Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PSP slim 3004 niebieski ekran śmierci

31 Gru 2011 10:12 2864 6
  • Poziom 2  
    Witam,
    Zakupiłem chrześniakowi 2 lata temu PSP 3004 SOFT 5.03.
    Wczoraj chrześniak oddał mi zabawkę z problemem: niebieski ekran śmierci z napisami w różnych językach i m.in. angielskim - "Setting information is corrupted. Press the O button to repair and restore default settings". Po wciśnięciu O konsola się restartuje i pojawia się ponownie ten sam ekran śmierci.
    Przewertowałem różne fora, google oraz youtube i nie znalazłem rozwiązania.
    Na pewno nie działają metody:
    1. wciskanie przycisku O
    2. wyjmowanie i wkładanie baterii
    3. resetowanie pamięci flash gdyż nie można się dostać do Recovery Mode przez prawy przycisk R+Power (prawy górny przycisk wciśnięty podczas włączania)
    4. Przytrzymanie START+SELECT+KWADRAT+TRÓJKĄT podczas włączania
    5. El Despertar del Cementerio i bateria pandory też na tym sofcie ponoć nie działają

Czy to już koniec? :( Może ktoś zna jeszcze jakiś sposób żeby ją uratować?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 12  
    Spróbuj zrobić DownGrade softu tym sposobem: Link
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 2  
    Niestety nie da się tak gdyż PSP nie wchodzi w tryb USB mode po podpięciu do kompa. Nie mam możliwości wgrania i uruchomienia żadnego softu... :/
  • Poziom 20  
    A czemu El Despertar del Cementerio i bateria pandory nie działała? Tak słyszałeś czy sprawdziłeś? Odpal pandore zrób flasha jeszcze raz i po problemie powinno być.
  • Poziom 16  
    W tym modelu pandorka na nic się zda.
  • Poziom 2  
    Na forum o PSP wyczytałem: "Najnowsze modele PSP Slim & Lite, z płytami głównymi TA-088v3 nie dają się przerobić przy pomocy DC. Obecnie nie ma sposobu pozwalającego na instalację Custom Firmware na tych konsolach, można je poznać po tym, że mają fabrycznie zainstalowany soft 4.01 lub nowszy."

Nie sprawdzałem, nie mam pandory. Jak zrobię flasha skoro nie mam dostępu do Recovery Mode?
  • Poziom 18  
    Z tym "flshem" chodziło o to by z poziomu Despertara wgrać na nowo cały soft, ale niestety, na PSP 3000/3k Pandora + Magiczna karta nie zadziałają. Niestety, ale podejrzewam, że uszkodzony jest NAND (gdy się pojawia niebieski ekran z komunikatami w różnych językach o zresetowaniu ustawień, w momencie naciśnięcia przycisku "kółko" powinno nastąpić sformatowanie pamięci flash1 zawierającej wszelkie ustawienia konsoli, niestety w przypadku konsoli, którą posiadasz tak się nie dzieje, dlatego cały czas pojawia się ten niebieski ekran).

Pozostaje jedynie próbować do skutku wciskać kółko - może w końcu sformatuje się poprawnie i przywróci ustawienia domyślne, wymienić płytę główną lub czekać, aż ktoś zreversuje preIPL i na jego podstawie zrobi zestaw Pandory kompatybilny również z PSP 3k (na to bym nie liczył, bo już kilka osób próbowało [począwszy od Dark Alexa] ale nikt nie podołał i nie zanosi się, aby w najbliższym czasie miało się coś zmienić).