Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie zasilacza Mean Well RS-25-5

31 Gru 2011 17:03 1718 4
  • Poziom 9  
    Witam. Wybaczcie ale jestem kompletnym laikiem i najwyraźniej mam problem z podłączeniem zasilacza RS-25-5 (5V, 10A). Krótko, zasilacz ma 5 wyjść:

- AC L - faza
    - AC N - masa
    - uziemienie
    - V-
    - V+

Po przyłączeniu zasilania (230V) na AC zasilacz sygnalizuje diodą że jest podłączony. I teraz, jak podłączam np. wentylatorek pod V+ i uziemienie to niestety nie działa. Pomiar na tych wyjściach wskazuje brak napięcia (0V), a na przeciwnym V- w tym samym czasie wskazuje -5V. Jak przełącze wentylator na V- i uziemienie to znowu tam mam 0V a na V+ jest 5V. Nie wiem co jest grane i co robię nie tak? Jak podłączyłem w tym samym czasie wentylator na V+ i ogniwo peltiera na V- to niby zaczęły działać ale pomiar na V- wskazał 4,6V, a na V+ 0,4V. Czyli napięcie tak jakby się rozłożyło pomiędzy V+ i V-. Podłączenie obu urządzeń na V+ i uziemienie nie przynosi efektu (0V) :( Proszę pomóżcie!!
  • Poziom 43  
    Wyjście zasilacza to zaciski V+ i V-.
  • Poziom 43  
    Zostaw to nieszczęsne uziemienie :cry: Nie ma ono znaczenia po stronie wyjściowej zasilacza. Podłącz go lepiej trzyżyłowym przewodem do sieci z bolcem uziemiającym PE jeżeli takowe gniazda w domu posiadasz. Po podłączeniu ogniwa Peltiera napięcie na wyjściu zasilacza ma prawo nieco się zmniejszyć z powodu dużego obciążenia rzeczonego zasilacza.
  • Poziom 9  
    Rzeczywiście niepotrzebnie męczyłem to uziemienie :) Teraz wszystko śmiga.
    Mam jeszcze jedno pytanie. Czy da się przerobić jakoś wentylator komputerowy 80x80mm z 12V na 5V? Chodzi mi o to aby na 5V chodził na pełnych obrotach czyli tak jak teraz na 12V.