Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ustawienie dźwięku w Video/Audio graber

30 Dec 2011 18:29 7313 21
  • Level 11  
    Proszę o pomoc w ustawieniach jakości dźwięku w zgrywanych filmach.
    Problem ma się tak:Posiadam laptopa i Video Graber STK1160(Easy CAPture usb 2.0 videoadapter with audio)Posiadam system Win7 x64, Obraz jest ale dźwięk jest bardzo słabej jakości(coś tam słychać ale strasznie trzeszczy) w programie w opcji Urządzenie zrzutu Wideo/Audio w zakładce Audio-urządzenia jest:Mikrofon (USB Audio Interface) -tylko na tej opcji jest dźwięk.W ustawieniach Windowsa urządzenia do nagrywania Mikrofon (USB Audio Interface) we właściwościach Zaawansowanych jest format domyślny 1-kanałowe,8-bitowe,8000Hz(najniższa jakość) i nie mogę nic zmienić.Proszę o instrukcję co mam ustawić,przestawić aby ten dźwięk był normalny.
    Programów używam Ulead VideoStudio SE dvd i KMPPlayer.
  • Level 42  
    Podłącz dźwięk do LINE IN.
  • Level 11  
    Ten video graber się podłącza tylko przez USB a nie Line In.Urządzenie ma wejście audio L,audio R,Cvbs,S-video a wyjście ma tylko usb.Nie mogę ustawić nic,tylko trzeszczy,proszę o poradę.
  • Level 42  
    Głupota nie zna granic.
    Podłącz audio do LINE IN w komputerze.
  • Level 11  
    11111olo jak jesteś taki mądry to pierwsze zobacz jak wygląda Video Graber STK1160!!!i jakie ma wyjścia!!!No chyba że Ty masz takiego laptopa z wejściami Line In CVBS,zastanów się co piszesz!

Dodano po 11 [minuty]:

Mój laptop to MSI GT780DX i ma tylko złącza A/V:Wyjście HDMI, Wyjście D-Sub, Wejście mikrofonowe, Wyjście słuchawkowe.Takiego wejścia lub wyjścia jak ma przewody ten Video Graber to nie ma.Nie da się podłączyć pod Line In.
  • Level 11  
    Sterownik jest zainstalowany,w menadżerze urządzeń wykrywa:Kontrolery dźwięku,wideo i gier-----> Intel Audio dla ekranów,STK1160 Graber,urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio,USB Audio Interface.
    Proszę zobaczyć załączony prze zemnie plik,rzut ekranu.
  • Level 11  
    zrzut jest w pierwszym moim poscie na samej górze,audio.jpg
  • Level 42  
    Używasz najgorszy możliwy sprzęt do takich rzeczy więc nie oczekuj cudów.
    To takie "coś" co na Allegro za 20 zł sprzedają?

Czytałem o tym badziewiu.

Możesz jeszcze spróbować pod VirtualDub.

Nie pomyślałeś że może masz go uszkodzonego.

Jak laptop nie ma LINE IN to można zgrać dźwięk przez MIC ale zwykle trzeba wyłączyć BOOST.
  • Level 11  
    nie działa w żadnym programie.
  • Level 20  
    Postanowiłem wypowiedzieć się w tym temacie ze względu na fakt, że posiadam podobny lub nawet taki sam video grabber i być może będę mógł wskazać gdzie szukać rozwiązania. Czy autor mógłby napisać do czego podłączony jest video grabber i jakimi kablami? Jakiej wersji Ulead Video Studio używasz?
  • Level 11  
    Wideo graber jest podłączony do dekodera cyfrowego sat. kablem SCART EURO - 2 x RCA CHINCH. W dekoderze SCART EURO do video graber CHINCH.
    Programów używam różnych w każdym jest tak samo,głos jest ale charczy,jest bardzo słabej jakości.
    Ulead VideoStudio SE DVD
    KMPlayer
    VirtualDub-1.10.1
    InterVideo WinDVR 3.0
  • Level 42  
    Słaba jakość czy przesterowany?
    Jak połączysz przez scart do TV to chyba gra dobrze. Może suwakiem zmniejsz poziom głośności nagrywania?
  • Level 20  
    Podaj jeszcze model tego dekodera satelitarnego. Sprawdź ustawienia głośności w Panelu Sterowania bądź w Regulacji głośności.
  • Level 11  
    Dekoder to Orton4060cx plus.Dekoder i kable są dobre na pewno bo podłączam do telewizora i jest wszystko dobrze tylko jak podłączam do video grabera to jest żle.Ustawienia głośności są ok.
  • Level 20  
    Jeśli kable są ekranowane, to połączenie wydaje się prawidłowe. Sugerowałbym sprawdzenie opcji w samym dekoderze, szczególnie opcje podłączenia, opcje dźwięku. Prawdopodobnie chcąc mieć dźwięk w laptopie, nie będzie go w telewizorze - choć tego nie jestem do końca pewien.
  • Level 11  
    Jak podłączam dekoder do laptopa to odłączam od telewizora...tymi samymi kablami podłączam do laptopa i nie działa,spróbuję inaczej jeszcze podłączyć,tylko muszę kupić min jack.w tedy na pewno będzie dobry głos w laptopie tylko nie wiem czy da się połączyć zgrywanie video z audio.
  • Helpful post
    Level 20  
    Prawdopodobnie będzie to połączenie 3xRCA, z czego dwa kable pójdą na dźwięk (prawy i lewy kanał).
  • Level 11  
    Spróbuję podłączyć tak.A jak nie to kupie inny videograber.