Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja Debiana 6 na pendrive przez VirtualBox

30 Gru 2011 23:14 2607 8
  • Poziom 12  
    Witam,

Mam terminal Compaq T20Evo. Chcę zainstalować debiana 6 z trybem graficznym na pendrive, tak aby ww terminal startował z tym systemem. Wiem,że terminal ma już zainstalowane jądro Kernel na pamięć wewnętrzną flash i przy partycjonowaniu pendrive'a trzeba utworzyć około 128-256 mb partycji swap jako pierwsza (czyli sda1) a druga partycja (sda2) musi być partycją systemową (zainstalowany kernel ma ustawionego inita z /dev/sda2). Mam jednak problem z instalacją. Gdy instaluję według instrukcji z Internetu i mając na uwadze powyższe informacje, nie udało mi się wystartować terminala. Dodam,że dołożyłem mu 128MB RAMu aby nie miał problemu z trybem graficznym. Procesor powinien taki wystarczyć (Chyba 300MHz) Jeśli byłby któryś z fachowców w tej dziedzinie tak miły i napisał dla mnie małą instrukcję ( szczególnie partycjonowania ) to bedę wdzięczny. Dodam,że bardzo mało znam Linux. Nie chcę jego zaawansowanej obsługi. Potrzebuję raczej postawienia systemu i chcę wgrać tam jeden program.
  • Poziom 14  
    Co wywala podczas startu (jakie błędy)? Jakie parametry bootowania są?
    Po za tym pendrive jako swap może zabić pendrive (swap to odpowiednik pliku stronnicowania/pamięci wirtualnej w Windows - lakonicznie "gdy brak pamięci użyj dysku jako RAM"), gdyż pamięć eeprom ma ograniczoną ilość cykli zapisu (po czym układ na penie zacznie wyłączać uszkodzone komórki lub zastępować je pulą rezerwową - jesli jeszcze posiada)
  • Spec od komputerów
    Napisz jaki program chcesz zainstalować. Nallepiej to liveCD własne zrobić i utworzyć bootowalnego pena.Opisz w czym problem dokładniej.
  • Poziom 12  
    Chcę tam zainstalować JDownloader. A co do tego to właśnie takiego bootowalnego pena chcę utworzyć byle by miał ustawioną partycję sda2 jako systemową ponieważ taki warunek stawia Kernel, którego ja nie konfigurowałem. Jeśli widzieliście taki terminal, wiecie,że ma on 64MB pamięci flash i na to zwykle bywa wgrany windows nt lub ce. Ja mam stworzony firmware pod linuxa i jest tam wgrany Kernel. Potrzeba mi tylko tego pena poprawnie skonfigurować, aby startował system. Co do błędów jakie wywala, to "nie widzi" pendriva i start kończy się na wyświetleniu informacji o braku partycji sda2 o ile dobrze zrozumiałem.
  • Poziom 12  
    Na terminalu tym zainstalowany jest Grub oraz kernel. Przy starcie wyświetla ALERT! /dev/sda2/ not found! Wiem,że to problem braku partycji z której ma startować Debian. Jednak próbowałem na wiele sposobów partycjonować pendriva i nie mogę utworzyć takiej partycji. Pomoże mi ktoś w sprawie partycjonowania? Co zrobić aby utworzyć taką partycję jakiej wymaga Kernel?
  • Poziom 12  
    Wiem, korzystałem głównie z tej strony. Jednak nie jest tam opisane dokładnie partycjonowanie. Chodzi mi o to głównie ,że nie umiem utworzyć partycji takich jak chcę czyli dev/sda1 - swap i dev/sda2 - system podstawowy. Nie muszę instalować programu rozruchowego gdyż takowy jest już na pamięci flash terminala.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak jest problem przy instalacji to można chociażby za pomocą http://sourceforge.net/projects/partedmagic/ spartycjonować pendrive'a
    Patrz na komunikaty, np:

Po Alercie zrzuca do BusyBoxa czy game-over ?

Jak tak to skorzystaj z common problems jak niżej ('wyjąłem' pendrive'a :D z VM)

• Poziom 12  
    Jutro będę próbował partycjonować. Wyświetla dokładnie to co na drugim screenie. Jutro napiszę jak po partycjonowaniu podanym programem.