Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna I ph II 1.9 dti problem z obrotomierzem

31 Gru 2011 13:43 3075 8
  • Poziom 9  
    Witam posiadam lagunę z 99r. silnik f9q 716, od samego początku nie działał w niej obrotomierz, poprzedni właściciel też twierdził że jak kupił to już nie działał. Nie działa sam obrotomierz, reszta jest OK, wyciągałem już licznik, czyściłem wtyczki, oraz wymieniłem czujnik położenia wału bo elektryk powiedział że to wina właśnie tego czujnika, niestety nic to nie dało, nadal obrotomierz leży...zauważyłem jednak że przy wysokich obrotach lekko się podnosi, jednak nie umiem znaleźć żadnego wyjścia z tej sytuacji, nie wiem które kable czy wyjścia sprawdzać, proszę o pomoc, bo nie znalazłem w internecie rozwiązania tego problemu. pozdrawiam.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Po pierwsze, już nigdy nie odwiedzaj tego elektryka. Problem leży pewnie w samych zegarach. Sygnał wychodzi z pinu A11 sterownika silnika.
  • Poziom 9  
    No właśnie już więcej go nie odwiedzę bo czujnik mnie kosztował ponad 100zł a problem jak był tak jest a portfel odchudzony o kolejną stówkę...Gdzie znajduje się ten sterownik,czym sprawdzić sygnał i gdzie on powinien dochodzić bo nie bardzo rozumiem o co Ci dokładnie chodzi...
    To pojechać do innego elektryka, najtańszy sposób nim sam ubijesz sobie auto.
  • Poziom 9  
    Szkoda, myślałem że samemu będzie można coś zdziałać...Bo kupienie nowego licznika i zmiana pewnie nie da mi gwarancji, że będzie sprawny...A czy przy cofaniu przebiegu można coś uszkodzić? Bo nie wierze, że 12 letnie auto nie miało cofanego przebiegu...No i jeszcze możliwe (nie potwierdzone), że posiada chip-boxa(?) czy coś takiego, bo do przepływomierza dochodzą jakieś dodatkowe kabelki, ale gdzie dokładnie prowadzą to nie wiem, czy to mogłoby uszkodzić obrotomierz (licznik) lub jakąś część odpowiadającą za to? Nie ukrywam, że nie chciałbym nigdzie zaprowadzać auta, bo portfel się znowu odchudzi, a nie wiadomo jaki będzie tego efekt...Nie da rady zaradzić/sprawdzić tego we własnym zakresie? Czy nikt nie miał takiego problemu?
    Da radę ale trzeba mieć minimum wiedzy, tutaj jest problem.
  • Poziom 9  
    Ok, żeby nie było że jestem tępy, wiem już co to sterownik, sprawdzę sobie miernikiem...ale jeżeli tam wychodzi sygnał zmienny w zależności od obrotów to znaczy że jest ok, więc gdzie dalej szukać przyczyny? Nie ma po drodze do licznika żadnego impulsatora czy czegoś co mogło się zepsuć? Bo jeśli nie to kupuje sprawny licznik i już...No chyba że kabel jest przerwany, ale czy to możliwe?
  • Poziom 9  
    To nikt nie pomoże z tym obrotomierzem?
  • Poziom 9  
    Mam podobnie, tylko w benzynie. Obrotomierz czasem lekko się podnosi i wtedy słychać, jak coś ściąga wskazówkę w dół. Gdzieś obiło mi się, że to objaw albo odklejenia wskazówki z osi, albo uszkodzenie silniczka krokowego wskazówki obrotomierza. Jeśli tak, to jak zabrać się do naprawy?