Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra II G ciężko zmienić z 1 na 2 bieg, na zimnym silniku

31 Gru 2011 16:25 3833 9
  • Poziom 15  
    Witam

Od pewnego czasu zaobserwowałem ,że co jakiś czas w mojej Astrze II G 98r 1.6 benzyna ciężko przejść z pierwszego biegu na drugi bieg... Nie zawsze to się dzieje ale coraz częściej i tylko na zimnym silniku... Co to może być?
  • Moderator Samochody
    Niewłaściwy lub za mało oleju w skrzyni.
  • Poziom 15  
    Jak mogę sprawdzic poziom oleju w skrzyni biegów? I ile litrów wchodzi?
  • Poziom 12  
    Stawiam na niewłaściwy olej w skrzyni. Zalej skrzynie pełnym syntetykiem 75w90. Masz prawdopodobnie zbyt gęsty olej bądź jest go za mało. Nie dolewaj oleju tylko wymień. Litr mobila kosztuje w granicach 40zł. Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Auto kupilem dwa lata temu i nie wymienialem oleju w skrzyni. A ile litrów wchodzi do takiej skrzyni? Manual 1.6 benzyna
  • Poziom 15  
    Ma ktoś pojęcie jaką uszczelkę wybrać do pokrywy pod skrzynią biegów? 1.6 benzyna 16V
  • Moderator Samochody
    Masz tam pewnie F17 więc z toprana "HP201 539" lub "644.930" z elringa.
  • Poziom 12  
    Dla skrzyni f10 bądź f13 należy zastosować uszczelkę o numerze oe 0370035, a dla skrzyni f17 0370034.
  • Poziom 15  
    Ciężkie przejście? a jak sie skrzynia ,,nagrzeje" to jest jakaś zmiana?a czuć i słychać jakieś zgrzyty? Olej bym wymienił jak nie wiadomo jaki, ile itp. Choć wątpię by tam ktoś zaglądał, Stan oleju, po wlew.
  • Poziom 15  
    Ciężkie przejście? a jak sie skrzynia ,,nagrzeje" to jest jakaś zmiana?a czuć i słychać jakieś zgrzyty? Olej bym wymienił jak nie wiadomo jaki, ile itp. Choć wątpię by tam ktoś zaglądał, Stan oleju, po wlew.

Dodano po 1 [minuty]:

Przepraszam na ten dublet.