Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spadek wydajności komputera

30 Gru 2011 13:09 1808 8
  • Poziom 2  
    Witam mam problem ze spadkiem wydajności komputera, po prawdzie to stary dziadek ale ciekaw jestem czy faktycznie to wina dysku.
    Athlon 64 x2 dual 5600+ 2.81
    2GB ramu
    radeon x1950 pro
    win XP sp2
    Ogólnie to strasznie zwalnia a dysk "chrobocze", np jak otwieram mój komputer, ale czasami i sam potrafi tak chrobotać.
    Spadek wydajności komputera Spadek wydajności komputera Spadek wydajności komputera
  • Poziom 18  
    Instalacja systemu na nowo.
  • Poziom 31  
    Sprawdź czy w trybie awaryjnym też tak się zachowuje.
  • Poziom 36  
    vaclaw i to jest Twa rada? Chyba troszkę kolego się rozpędziłeś. romeek84dna wydajność dysku faktycznie jest nieco niska. Jest kłopot podczas rozpędzania talerzy dysku. Marka oraz moc zasilacza. Jego napięcia, także podaj.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Na wstępie dziękuje Wam za odpowiedz i rady.
    Zastosowałem się do nich i już podaję wyniki
    model zasilacza to
    ColorSit model 330u
    napięcia gdy sprawdzałem 1 razem były w porządku, ale potem juz zaczeły rosnąć
    +5V dochodziło do 6.5
    +12V ponad 14.5
    te na liniach 20/24 PIN oraz 4 PIN też przekraczały normy wg tej tabelki którą mi podaliście.
    Czyli jak mniemam wymiana zasilacza, dodam też że miałem problemy z uruchamianiem komputera, tzn były 3 pisniecią długie-długie-krótkie, wg biosu to karta grafiki, ale teraz tak myślę że to też zapewne wina zasilacza. Kondensatory sprawdzę następnym razem.
    Wesołego nowego roku :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    I myślisz że on jest przyczyną tych spadków wydajności dysku i ogólnej? i tej domniemanej awarii karty graficznej?
    Czy mogę się posiłkować testem do którego jest link w temacie o czarnej liście zasilaczy?
  • Poziom 31  
    Tak, zasilacz do wymiany. Nie trzyma napięć w normie.
    Oczywiście zajrzyj do tematu czarna lista zasilaczy oraz w google.pl wyszukaj "testy zasilaczy".