Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 2.0HDI Głośno i metalicznie chodzi

31 Gru 2011 11:36 6377 5
  • Poziom 12  
    Witam :)
    Posiadam Peugeota 206 2.0Hdi
    W trasie zapaliła mi się kontrolka check.
    Od dłuższego czasu silnik zaczął głośno pracować metalicznie stukanie kiedyś działo się tak na wolnych obrotach.Dźwieki dochodzą od strony rozrządu(podejrzewał bym napinacz)ale jest tak tak niewiele miejsca że ręki nie można wsadzić.
    Podłączyłem komputer i wyskoczyły mi następujące błędy:
    Masowy przepływomierz powietrza (Meld286)
    Pompa paliwa odwód pierwotny(Meld4370)
    Rególacja ciśnienia paliwa
    C.położenia wałka rozrządu(Meld832)
    Sygnał obrotów(Meld821)
    System podgrzewania wstępnego
    System recyrkulacji spalin
    Panowie proszę o pomoc
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Skasuj te błędy i odczytaj ponownie.
  • Poziom 12  
    Kasowanie błędów nic nie daje przy jakimkolwiek uszkodzeniu mechanicznym.Ściągam rozrząd i mam nadzieję że ściąganie głowicy nie będzie potrzebne.
    Panowie pytanie: Czy te 2.0hdi mają rozrząd bezkolizyjny? Chociaż skoro to diesel to wątpię.
  • Użytkownik usunął konto  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    djnatan napisał:
    Kasowanie błędów nic nie daje przy jakimkolwiek uszkodzeniu mechanicznym

Tu się zgadzam, ale nie jeden raz miałem do czynienia z autem, w którym było mnóstwo błędów spowodowanych wcześniejszymi naprawami, odpinaniem wtyczek, zasilania itd. Stąd też moja sugestia skasowania i odczytania ponownego. Oczywiście błędami, które się pokażą,należy się wnikliwie zająć.
  • Poziom 12  
    Witam :)
    I tak zacznę od początku: metaliczna praca silnika spowodowana była krzywym kołem pasowym na wale korbowym(podobno częsta przypadłość) dużo nie brakowało do zniszczenia obudowy paska i samego paska rozrządu.Wymienione rolki,napinacz,pompa wody oraz pasek.Niestety dalej pozostawały te same błędy.Samochód troszkę kopci nie wiem czemu a błędy dały się usunąć komputerem Goodman bo Launch sobie nie poradził na końcu wywaliło Czujnik temperatury zasysanego powietrza ale też dało się usunąć i kontrolka check odeszła w zapomnienie(ciekawe na jak długo).
    Wszystkim zainteresowanym tematem dziękuję i pozdrawiam :)
    Szczęśliwego Nowego Roku :)

Dodano po 4 [minuty]:

Dodam jeszcze że rozrząd nie był przestawiony ani uszkodzony w żaden sposób.A jeżeli kopci to "moim zdaniem" dlatego że wyskoczył mi na samym końcu czujnik temperatury zasysanego powietrza.Czyli komputer myśli że powietrze zimne i zmienia parametry takie jak paliwo powietrze itd? Czy ktoś może wypowiedzieć się na ten temat? :)