Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor LG32PG6000 nie odbiera programów cyfrowej telewizji naziemnej.

31 Dec 2011 20:04 5716 10
  • Level 2  
    Bardzo proszę o pomoc.Moje LG 32PG6000 nie ma mpeg4 i nie mogę odbierać programów telewizji cyfrowej.Po zmianie kraju w menu na UK znajduje 15 kanałów,ale nie ma ani obrazu,ani głosu.Nadajniki są bardzo blisko.Klepaczka
    i Błeszno Częstochowa.
  • Level 17  
    Witam, skoro nie ma ten tv mpeg4 to pozostaje kupno zewnętrznego dekodera z tym systemem i po problemie. Powodzenia i wszystkiego najlepszego w nadchodzącym nowym roku.
  • Level 13  
    kup dekoder STB to jest właśnie od naziemnej telewizji cyfrowej
  • Level 43  
    A dlaczego STB akurat, a nie dziesięć innych marek? Bo kolega taki ma i innych nie zna?
    Kropki i wielkie litery to dziś nie obowiązują?
    Szanowny autor też zasady pisowni ma gdzieś, jak widać.
  • Level 43  
    gomak22 wrote:
    kup dekoder STB to jest właśnie od naziemnej telewizji cyfrowej
    Quote:
    Set-top box (przystawka STB, dekoder STB) jest elektronicznym urządzeniem podłączanym do telewizora. Umożliwia odtwarzanie video, dźwięku, przeglądanie stron internetowych, granie w gry komputerowe itp. Set-top box wykorzystuje w tym celu najczęściej antenę satelitarną, ale może wykorzystywać również łącze ethernetowe, łącze telewizji kablowej, linię telefoniczną (włączając w to DSL/ADSL) albo nawet zwykłą antenę UHF/VHF
    STB to nie tylko od anteny naziemnej. Dekoder TV naziemnej umożliwia to wszystko przez antenę TV.
  • Level 33  
    Zaproponuję od siebie 3 tunery do telewizji cyfrowej naziemnej DVB-T /
    FERGUSON ARIVA T65 DVB-T lub uboższy i tańszy FERGUSON ARIVA T55 DVB-T ,
    polecę też tuner DVB-T Signal HD-527 ,
    wszyskie tunery w pułapie ~ 150zł zgodne z naszymi standardami i sam je posiadam ,
    moim zdaniem te 3 tunery warte są swojej ceny bo jakość obrazu i dżwięku przyzwoita a instalacja i obsługa prosta .
  • Level 2  
    A do gniazda CI można coś zainstalować? Niektórzy sprzedawcy to sugerują,ale koszt prawie taki sam jak zewnętrznego tunera.Jednak nie dają gwarancji,że to będzie działać.
  • Level 35  
    zbynio111 wrote:
    A do gniazda CI można coś zainstalować? Niektórzy sprzedawcy to sugerują,ale koszt prawie taki sam jak zewnętrznego tunera.Jednak nie dają gwarancji,że to będzie działać.

Zainstalować można, działać nie będzie (docelowo, po wprowadzeniu kanałów HD), więc lepiej wybrać zewnętrzny dekoder...
  • Level 2  
    Już zainstalowałem.Ale nie oto chodzi.Kolejny ,,rekwizyt" w zestawie TV.Telewizor kupiłem 2 lata temu i sprzedający w sklepie RTV handlowiec zapewniał, że wszystko będzie,cytuję: śmigać i hulać. A teraz czuję się po prostu oszukany.Mam przecież
    prawo nie znać się A-Z w temacie RTV.Wyraźnie podkreślałem MPEG 4 przy zakupie.
    I co? Efekt taki - nie kupię więcej nic firmy LG. Dzwoniłem do LG Polska i "Zero"
    wsparcia.Masz Pan pecha-tak to odebrałem.A z tego co dowiaduję się z internetu,
    to przy dobrej woli coś można dla klienta zrobić. I wyświetla się na ekranie Serwis HD.Brawo LG ! Jak koreańczyk to Samsung.Zobaczę.Zaryzykuję.
  • Level 15  
    Kolego mniej pretensje do sprzedawcy nie do producenta jeżeli telewizor nie jest fizycznie przystosowany do obioru telewizji cyfrowej naziemnej DVB-T to zmiana marki telewizora ci nie pomoże idź do sklepu z kimś co się zna .Pretensje do garbatego że ma dzieci proste.
  • Level 2  
    Plazma sprawuje się dobrze i na pewno nie mam pretensji do producenta, który zamieścił port USB serwis umożliwiający coś zdziałać. Dlatego poruszyłem ten temat na forum,aby kontaktując się z "fachowcami" spróbować ten dylemat inaczej rozwiązać.Jeśli się nie da, to nie. Kto pyta nie błądzi.