Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

2 DIN - radio za duże, jak zrobić większy otwór montażowy ??

Niuniek_84 31 Dec 2011 01:29 11917 7
    Niuniek_84
    Level 23  
    Witajcie,

Kupiłem radio 2 din, niestety okazało się, że jest bardziej płaskie niż standardowo - przez co będzie trzeba ciąć plastik ponieważ wystaje po bokach.

Czy mają koledzy jakiś sposób na powiększanie deski rozdzielczej ?
    Może są jakieś firmy co dorabiają otwór pod wymiar, albo wykonują ramki wykończeniowe ?

Radio Subaru Forester.
    2 DIN - radio za duże, jak zrobić większy otwór montażowy ??

Pozdrawiam,
    Piotr
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Miejsce w kokpicie jest? Bo nie piszesz, co to za auto. Jak tak, to piła, pilnik i jedziesz na potrzebny wymiar. Z głową i wyczuciem, żeby nie schrzanić. A czy zrobisz to narzędziami ręcznymi, czy z napędem, to zależy tylko od ciebie.
    Niuniek_84
    Level 23  
    Miejsca jest bardzo dużo.
    Radio od Subaru Forester, a auto to Peugeot 307.

Wiem, robię sobie pod górę, jednak radio już uruchomiłem i urzekła mnie jego dynamika.
    Wszelkiego pokroju Pionnier'y, Blapunkt'y nie brzmiały tak, jak to radio (chyba Clarion).

Już kupiłem na allegro panel środkowy i będę próbował ciąć, jednak domyślam się że przy ostatnim pociągnięciu pilnika coś spartole ... takie szczęście.

Niestety aparat mi się rozładował, ale jutro zrobię zdjęcie jak wygląda konsola.

Pozdrawiam
  • Helpful post
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Dobrze wymierzyć, okleić obszar pracy taśmą, zaznaczyć wymiar, wyciąć mniejsze, a potem obrobić do końca. Możesz nawet jakieś prowadnice dorobić. I powoli.
    Sprawdź, czy radio się zmieści we wnęce.
    Możesz jeszcze wyciąć taki otwór, by panel radia zrównał się z powierzchnią panelu auta, od wewnątrz zamontować jakąś płytę z tworzywa, by radio oparło się na niej. Pamiętaj o zachowaniu luzu na kieszeń. Panel po robocie możesz pomalować jakby wyszło ta, że trzeba trochę poprawić.
    Niuniek_84
    Level 23  
    Faktycznie, chyba nie ma co kombinować.
    Trzeba podjąć wyzwanie, spokojnie i dokładnie.

Dziękuję za sugestie, zrobię jak Piszesz.

Na szczęście panel środkowy jest srebrny. Jeśli nawet będę malował, to cały element- nikt się nie połapie :)

Dziękuję i pozdrawiam
    Piotr
    slavwek.ie
    Level 34  
    Może zamiast rezać w desce rozdzielczej warto zaopatrzyć się w ramkę montażową dedykowaną do Puga 307 umożliwiającą cywilizowany montaż radia 2DIN?
    Znajdziesz ją tu:
    http://www.bartex-caraudio.pl/product_info.ph...=4447&osCsid=14c36ba0f7b5f660efad86cc2747cb2d

Ewentualnie bardziej wypasiony zestaw z akcesoriami montażowymi:
    http://www.bartex-caraudio.pl/product_info.ph...=5027&osCsid=14c36ba0f7b5f660efad86cc2747cb2d
    Niuniek_84
    Level 23  
    Tak kolego, gdyby to było możliwe to od razu bym kupił.

Problem jest inny.

Mam standard 2 din, ale radio które kupiłem jest szersze niż normalne 2din, przez co nie mieści się w kieszeni.

Czyli muszę ciąć elementy.

Sprawdzałem te pseudo nawigacje za 1800zł z allegro, niestety jakość dźwięku jest dla mnie nie dopuszczalna, dlatego wolę zamontować normalne radio CD które dobrze gra, wygląda oryginalnie.

Pozdrawiam
    eXcential
    Level 11  
    Moglbys napisac jakie wymiary ma to radio?