Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP-Link TL-WR543G gubi ustawienia.

30 Gru 2011 17:50 1689 2
  • Poziom 9  
    Wiem że było dużo tematów poruszanych z tym routerem ale opisze swój problem. Mam internet bezprzewodowy. Na dachu antena AirGrid m5.Wcześniej antena była połączona ze stacjonarnym PC skrętką ale kupiłem sobie laptopa wiec postanowiłem podzielić sygnał.Tak wiec dokupiłem sobie router TP-Link TL-WR543G.Kabel od anteny podpiąłem do portu WAN. Z portu LAN puściłem skrętkę do stacjonarnego komputera a na laptopie chciałem mieć Wi-Fi.Wszedłem w ustawienia routera sklonowałem adres MAC zrobiłem szybka instalacje a wiec zaznaczałem...AP Router>Dynamic IP>Nazwa sieci,kraj i dałem zakończ.Zrobiłem zabezpieczenie sieci Wi-FI. Internet ruszył.Zarówno na stacjonarnym komputerze jak i na laptopie. Moje szczęście nie trwało długo bo po około 2 godz. net padł. Nie dało się już wejść w ustawienia routera przez adres 192.168.1.1 Jedyne co pozostaje to reset do ustawień fabrycznych i ponowne ustawienie parametrów. I teraz tak jest na okrągło. 2 godz. i reset. Czy ktoś mi może wyjaśnić co robię źle? Jaka powinna być prawidłowa konfiguracja.Dodam że mój dostawca internetu ma zabezpieczenia po adresie MAC.Czy jest to możliwe żeby net padał w momencie kiedy kończy mi się przypisana dzierżawa?
  • Switche POE
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Po co klonowanie mac'a? Router pod anteną łączysz z wanem na drugim routerze i drugi router powinien spokojnie pracować na ustawieniach domyślnych.
  • Switche POE
  • Poziom 2  
    ale nie jest to rozwiązanie problemu prawda?