... , kamera Samsung SCC-B2333
    Trochę zmieniłem temat ale myślę że warto wiedzieć na czym nas producenci nabijają w butelkę :-)
    jpl
    ahhh wspaniały samsung i sense-up ustawiony na maxa :) takie krzaczki wychodzą.
    crunky
    jpl napisał:

ahhh wspaniały samsung i sense-up ustawiony na maxa :) takie krzaczki wychodzą.

Akurat w tym przypadku sense-up był wyłączony, migawka w jednym jak i drugim przypadku 1/50. To co widać to efekt cudownego 3-D DNR!
    electricsystem
    Poziom 11  
    Ale lipa z tego samsunga, Sensup/prędkość migawki jest naprawde dobra do podglądu z dzień ale w nocy stawia nas przed wyzwaniem kilkurazowego odwiedzania klienta i ustawiania bo jak w nocy jest OK to w dzień już żylety niema i odwrotnie. Adn. do tematów wyżej:Nigdy nie lubiłem Bcsa/Dahua zwłaszcza teraz jak na Alle...drogo jest ich około 500-1000 szt albo więcej i zachwalanie swojego H.264 i 704x574.Klient patrzy i mówi mi że rejestrator kosztuje 500 zł bo ktoś za tyle sprzedaje. Już chyba czas na przejście półkę wyżej i skalowanie klientów na HD.Dogadałem się z jedną firmą na hybrydy 16xD1x16x1080p za 4t. i powoli bedę przekształcał to co już zrobione.sory za odejście od tematu ale rok temu 16 kamer z alarmem robilismy nawet za 25t a teraz biją mnie na 9t i jeszcze mówią ze sie rozwijają siury.
    bobi1326
    Poziom 19  
    No ja w to wszystko wierzę, ale teraz chce np kupić lepszy rejestrator i nie wiem dalej jaki, bo nigdzie nie jest napisane jaki ma bitrate. Idzie się tego dowiedzieć jakoś inaczej niż kupując? W BCS'ie mam ustawienie przy kompresji TRANSMISJA i tam przy D1 mogę ustawić do 4096, a przy CIF do 1024 czy to o to chodzi?
    crunky
    bobi1326 napisał:
    No ja w to wszystko wierzę, ale teraz chce np kupić lepszy rejestrator i nie wiem dalej jaki, bo nigdzie nie jest napisane jaki ma bitrate.

Jeszcze się nie nauczyłeś że Chińczyk napisze w karcie katalogowej co mu azjatycka fantazja do głowy przyniesie?
    Jesteś instalatorem to kup sobie dobrą kamerę, weź parę rejestratorów na wuzetkę, zainstaluj dyski, porównaj nagrania pomiędzy nimi i wtedy będziesz wiedział co kupować. Nawet jak nie dostaniesz na WZ to jeżeli żyjesz z tego to odżałuj te parę stówek.
    scandaliks
    Poziom 25  
    crunky napisał:
    weź parę rejestratorów na wuzetkę

Myśle,że nie ma takiej opcji temu sie zastanawia :/
    jpl
    bobi1326 napisał:
    W BCS'ie mam ustawienie przy kompresji TRANSMISJA i tam przy D1 mogę ustawić do 4096, a przy CIF do 1024 czy to o to chodzi?

W tych bcsach jak ustawisz 4000 - to na dole masz tabelke, z aktualnym bitrate - zoabcz sobie czy to działą, pownno pokazywac w bezruchu 2000 a ruch nawet 4000. I to jest dobrze :)
    bobi1326
    Poziom 19  
    Wezmę, wezmę ale raczej mi chodziło o to, że np dostaje na maila sporo propozycji jakiś wynalazków od hurtowni różnych i wszystko co mam to karta katalogowa i czy na ich podstawie można to jakoś odczytać.

Co do tych 4000 w BCS'ach no niby można ustawić tyle na kanał. Ale wcześniej wszyscy pisali o tym, że one mają 1000 na kanał. Więc się zastanawiam czy to tylko w oprogramowaniu napisali i przesadzili z tymi 4000?
    jpl
    bobi1326 napisał:
    Wezmę, wezmę ale raczej mi chodziło o to, że np dostaje na maila sporo propozycji jakiś wynalazków od hurtowni różnych i wszystko co mam to karta katalogowa i czy na ich podstawie można to jakoś odczytać.

No to najlepsze pytanie zwrotne do tych hurtowni to: "jaki jest maksymalny bitrate na kanał" :) Jak nie odpiszą, tzn że hurtownia bierze od 5 pośrednika w chinach :)
    setup
    Poziom 16  
    Przysłuchując się dyskusji postanowiłem sprawdzić praktycznie jak wygląda sprawa maksymalnego bitrate na kanał w BCS jak w temacie. Otóż oferuje on max 160 kb na kanał
    przy D1, na jedną klatkę obrazu, co przy 6 klatkach daje 1000kb oraz 4000 kb przy 25 klatkach.Tak więc maksymalny dostępny bitrate na kanał w D1 - 160kb x ilość klatek.
    setup
    Poziom 16  
    W ustawieniach BCS-a w zakładce kompresja.Oczywiście nie wiem jaki biterat jest w stanie wygenerować ale taki pozwala teoretycznie ustawić.Zmniejszając prędkość zapisu automatycznie tnie dostępny max. bitrate .Nie można ustawić niskiej prędkości nagrywania z dużym bitrate.Tak dla jasności nie jestem miłośnikiem
    BCS-ów.
    serwiplus
    Poziom 14  
    Napisz na priw jestem wstanie udostępnić do podglądu bcs i raidena na jakiś czas. Chyba jednak polecam BCS łatwiejszy w obsłudze.
    Klaudekc
    Poziom 10  
    Mnie ostatnio wpadł w ręce taki rejestrator :

http://www.alkam-security.pl/p/115/2017/rejes...jestratory-cyfrowe-telewizja-przemyslowa.html

i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, 100kl/s w D1,bardzo rozbudowane,a przy tym dostępne menu,prosta obsługa,jakoś nagrania b.dobra (prawie jak oryginał).
    Cena przystępna.

Oczywiście materiał zabiera dość miejsca na dysku,ale "pewnych" praw nie da się oszukać :
    rozdzielczość x prędkość x ilość kamer i do tego jakość nagrania, to musi tak wyglądać,
    podobnie rzecz się ma ze sprzętem HD-SDI.
    crunky
    Klaudekc napisał:

i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, 100kl/s w D1,bardzo rozbudowane,a przy tym dostępne menu,prosta obsługa,jakoś nagrania b.dobra (prawie jak oryginał).
    Cena przystępna.

To co tyczy się BCSów dotyczy też DVSów bo to ten sam sprzęt a dodatkowo serwis tych drugich to porażka.
    Klaudekc
    Poziom 10  
    crunky napisał:
    Klaudekc napisał:

Cena przystępna.

To co tyczy się BCSów dotyczy też DVSów bo to ten sam sprzęt a dodatkowo serwis tych drugich to porażka.

Ja piszę o tym konkretnym modelu,bo z nim miałem do czynienia,nie uogólniam...,
    a Ty kolego miałeś ten egzemplarz w ręku ?
    Co do serwisów urządzeń z tzw. niższej półki to wszystkie wyglądają podobnie (porażka), dlaczego ? wystarczy spojrzeć do środka urządzenia...

P.S.
    Aper i Rajden są sprzedawane u nas przez tą samą firmę,jednak jakże to różne urządzenia.
    skibaolsztyn
    Poziom 12  
    Klaudekc napisał:
    Cena przystępna.

prosze Cie....za polowe tego kupisz K2,przed rabatem...
    mikan4
    Poziom 26  
    Popieram, tanio, działa bez zarzutów i połowę tańszy niż dahua:) Link