Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung le40A536t1FXXH prześwietlony obraz

30 Gru 2011 19:34 16379 10
 • Poziom 9  
  Witam

  Telewizor Samsung model le40A536t1FXXH. Obraz podobny do negatywu ale nie jest to klasyczny negatyw. Menu po wyłączeniu zostaje niewygaszone przez dłuższą chwilę. Co ciekawe teletext jest idealny i nie odwrócony w fazie - kolory telegazety są prawidłowe.
  T-con T400HW01 v4 a sygnałówka BN94-02459A
  Próby zmiany w trybie serwisowym trybu lvds z vesa na jeida pogarszają tylko obraz, próby zmiany fazy sygnałów na 45 i 48 wyprowadzeniu złącza lvds nie dają rezultatu, podobnie reset w trybie serwisowym.
  Nie mam schematu i na płycie sygnałowej nie ma pamięci 24c256.
  Proszę o jakieś wskazówki ewentualnie jeżeli ktoś posiada płyty do tego tv również proszę o kontakt...
 • Poziom 33  
  Widze, że kolega ma ten TV z niższej jakości matrycą AUO zamiast Samsunga. Czy kolega wymieniał cześniej Main w tym TV? Niewygaszające się MENU i OSD jest związane z usterką T-con w tym modelu i tą matrycą. Proszę wkleić zdjęcie usterki dla innych użytkowiników również aby mogli się wypowiedzieć. Pozdrawiam.
 • Poziom 9  
  Jak to możliwe że przy uszkodzeniu T-con teletext jest wyświetlany całkiem prawidłowo?
 • Pomocny post
  Poziom 20  
  Uszkodzony jest t-con, Jesli kolega jest zainteresowany naprawa to posiadam nowe uklady AS15-F potrzebne do jego naprawy. 30PLN / 6GBP szt.

  Pozdrawiam
 • Poziom 33  
  W generowaniu obrazu telegazety uczetniczy tylko VPU, w którym zawarty jest również skaler oraz jedna z pamięci video typu Dual Data Register (na zewnątrz procesora) o ile pamiętam. Tam wychodzi tylko sygnał cyfrowy widziany jako obraz statyczny, który jest zwykle odbierany jako poprawny przy uszkodzeniu t-con a nawet matrycy.
 • Poziom 40  
  Czy to wina matrycy to można ustalić po szybkości jej reakcji na obrazy ruchome. Poprzez powiększenia oporności w jej połączeniach wewnątrz może nie wygaszać do końca poprzedniej treści w odpowiednim czasie.
 • Poziom 20  
  Jesli Uszkodzony T-Con nie podaje wlascieych napiec Von Voff objaw bedzie dokladnie taki sam :) Matryce wyklyczyc mozna jedynie podkladajac sprawny modul / badz go naprawiajac.
 • Poziom 9  
  Czy układ AS15-F pada sam z siebie czy istnieje jakaś przyczyna? Kupię go i podmienię, wtedy napiszę.
  Jak w tym modelu zresetować opcje, nie widzę pamięci 24c256. Nie mam też pewności co tam wcześniej było robione gdyż telewizor wcześniej przeleżał w jakimś serwisie.
 • Poziom 40  
  Ten tcon wymontowany z matrycy dobry powinien pobierać 120ma z zasilacza lab. dającego 12V. Powinien dawać na punktach pomiarowych VGL minus 6V VGHC +25V. Ten IC był prod. mający te same oznaczenia z różną ilością wypiowadzeń. W moim tcon ma 48 pin oznaczony AS15-HF.
 • Spec od monitorów
  Zrób i pomierz napięcia na T-con jak radzi kol.satgal .
  Co do AS15-F (AS15-G) to pada i b.często to 14-kanałowy korektor gamma video.
  Często padał pin.43 tego scalak oraz pin.13 i 14 ( to katody diód na masę > jak wadliwe to nap. na pinach tych > jak 1,32V)
  Trzeba je wtedy odizolować (zawiesić w powietrzu) ,prawidłowe wart. nap. to
  (pin13 = 0V , pin14 = 0,2V )

  Ciekawostka dla T-con T370XW02 VFK0

  Przy czym przy zakupie scalaki do Gamma-korekcji HX8915, EC5575, AS15-G oraz AS15-F to jedno i to samo (pin w pin, różnica w wielkości "oddawanego" prądu i napięcia .
  HX8915 ma najniższe wartości , natomiast AS15-G największe i "bierze pod siebie " wszystkie pozostałe.
  Samsung le40A536t1FXXH prześwietlony obrazSamsung le40A536t1FXXH prześwietlony obraz
 • Poziom 9  
  Dziękuje wszystkim za pomoc a szczególnie koledze Mbectb. Wymieniłem
  AS15-F i obraz wrócił do normy.