Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel vivaro 1.9 ctdi 2004 Przestawiony rozrząd czy czujnik wałka rozrzadu?

31 Gru 2011 14:14 8196 9
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich serdecznie. Chcialbym zapytac was co moze byc.Samochod nie odpala. Znajomy mowil ze zaczelo cos stukac jakies dziwne dzwieki i zgasl( jak by rozrzad sie przestawil ale to moja diagnoza) jak kreci sie rozrusznikiem slychac jakies stukanie (jak by jeden z zaworow),czasami slychac jak zapala ale doslownie na sekunde i czy moga to byc zawory? Robilem dzisiaj diagnostyke i komputer wykazal ze jest uszkodzony czujnik połozenia wałka rozrzadu a dokladnie Camshaft sensor/ engine speed sensor, wiec sprawdzilem go na oscyloskopie i wedlug instrukcji (snapon Modis) zasilanie takie jak powino byc i sygnal tez wyglada na dobry ale nie jestem pewien do konca. Prosze o porady- jak ecu pokazuje ze jest uszkodzony czujnik to moze to byc przez przestawiony rozrzad? dodam jeszcze ze kolo 2 miesiecy temu wymieniany mial w garazu rozrzad (ale te angielskie garaze to porazka, moze nie wymienili napinacza i pasek przeskoczyl). Z dory wszystkim dziekuje za porady i zycze szczesliwego nowego roku a takze szampanskiej zabawy :D
  • Poziom 41  
    aarni25 napisał:
    moze nie wymienili napinacza

aarni25 napisał:
    2 miesiecy temu wymieniany mial w garazu rozrzad

aarni25 napisał:
    Z dory wszystkim dziekuje za porady

To trzeba sprawdzić ten rozrząd a nie zakładać post,tutaj niestety wróżek brak.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Camshaft sensor tu tkwi przyczyna nie palenia. Teraz tylko zdiagnozować o co chodzi. Czujnik/ rozrząd/wiązka...
  • Poziom 9  
    Dzieki za odpowiedz. rozrzad bedzie sprawdzony ale pytam poprostu czy jak komputer wykazuje ze czujni walka rozrzadu jest uszkodzony to moze to byc spowodowane przestawionym rozrzadem? Ja nie szukam wrozek tylko porad. wiem ze trzeba sprawdzic rozrzad, ale bede to robil w przyszlym tygodniu i tak teraz szukam informacji
  • Poziom 21  
    aarni25 napisał:
    Dzieki za odpowiedz. rozrzad bedzie sprawdzony ale pytam poprostu czy jak komputer wykazuje ze czujni walka rozrzadu jest uszkodzony to moze to byc spowodowane przestawionym rozrzadem?

Tak, brak synchronizacji czujników wału i wałka.
  • Poziom 42  
    Na czujnik wałka rozrządu jest kilka błędów...rzadko kto doczytuje opis błędu do końca...
    Na razie nie podałeś żadnego błędu...może chociaż numer...
  • Poziom 9  
    Fault code 1808, camshaft/syncing speed sensor consistency. Taki bład odczytalem na Snaponie Modi
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 42  
    aarni25 napisał:
    Fault code 1808, camshaft/syncing speed sensor consistency. Taki bład odczytalem na Snaponie Modi

Jesteście w Anglii i coś wasz angielski......
    Wyraźnie brak koincydencji, więc wszystko jasne
  • Poziom 9  
    To nie chodzi o jezyk tylko tak jak wczesniej napisales ze malo kto odczytuje kody do konca i ja tez tak zrobilem. Nie pamietalem go do konca jak lecial tylko numer i udalo mi sie go znalesc na angielskim forum caly opis. Dziekuje wszystkim za pomoc i niezbedne info..(dla mnie bardzo cene bo chce kiedys byc dobry w tym) jak bedzie rozrzad sprawdzony to dam znac co wyniklo bo znajomy zabiera samochod do garazu tam gdzie byl robiony rozrzad. pozdrawiam