Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Movano 2,8 dti 99r. silnik szarpie przy 2000 obr/min

31 Dec 2011 01:17 2772 3
  • Level 9  
    Witam.Problem zaczął się od zerwania łapy rolki prowadzącej paska rozrządu i w efekcie zerwany pasek i uszkodzone zawory.Wymieniłem kompletną głowicę z drugiego , sprawnego silnika i silniczek tyka jak zegarek.Problem pojawił się podczas jazdy próbnej.Na 3,4 i 5 biegu silnik zaczął szarpać zawsze przy ok 2000 obr/min.Również na biegu jałowym przy tych obrotach silnik nadmiernie drży.Wymieniłem już dwie pompy wtryskowe (sprawdzone w specjalistycznym warsztacie),nowe końcówki wtryskiwaczy,tarcza sprzęgła,poduszki silnika.Dodam,że rozrząd jest ustawiony wzorcowo,kąt wtrysku był przestawiany w różnych położeniach i nic nie pomaga.Po przejściu tych obrotów auto idzie jak burza (140 km/h)Będę wdzięczny za jakieś sugestie.
  • Level 41  
    Wydaje się być problem z paliwem, daj mu z bańki i zobacz.
    A te pompy gdzie robiłeś?
  • Level 9  
    Pompy były sprawdzane w Serwis Diesel Białystok Bacieczki,poradzili mi jeszcze zastosowanie środka do czyszczenia układu paliwowego,ale to nic nie pomogło.Nie uważasz,że gdyby był to problem z przepływem paliwa ze zbiornika,to szarpałby tym bardziej na wyższych obrotach,Dostałem jeszcze sugestię,żeby wymienić podkładki pod wtryski (niewłaściwy kąt wtrysku),ale w tym silniku chyba wogóle nie ma podkładek(silnik Sofim S9W).
  • Level 1  
    Witam.Mam podobny problem z tym silnikiem .Jestem ciekawy czy znalazłeś przyczynę .