Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka elektrolux EW1044S nie zmienia programu

stefan.50055 31 Dec 2011 11:26 4400 6
 • #1
  stefan.50055
  Level 2  
  Witam.Mam problem z pralką Electrolux EW 1044 S .Pralka przestała zmieniać programy,zatrzymuje się w jednym miejscu i potrafi pracować kilka godzin bez zmiany położenia programatora.Najgorzej jest na programie niebieskim ( do rzeczy bardziej brudnych).Wymieniłem programator na nowy,myślałem że to programator.Niestety to nie to,chociaż na początku co prawda cykle były wydłużone ale programy się zmieniały.To trwało krótko teraz jest tak samo.Więc teraz nie wiem co to może być.Czy to jakaś grubsza sprawa,opłaca się to naprawiać? Pralka do tej pory pracowała bez zarzutu,żadnej naprawy przez 7 lat.Proszę o pomoc,może ktoś wie co to może być.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  karol5608
  Level 28  
  Zamiast wymieniać od razu programator zacząłbym od sprawdzenia innych elementów pralki, grzałki, czujnika temperatury.
 • #3
  stefan.50055
  Level 2  
  Jestem w stanie sam to zlokalizować? Muszę dostać się do grzałki żeby sprawdzić przejście? Gdzie jest ten czujnik?
 • #4
  dzimi
  Moderator
  Jeśli nie jesteś w stanie zlokalizować takowych elementów to czy jesteś w stanie je sprawdzić - wiesz jak powinny działać, jak je sprawdzić, masz czym? Do tej pory dokonałeś najbardziej kosztownego posunięcia - zakupu programatora. Pralka to nie tylko czujnik temperatury i grzałka ale i silnik i hydrostat itd. etc. Więc może lepiej poprosić o do siebie kogoś bardziej doświadczonego.
 • #5
  stefan.50055
  Level 2  
  Może masz rację dzimi ale pralka obraca bębnem nawet wiruje,grzeje wodę ,napełnia i odcina wodę oraz ją wypompowuje,dlatego nie brałem pod uwagę innych elementów.Oczywiście nie wiem czy temperatura jest odpowiednia.Pralka zachowuje się ogolnie dobrze tylko tyle że potrafi się zawiesić na jednym programie.
 • #6
  dzimi
  Moderator
  A sprawdzałeś hydrostat? Jeśli zatrzymuje się na programie który wymaga i prania wstępnego i zasadniczego, a w każdym z tych przypadków oraz przy płukaniu, wirowaniu elementem pozwalającym przejść do następnego cyklu jest właśnie hydrostat sprawdziłbym jego działanie i czystość.
 • #7
  stefan.50055
  Level 2  
  Tego nie sprawdzałem,więc sprawdzę.