Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HILTI TE75 demontaż wirnika

misterjal 31 Dec 2011 10:11 4777 10
    misterjal
    Level 10  
    Witam wszystkich mam problem z moją Hilti TE75 a mianowicie wyrobiła się zębatka na wirniku silnika problem mój polega na tym że nie mogę go wyjąć z obudowy czy ktoś może juz przerabiał ten temat za wszelką pomoc dziękuję
    Wszystkim życze udanego Sylwestra i Szczęśliwego Nowego Roku
    PtasiorWro
    Level 27  
    Witam.
    Ale z czym dokładnie jest problem?
    Podejrzewam ze chodzi o wentylator i łożysko 608???
    misterjal
    Level 10  
    dzięki za zainteresowanie moim problemem po prostu nie wiem jak mam wydobyć wirnik z silnika bo starła mi się ta zębatka co muszę rozebrać by ten wirnik wydobyć proszę o jakieś porady za wszystkie z góry dziękuje
    PtasiorWro
    Level 27  
    Musisz odkręcić rękojeść cztery śruby, od dzielić silnik od przekładni cztery śruby.
    Odkręcasz osłonę wentylatora kładziesz całość na stole i dwoma średniej wielkości śrubokrętami podważasz łożysko 608 jak się wyłamię rant na wentylatorze to nic nie szkodzi, dalej podważasz wentylator i masz wirnik na stole.
    Do ściągnięcia koła musisz zrobić sobie ściągacz z kawałka grubszego płaskownika. Wiercisz 3 otwory i za pomocą trzech śrub ściągasz koło.
    Pamiętaj o wymianie łożysk C3 na tekstolicie. Dokładnym umyciu z opiłków.
    misterjal
    Level 10  
    Wielkie dzięki za okazana pomoc udało się rozmontować ten wirnik mam jeszcze jedno pytane do znawców tematu czy zębatka na wirniku od młota kującego
    BOSCH GSH 11 E jest na stałe czy można ją odkrecić czy jest to cześć wymienna
    Jacek1983rr
    Level 24  
    Jest to część wirnika nie ma możliwości ściągnięcia
    misterjal
    Level 10  
    Dzięki to na darmo starałem się tą zębatkę odkręcić a może ktoś ma do sprzedania taki wirnik do boscha gsh 11 e za wszystkie odpowiedzi dziękuje i pozdrawiam wszystkich
    PtasiorWro
    Level 27  
    250zł+vat lub 525zł+vat zamiennik/oryginał
    misio482
    Level 11  
    Witam.
    Podłącze się pod temat.
    Mam taki młotek w domu i zacząłem go rozbierać bo nie działał i co się okazało to urwał się korbowód. Więc postanowiłem go rozebrać do końca ale nie mogę rozebrać przekładni bo nie wiem za bardzo jak to zrobić a nie chce czegoś zepsuć. Pomożesz kolego. chodzi o wałek który napędza udar i wiertło jak go wyjąć żeby dostać się do tego korbowodu. A druga sprawa to jak wyjąć przód z przekładni bo rozebrał do połowy i dalej nie mogę jest tam jakiś simeryng czy coś podobnego i nie mogę wyjąć tego wrzeciona co wkłada się wiertło
    PtasiorWro
    Level 27  
    Koło jest na wcisk, potrzebujesz mniej więcej czegoś takiego.
    HILTI TE75 demontaż wirnika

W kole masz dwa otwory w które wkręcasz śruby że ściągacza.
    Taki ściągacz można łatwo i tanio wykonać samemu w garażu.

Simering wyrywasz na siłę (nowy kosztuje 3zł) pod uszczelnieniem masz pierścień segera.
    misio482
    Level 11  
    Dzieki kolego.
    Też tak myslałem. Nawet zrobiłem sobie taki sciągacz ale sruba mi sie urwała bo była za mała i dalej sie bałem tego robić i zaprzestałem. O tym symeringu to też tak myslałem zeby go zniszczyć ale napisałem bo nie byłem pewny czy tak to sie robi i wolałem zapytać. Jeszcze raz wielkie dzieki