Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IT SerwisIT Serwis
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ardo FLO147L - nagle przestała działać

31 Gru 2011 22:05 4834 20
  • Poziom 13  
    Pralka Ardo, używałam jej rok, dziś podczas prania padła.
    Nie kręci się bęben ani nie wypompowuje wody. Tak się zastanawiam czy to może być wina jakiejś elektroniki bo wyświetlacz przeskakiwał mi na inne programy już jakiś czas?
    Ogólnie to blokada bębna działa a gdy chcę się włączyć dany program to tylko coś pyknie i nic się nie dzieje.
    Fachowca umówiłam dopiero na wtorek ale jeżeli ktoś ma jakieś pomysły to proszę pisać. :)

Moderowany przez skryn:

Temat uzupełniłem o model urządzenia.

• IT SerwisIT Serwis
  • Poziom 21  
    A może jakiś symbol tej pralki a nie tylko Ardo. Tu wróżek nie ma.
  • Poziom 13  
    Pralka Ardo
    FLO 147 L

Pralka Ardo FLO147L - nagle przestała działać
  • IT SerwisIT Serwis
  • Poziom 21  
    Pyka pewnie blokada dzwiczek. Nic nie działa czy coś ta pralka wykonuje po ustawieniu na jakis program? Wodę pobiera? Drzwiczki są na pewno domknięte?
    Ja wiem jak wygląda ta pralka nie musisz wklejać foto.
    A co wyświetla ten wyświetlacz jak ustawisz jakiś program?
  • Poziom 13  
    Kiedy zobaczyłam że nie działa a na zegarze czas idzie normalnie, postanowiłam ją wyłączyć a następnie włączyłam inny program. Wtedy pobrała mi wodę, później już nic nie działało.
    Drzwiczki są domknięte na pewno a to czpykanie to było zawsze jak np pobrała wodę i miał się kręcić bęben, wtedy raz czpykło i się prało a teraz czpyka a bęben się nie kręci mimo że mi światło w łazience przygasa jakby się miało prać :/

Wyświetlacz działa normalnie, czas też idzie jakby się prało.
  • Poziom 21  
    Coś jest z grzaniem wody albo silnikiem.Światło przygasa kiedy pobierany jest większy prąd z instalacji a instalacja jest, że tak powiem nie do końca odpowiednio wykonana. Sama tu nic nie poradzisz.
    Może jeszcze któryś z kolegów ma jakiś pomysł. Jednak uszkodzenie jest raczej poważniejsze niż myślałem.
  • Poziom 13  
    Tego się właśnie obawiałam że to może być grubsza sprawa :(
    Ech pralka ma niespełna rok a już takie jaja :(
  • Poziom 21  
    Trudno jest mi określić na odległość. Jest na gwarancji?
    a możesz wyłączyć całkowicie grzanie wody? Jeśli tak to wyłącz grzanie, ustaw program i zobacz czy tez światło "przygasa"?
  • Poziom 13  
    No właśnie jak na złość gwarancja już wygasła :(
    Grzania chyba nie da się wyłączyć ale jak ustawiałam na samo wirowanie to działo się to samo.
  • Poziom 34  
    A ja zadam może głupie pytanie ale ważne- Czy filtr jest wyczyszczony?Te małe drzwiczki po prawej stronie u dołu pralki , w instrukcji obsługi pisze jak go czyścić. Następne pytanie czy w instrukcji obsługi w tabeli usterek nie ma tych objawów które pralka wykazuje, czy Pani to sprawdzała? Te nowe pralki naszpikowane są elektroniką i czujnikami wystarczy, że jeden parametr się nie zgadza i pralka nie ruszy, czy ograniczenia wagowe wsadu Pani zna i je stosuje? Nie do każdego programu wsadzamy max. wagę. Na dobry początek popnuję wycziszczenie filtra( jeżeli tego nie było jeszcze do tej pory) i załadowanie połowy wsadu na dany program i zobaczymy czy pralka nie ruszy dalej.
  • Poziom 21  
    Można sprawdzić filtr ale jeśli nawet filtr byłby zapchany to nie ma nic wspólnego z początkiem prania - z tym, że silnik nie kręci bębnem. Coś jest z silnikiem albo sterowaniem silnika.
  • Poziom 13  
    Filtr czyściłam niedawno więc nie sądzę żeby już się zapchał ale dla pewności sprawdziłam i jest ok, więc nie tu problem.
    Do instrukcji też zaglądałam ale nic ciekawego nie wyczytałam :(
    Pozostaje mi czekać na fachowca do wtorku...
    Mam jeszcze jedno pytanie, jeżeli np włożyłam za dużo prania dla danego programu mogłam uszkodzić pralkę?
  • Poziom 21  
    Mogłaś przeciążyć silnik. Mogły sie nadpalic uzwojenia itp rzeczy.

Moderowany przez skryn:

Ostrzeżenie za wprowadzanie w błąd użytkowników:
    3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji

• Poziom 34  
    slodka22 napisał:
    Mam jeszcze jedno pytanie, jeżeli np włożyłam za dużo prania dla danego programu mogłam uszkodzić pralkę?
    Nie ma takiej możliwości, jest to pralka wyposażona w elektornikę wagową czyli z zbyt duzym wkładem nie ruszy bo procesor decydyje na podstawie danych z czujników o pracy urządzenia. Te nowe pralki są jak wcześniej pisałem naszpikowane elektroniką, pracą steruje też elektronika i to cyfrowa. Programy są zapisane we wsadach pamięciowych.
    saratech napisał:
    Mogłaś przeciążyć silnik. Mogły sie nadpalic uzwojenia itp rzeczy.
    Oczywiście to nie prawda. Może gdyby to była "Frania" a uzwojenia były nawijane drutem w emalii 9-cio warstwowej, to nawet po lekkim przysmażeniu uzwojeń by ten silnik pracował, ale nie te czasy. Podejrzewam koleżanko problem z którymś czujnikiem , silnik raczej na 90% sprawny. Może tylko(oby!) gdzieś bagnecik spadł albo nie łączy. A tak nawiasem mówiąc to nie ma gorszej firmy na rynku niż ARDO no może jeszcze BEKO.Kto cię namówił ta taki szmelc, cena oczywiście jak z kosmosu a towar jak z jaskini!Ludzie skarżą się na te pralki o choćby tutaj:
    http://www.skapiec.pl/site/cat/302/comp/236821_komentarze/

To samo z innymi sprzętami tej firmy, nie radzę kupować np.lodówek ARDO to samo będzie, sprzęt bardzo awaryjny i kiepsko wykonany nie mówiąc o blacharce!
  • Poziom 21  
    Novile napisał:
    nie radzę kupować np.lodówek ARDO

To słabo znasz te pralki skoro twierdzisz, że to szmelc, poczekamy co powie dziś serwisant a ludzie skarżą się na wszystko. Jak się kupuje w promocjach to tak jest.Jakby rozdawali pralki za darmo to też by się skarżyli, że im nie pasuje, bo musieli przywieźć darmową pralkę na własny koszt a ona im nie odpowiada.
  • Moderator
    Zastanawiam się tylko czemu już wygasła gwarancja - czyżby zmieniły się przepisy? Z tego co pamiętam to nadal obowiązuje 2-letnia.
  • Poziom 13  
    Już wszystko tłumaczę :)
    Pralkę dostałam w prezencie ślubnym, zanim przeprowadziłam się do nowego mieszkania, pralka stała u rodziców zapakowana w folię.
    Używam jej niespełna rok a gwarancja już dawno minęła.
    Jutro mam fachowca, zobaczymy co powie :)
    Dzięki za odpowiedzi i pomoc. Jutro dam znać co i jak.
  • Poziom 13  
    No już wiem co i jak, padł programator koszt nowego ok 500zł :/
    Naprawa starego jeżeli się uda jakieś 200 ale to będę wiedzieć dopiero jutro.
    Sama nie wiem czy opłaca się naprawiać to badziewie skoro za jakiś czas padnie inna część. Fachowiec mówił że to bardzo awaryjne pralki, jak nie drzwiczki to programatory :(
    Co radzicie?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Proszę nie naprawiać tego szmelcu bo tylko zakup nowego programatora miał by tu sens. Jeżeli Panią stać na wymianę pralki na nową to lepiej kupić nową. Doradzam zakup albo Polara albo Whirpoola .To ta sama fabryko tylko nazwy inne. Części dostępne i pralki w miarę wytrzymałe eksploatacyjnie. Nie kupować ARDO,BEKO,ostatnio źle produkują też GORENJIE i INDESIT. Polecam jak najbardziej ELEKTROLUX-a sprzęt. Jako serwisant AGD z ponad 20 letni stażem wiem co piszę. No chociaż niektórzy we mnie wątpią;
    saratech napisał:
    To słabo znasz te pralki skoro twierdzisz, że to szmelc, poczekamy co powie dziś serwisant a ludzie skarżą się na wszystko
    Jak widać zawiodła elektronika a silnik jest sprawny. To tyle z mojej strony.
  • Poziom 13  
    Pan od napraw też polecał Electroluxa :)
    Moja teściowa używa pralki Polara już 16 lat i pierze nią naprawdę baaardzo dużo.
    Te 200 zł jakoś bym zniosła ale jeżeli się nie uda naprawić to pójdzie na złom :/
  • Poziom 13  
    Czekam na fachowców do soboty, mają naprawiać ten programator, zobaczymy jak to się zakończy.
    Tymczasem dziękuję za wszystkie wpisy :)
    Pozdrawiam!

Moderowany przez mrhari:

Temat zamykam. Forum elektroda to forum techniczne, pomagające samodzielnie rozwiązywać problemy min ze sprzętem agd a nie blog.
    3.1.11. (10.2, 10.7, 12) Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści