Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[AVR Studio 4.18] Definicja F_CPU

animisiewaz 30 Gru 2011 17:29 1666 4
  • #1 30 Gru 2011 17:29
    animisiewaz
    Poziom 13  

Witam,
    zaczynam zabawę z AVR Studio, zainstalowałem wersję 4.18 i mam problem z opcjami projektu. W menu Project jest u mnie Assembler Options, a nie ma Project Options i nie wiem, jak mogę dostać się do opcji projektu, aby zdefiniować F_CPU. Czy ta wersja AVR Studio oferuje możliwość edycji makefile, a jeżeli tak to gdzie ona się znajduje?
    Pozdrawiam,
    Adam

0 4
  • #2 30 Gru 2011 17:31
    mirekk36
    Poziom 42  

A zainstalowałeś pakiet WinAVR ???? ;) bez tego nie zobaczysz nigdy możliwości kompilacji programów w C dla AVR ;) jeśli chodzi oczywiście o AVR Studio 4.xx

0
  • #3 30 Gru 2011 17:38
    animisiewaz
    Poziom 13  

mam WinAVR w wersji 20100110, z tym że piszę program w assemblerze.

Może nie do końca jasno przedstawiłem problem.
    Używam AVR Studio 4.18. Chcę napisać program w assemblerze na atmegę8 i chcę w nim skorzystać z pliku: http://avr-mcu.dxp.pl/delay-assembly-utilities.html , który potrzebuje do działania definicji F_CPU. Przy próbie kompilacji otrzymuję błąd "F_CPU must be defined", co wskazuje na to, że definicja F_CPU nie istnieje w tym programie. Co teraz powinienem zrobić?

0
  • #4 30 Gru 2011 20:01
    tmf
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

No to sobie w pliku zdefiniuj F_CPU poprzez define. Asembler nie ma makefile, stąd definicję umieszcza się bezpośrednio w pliku.

0
  • #5 30 Gru 2011 22:21
    animisiewaz
    Poziom 13  

Zdefiniowałem F_CPU w opcjach assemblera w polu "Additional Parameters" i wszystko już działa, jak należy. Dziękuję za pomoc.

0