Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 - znikanie partycji

cobi_69 30 Gru 2011 17:58 1550 6
  • #1 30 Gru 2011 17:58
    cobi_69
    Poziom 21  

Witam mam problem, posiadam laptopa z serii HP Pavilion dv6000.
    Dwa tygodnie padł w nim dysk (laptop spadł na ziemię), naprawić się nie dało więc kupiłem nowy.
    Niestety od upadku coś też się stało z napędem, gdyż ma spory problem z czytaniem płyt DVD. Spod dosa nie czyta praktycznie żadnej, ale spod windowsa sporo działa. Chcę Vistę gdyż z Win7 są problemy ze sterownikami.
    Żeby w tej sytuacji postawić system muszę robić tak:
    1. Postawić Win7 gdyż ta płyta działa bez problemu,
    2. Spod Win7 uruchomić instalator Visty.
    Sposób ten działa ale jest pewien problem. Dysk jest podzielony na 3 partycje: C:30GB, D:60GB, E:60GB. Vista ma być na pierwszej partycji tj. "C", więc Win7 postawiony został na "D" (60GB). Jeżeli jednak uruchamiam Win7 to mam tylko 2 partycje (2x60GB) z czego ta 60GB z Win7 jest jako "C", a nie ma tej 30GB. Nie ma jej w explorerze, ale w "zarządzaniu dyskami" jest choć nie ma przypisanej żadnej litery.
    Dlaczego pod Win7 nie widzę tej partycji i nie mogę na niej nic zainstalować ani praktycznie nic z nią zrobić, a na innych systemach wszystko dobrze?

Windows 7 - znikanie partycji Windows 7 - znikanie partycji

0 6
  • #2 30 Gru 2011 18:18
    krzychupar
    Poziom 41  

Nawet nie możesz przypisać dla tej partycji litery.

0
  • #3 30 Gru 2011 18:21
    jako022
    Poziom 13  

Musisz nadać literę partycji...
    INSTRUKCJA
    Tam jest to dokładnie opisane wystarczy zjechać na dół...

Lecz jeżeli nie możesz to wkładasz płytę z win7 reset lapka odpalasz instalator z botującej sie umieszczonej płyty gdy przechodzisz do częśći, w której musisz wskazać dysk, na którym ma być on zainstalowany, wchdzisz w "więcej opcji" w dolnym prawym rogu, najeżdzasz na nieoznaczony dysk usówasz go, tworzysz nową partycję i po krzyku...

0
  • #4 30 Gru 2011 18:28
    cobi_69
    Poziom 21  

No faktycznie pomogło, ale chciałbym żeby miała literę "C" ale jest już używana, a tej partycji która ma "C" zmienić nie mogę :(

0
  • #5 30 Gru 2011 19:11
    jako022
    Poziom 13  

to zrób formata i na nowo podziel partycje tworząc jako pierwszą tą co chcesz aby miała przypisaną literę "C" jeśli ci tak bardzo na tym zależy

0
  • #6 30 Gru 2011 21:08
    krzychupar
    Poziom 41  

To najpierw zmień tą C na jakąś nieużywaną i później przypisz ją do której chcesz a dla tamtej ustaw kolejną.

0
  • #7 28 Lut 2012 13:35
    cobi_69
    Poziom 21  

Problemu rozwiązać się nie dało, musiałem pożyczyć całkowicie sprawny napęd DVD i z jego pomocą zainstalować system.

0